4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusŠvietimas
2020 Vasario 10d.
25

„...Turime didelę problemą: mokyklos – pustuštės, o darželiai – perpildyti“

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Mieli alytiškiai, nepasiduokite provokacijoms. Netikėkite aklai tais, kurie tikslingai siekia sukiršinti švietimo bendruomenę. Apie jokius prekybos centrus vietoje mūsų švietimo įstaigų, apie jokį darželių dovanojimą gerb. Landsbergienei ir t.t. niekada net kalbos nebuvo. Noriu aiškiai pabrėžti, kad visa tai yra pramanai - labiau graudūs nei juokingi.

Aš nesu švietimo ekspertas. Todėl pirmiausia norėjau išgirsti nuomonę tų, kurie švietimui atidavė visą savo gyvenimą. Nuomonės – kardinaliai skirtingos, skaičiai kalba patys už save. Priimti sprendimą - ne lengva. Ką jau čia... Be galo sunku.

Net ir aršiausi kritikai pripažįsta – Likiškėlių progimnazija yra per didelė. Mokinių daugėja, bet jų vis tiek ženkliai per mažai. Tuščių mokyklos patalpų išlaikymas miestui per brangus.

Tiesą sakant, šiuolaikiškos, modernios ir nedidelės mokyklos idėja Likiškėliuose mane sužavėjo. Kuris tėvas nenorėtų geriausio savo vaikui? Bet tai tik mano asmeninė nuomonė. Bendruomenė sako ką kita. Todėl geriau 10 kartų pamatuoti nei paskui gailėtis. Turime ieškoti būdų, kaip užpildyti tas tuščias patalpas.

Likiškėlių progimnazija turi būti išsaugota! Toks bus mano sprendimas balsuojant.

Visi sutinkame – švietimo reforma būtina. Deja, rodome pirštais vieni į kitus – reikia uždaryti tą ir kitą, bet ne mane.

Bet juk mes ne apie tai. Tikslas - ne uždaryti. Ne griauti ir naikinti.

Šiandien turime didelę problemą. Mokyklos - pustuštės, o darželiai - perpildyti.

Mokyklose mokosi dvigubai mažiau mokinių nei anksčiau (pvz. 2002 m. – 13 tūkst. 321, 2019 m. – 6 tūkst. 718). Kad mūsų mokyklos augtų ir pilnėtų, privalome rūpintis nuo mažiausios grandies. Jei vaikas ateis į darželį - ateis ir į mokyklą. Tuo šventai tikiu.

Aš vis raginu ir kviečiu jaunus žmones sugrįžti namo. Sugrįžti į gimtąjį Alytų. Ir jaunos šeimos grįžta. Grįžta jau ne dviese, o su vaikais. Pasiilgę artimųjų, pavargę nuo spūsčių, svetimos kalbos, žmonės tiesiog nori kokybiško gyvenimo. Nori, kad seneliai matytų, kaip auga anūkai. Nori ramybės, žalumos. Visa tai mes turime.

Į mane keipiasi šimtai tėvų, kad jų vaikai negavo darželio. Kreipiasi netgi pikti seneliai, kad jų anūkų čia niekas nelaukia, kaip žadėta. Net ir mano sūnus darželio laukė ilgiau nei metus. Nes nebuvo vietos.

Privalome užtikrinti darželius visiems vaikams.

Kaip tai padaryti?

Iš tikrujų, turime daug savo funkcijų neatliekančių darželių patalpų. Dalis uždaryti, išdaužytais langais, privatizuoti, į kai kuriuos įkeltos kitos veiklos. Ar tai buvo geriausi ankstesnės valdžios sprendimai? Manau, kad ne. Sprendimams trūko argumentų ir logikos. Bet negalime dairytis atgal ir kaltinti kitų. Tai yra prarastos vietos mieste. Turime žiūrėti į priekį, kad tokie dalykai nepasikartotų.

Dabar Alytuje yra darželių, kurie paversti pradinėmis mokyklomis.

Reformos tikslas – ne uždaryti, ne griauti ar naikinti. Reformos tikslas, kad darželiuose veiktų darželiai, o mokinukai mokytųsi mokyklose.

Aš suprantu, kad kai kuriems tėvams argumentų nėra. Kad ir kokį reformos projektą parengtų administracija, kad ir už ką nubalsuotų taryba, vis tiek bus negerai. Visada atsiras ir tokių, kurie iš nepatenkintųjų mėgins išspausti didžiausią naudą. Sau, žinoma, o ne tiems, kam ir taip skauda.

Švietimo reforma dėl reformos – ne sprendimas. Būtina kalbėtis ir surasti geriausią sprendimą visiems. Diskusija neturėtų būti apie pastatus. Jiems juk neskauda. Skauda vaikams, skauda darbuotojams. Nedaryti nieko - mes negalime. Nes nieko nedarėme jau dešimtmečius ir šiandien turime tai, ką turime.

