14 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
SportasKrepšinis
2020 Vasario 10d.
5

Krepšininkas iš futbolo miesto žaidžia užtikrintą savo karjeros sezoną

titleKrepšininkas iš futbolo miesto R. Grėbliūnas (nuotraukos viduryje)Sauliaus Čirbos nuotr.

Rokas Grėbliūnas – šis vardas ir pavardė anksčiau buvo matomi Alytaus rajono moksleivių, miesto krepšinio lygos pirmenybėse, o dabar kurį laiką – ir regioniniu lygiu.

Alytaus rajono futbolo bastionu vadinamame Simne užaugęs krepšininkas su savo dabartine komanda (VDU) pastarosiomis dienomis tapo dar labiau žinomi, kai žaisti Regionų krepšinio lygos (RKL) rungtynes visi atėjo su marškinėliais, žymėtais vienodais numeriais – priekyje buvo 8, o ant nugaros – 24. Taip Rokas ir aikštelės draugai pagerbė neseniai žuvusios NBA legendos, krepšininko Kobe Bryant, žaidusio minėtais numeriais, atminimą.

R. Grėbliūnas prie savo komandos pergalės (86:68) prieš Klaipėdos VKKM „Neptūną“ prisidėjo 17-a taškų (6 atkovoti kamuoliai). Tai buvo 9-osios iš 10-ies paskutinių rungtynių, kai atakuojantis gynėjas pelno 10 ir daugiau taškų. Dar daugiau – 26 tašk. (7 atk. kam., 3 perimti kamuoliai) – simniškis įsirašė naujausiame RKL susitikime, kuriame VDU išvykoje 129:76 sutriuškino Kelmės sporto centrą.

Gerą ar net geriausią, išties užtikrintą savo, kaip krepšininko, karjeros atkarpą žaidžiantis simniškis ryškiausią šio sezono įrašą – 27 taškai per beveik 27 minutes – pasiekė rungtynėse su Kaišiadorių „Savinge“ (91:75). Ne ką mažiau – 25 tašk. – R. Grėbliūnas yra atseikėjęs ir Alytaus „Dzūkijos“ dubleriams (97:82).

„Iš šitos mūsų futbolininkų kartos jis – garsiausias krepšininkas”, - Roką, pirmuosius žingsnius krepšinio aikštelėje pradėjusį pas Vaidą Jasevičių, prisimena Simno gimnazijos mokytojas, sporto organizatorius Juozas Bagdanavičius. Pasak jo, iki R. Grėbliūno iš simniškių (Alytausgidas.lt: neskaitant nuo Simno krašto kildinamų olimpinio čempiono, dabartinio „Dzūkijos“ trenerio Valdemaro Chomičiaus šaknų) krepšinį garsino Aivaras Pangonis, per savo karjerą priklausęs Alytaus „Alitai“, Druskininkų „Tobiui“, Marijampolės „Sūduvai“ ir Permės (Rusija) „Ural great“ dubleriams.

VDU komanda RKL B diviziono B grupėje šiuo metu pirmauja su Utenos rajono sporto klubu „Užpaliai“, treniruojamu buvusio profesionalių Alytaus krepšinio komandų trenerio Gintaro Kručkausko. Abi ekipos turi lygiai po 18 pergalių ir 5 pralaimėjimus. Toje pačioje diviziono grupėje žaidžiantys „Dzūkijos“ dubleriai tarp 10-ies komandų kol kas – 7-i (8 pergalės ir 15 pralaimėjimų).

Krepšiniui neabejingas ir Roko brolis Lukas. Jis – Alytaus miesto krepšinio lygos (AMKL) čempiono „Simno-Randers“ komandos žaidėjas. AMKL auksas, iškovotas 2019 m., priklauso ir R. Grėbliūnui, tąsyk auksiniu simniškiams tapusiame finale jis negalėjo rungtyniauti dėl traumos.


Komentarai

5
Komentuoti
Nupušusiems2020-02-11
SRC futbolo gvardijai visai stogas nuvaževo. Rašinėja apie futbolo akademiją kai tas jaunuolis krepšinį žaidžia. Kapitulecija!
Nu jo...2020-02-11
Gerai treniruoja futbolo akademija. Treniruoja futbolą žaist, o ištreniruoja krepšininką :))
Nesistebiu kodėl Alytuj futbolo nėra 8))
Alytus2020-02-11
Ka jus cia rasot:Dwtf:Dkazevicius losia miesto lygoij aprasykit spie ji bent nauda bųs
nnn2020-02-11
kai zais nors uz dziukijos pagrinda tada rasykite
Alytus2020-02-11
Na jei neturit ka rasyt, tai palikit be naujienu. Aprasot zmogu, kad rkle girdet pavarde, kuri jau ten nezinau kiek metu, bet 4 tai tikrai, reiskias jokio progreso kazkur auksciau, tiesiog biciukas kapoja megeju lygoje :) taip kaip ir Dzukijos dubleriai, kur isvis potencialo neturintys tiesiog ateina megejiskai pazaisti. O straipsnis taip isaukstina, kad atrodo jog tai busimos nba zvaigzdes :D Geriau rasykit kaip Krukis su 5 vaikais sporto rumuose elektra degina.. :)
traffix.lt