Mačiau vaikų, jų tėvų, mokytojų ašaras. Patikėkite... Kaip dviejų vaikų tėvas aš jus puikiai suprantu. Todėl pirmiausia privalome tinkamai suremontuoti Vidzgirio mokyklą. Kol ten nebus sukurtos tinkamos sąlygos – niekas niekur nesikels. Čia mano garbės žodis.

Yra daug neišspręstų klausimų. Bet mes privalome kalbėtis. Kitaip nieko nebus.

Aš noriu matyti augantį miestą. Noriu, kad nuo rugsėjo1-osios visi alytiškiai gautų darželius. Tai yra mano svajonė. Ir dėl jos padarysiu viską.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis


Komentarai

25
Komentuoti
Gerb. Mere2020-02-17
Kviečiame į Vidzgirio progimnaziją atvesti savo 2 atžalas. Tada pažiūrėsime kaip kalbėsite:)
M.J2020-02-17
Mulkina ir neaišku ką. Save ar Alytiškius bando apmulkint.
Reikia darželio vaikams, bet uždarytose mokyklose darželių nesiruošia atidaryti. Tai kaip čia yra?
A2020-02-12
Dauguma tarybos narių savivaldybėje ne pirmus metus meras taip pat tai ko miegojot ko netvarkėt po truputį ,bet visur gi protekcionuojami buvo ir yra savi neliečiami ,o vidzgirio mokykla tai kaip šventa karvė nepajudinama ,nes turi du užtarėjus vienas taryboj ,kitas švietimo skyriuj.
Mama2020-02-12
Ar galikas kvailiau sugalvoti pradinukus iskelti i kita mikrorajona?Juk jie dar mazi ,ju mokykla kieme,lietuvybes centras kieme.Bet reikia gelbeti ta mokykla kuri stovi kitu mokyklu kieme ir neturi mokiniu odar ir buves mokyklos direktorius tarybos narys.Vaikai liko paskutinej vietoj.Stai jums isgirtoji Likiskeliu mokykla su lietuvybes centru isreklamuotuvisoj Lietuvoj.Pasireklamavom ir galim sunaikinti.
Pagaliau2020-02-12
Pagaliau tai iškėlė kaip didelę problemą. Tikrai taip, mano pusseserė negali niekaip eiti dirbti, nes nėra vietos metai jau laiko darželyje jos vaikučiui, ar to mes siekiame? Norime, kad žmonės dirbtų, bet realiai sąlygų nesudarome, kur palikti vaikus. Tikra nesąmonė, kad darželiuose padarė pradines mokyklas, o darželinukams neliko vietos, kai tuo tarpu mokyklos pustuštės.. Tikiuosi pavyks mūsų merui išspręsti šias problemas ir pagaliau bus tvarka..
Tadas2020-02-12
Sugalvojo mūsų gudručiai vaikų sąskaita taupyti......Ar apie vaikų saugumą kas pagalvojo? Iš likiškėlių mikrorajono vaikai eis į kitų mikrorajonų mokyklas.....Griaukite tas mokyklas kurios pastatytos viena šalia kitos....Vienas seimo narys labai teisingai pasakė:pirmiausia pastatykite naują mokyklą,tada griaukite tą kuri per didelė.
Ministerijos taško milijonus,nes jei mažai ištaškys kitais metais mažės finansavimas, o čia sumastė pataupyti vaikų saugumo sąskaita.....Iš darželių reikia į mokyklas perkelti visu centrus,būrelius ir mokyklos bus pilnesnės ir darželių atsilaisvins.....
Neturėsime didelės problemos: mokyklos – pustuštės, o darželiai – perpildyti“
gaila2020-02-12
Va tau ir vadovai,gailisi,kad turi didelę priblemą,o kas ją sukūre,ar ne jūsų negebėjimas valdyti ir neturėjimas jokios strategijos.Jums tik algas pasididint protas neša,o matyt į priekį neišeina.Gerai ,kad dzūkeliai tyli ir kenčia tokius politikus.Kaip nusivadovavot,kad gėda kam ir pasakyt.
re2020-02-11
Durniems komentatoriams noriu paaiškinti, kad Senamiesčio pradinė niekada nėra buvusi kokiu nors darželiu. Seniau čia buvo rusiukų vidurinė, kartoju, VIDURINĖ! Kas neatsimenat, išgerkit bilobilio.
And2020-02-11
Tai darželinokus perkelt i kokia 5 klase iskart!
Pažiūrėkit2020-02-11
Pažiūrėkit feisbuke Sakėlio postą. Suprasit koks meras yra išverstaskūris, o kas stabiliai laikosi savo nuomonės
TAIP 2020-02-11
Pritariu Merui-mazi turi atsiimt darzelius,o mokinukai persikelt is darzeliu ir bus tvarka.Uzteks vietu visiems...pustusciu mokyklu nevalia laikyti!!!!!!
Viktor.2020-02-11
Laba diena. Pasakyk mere, o kiek gi stovi tuščių darželių, a?. Suskaičiuok ir tada tikrai užteks vietos mūsų vaikams. Sėdite kabinetuose ir nesugebate pavaikščioti po Alytų ,ir pasižiūrėti kas kur stovi ir neduoda jokios naudos miestui. Kiekviename miesto rajone rasi po tuščia stovinti darželį. Paverstais nežine kuo ir nežine kam jie yra skirti. Reikia dirbti, o neklausinėti. O jei mūsų išrinktieji nesugeba atlikti savo paskirto darbo, tai juos reikia vyti laukan. O ne šerti mūsų uždirbtais pinigais. Nepakeičiamu žmonių niekada nebuvo ir nebus. Ate.
A2020-02-11
Per tą laiką kol valdžioje nieko daugiau tik skandalai ,nieko nesukūrė ,jokių investicijų ,visi vaikai laukia eilėje darželio kuo mero vaikas kitoks.Važiavo į komandiruotes kur ataskaitos tyluma .Iš kur bus biudžete pinigų jeigu tik griauna o nekuria ir pataikauja kai kurių interesams.
Be pramonės miestas žlugs ir tik bus pensininkų miestas, nes jaunimas išvažiuoja.
Mama2020-02-11
Musu meras ne paspirtukas -taip sakepats meras!Likiskeliu mokinukai gali buti ir paspirtukai taip sako miesto ponai.Pradinukus nuspirsim i vidzgirio gala vyresnius i kita miesto gala .Nu dar liko ispuoseletas ir vaiku pamiltas lietuvybes centras.Cia jau reklama padaryta todel nuspirsim gal idar kita miesto gala ,jeigu emigrantu vaikai nores galed paklaidzioti po miesta ir susirasti ojeigu neras tai jau problemos.
Yra 3 darželių pastatai2020-02-11
Yra laisvų darželių pastatų, tik nėra miesto valdžios noro arba yra interesai, kodėl darželių pastatai naudojami kitiems tikslams. Pvz. darželis šalia Sakalėlio mokyklos, kuriame įsikūręs bendruomenės centras. Kodėl bendruomenės centro neperkelia į Likiškėlių progimnaziją ? Atsilaisvintų visas darželio pastatas. Pvz. darželis Vingio gatvėje. Bet jis "pamirštamas", nes ten Grigaravičiaus sūnelis savo sporto klubui už 1 eurą !!! patalpas nuomuoja. Taigi, nereikia, mere, mums sekti pasakų...
y2020-02-11
Norint sutaupyt,reikia jungt gretimas pagrindines ir bus užpildyta mokykla,jei naikinam pradines,tai naikinti visas be jokių senamiesčio protekcijų,keliam į mokyklas mokinius,o darželiai mažyliams.Dabar kažkoks žmonių skirstymas.Tėvai turi teisę rinktis mokyklą,tai tegu rugsėjį ir renkasi patys,o ne kokie pasiklydę valdžiagyviai nustatinėja.
fdhhhhhhhhhhhhhhg2020-02-11
Viena is vietu trukumo darzeliuose problemu yra ta , kad rajono gyventojai savo vaikus veda i miesto darzelius. Pvz is Venciunu , ar kokios Druskininku gatves (puses kuri jau priklauso rajono savivaldybei) is pirmojo Alytaus veda i Pusineli. Turetu buti tvarka jei tevu gyvenamoji registracija rajone , tai lai veda rajone . Tegul rajono valdzia sprendzia problema del rajono gyventohu vaiku darzeliu. Vietas uzima , o centro , kurorto , aplinkiniu kitu gatviu gyventojams vietu darzelyje nelieka. O jei nori labai vesti rajoniecia i miesto darzelius tada tegul moka didesni mokesti , taip kaip Kaunas numato daryti.
Likiskeliai2020-02-11
Vietoij likiskeliu iskils grazi geazi grazi grazi grazi grazi ikine pvz:Dmanau80prc bus parduotuve:D kdl taip yra?didziausia mokykla nepadaryta gimnazija?kdl?kas cia per bsiriai? Jus tyrbut juokaujst?alt nera graziasnes mokyklos pats mokiausi dainavos ..bet lb gsila likiskeliu ...
Klausimas2020-02-11
Mačiau vaikų, jų tėvų, mokytojų ašaras. Patikėkite... Kaip dviejų vaikų tėvas aš jus puikiai suprantu. Todėl pirmiausia privalome tinkamai suremontuoti Vidzgirio mokyklą. Kol ten nebus sukurtos tinkamos sąlygos – niekas niekur nesikels. Čia mano garbės žodis

KOĖL VIDZGIRIO PUSTUŠTĖ MOKYKLĄ PILNAI SUREMONTUOTI???? Ką nėra kito varianto???
Nu jo2020-02-11
"Todėl pirmiausia norėjau išgirsti nuomonę tų, kurie švietimui atidavė visą savo gyvenimą", kieno nuomonę Valūno???? Ar Likiškėlių mokytojų, benduomenės?
Kur dingo lėšos Likiškėlių renovacijai?
Matosi buldozeris važiuoja toliau, į nieką neatsižvelgiama tik linksi galvele kag jautri skaudi tema, bet kompromisų tarp bedruomenės nulis. Tad nesekite mums pasakų, o atvirai diskutuokite , bet ne šiaip diskutuokite, o trišale komisija priimkite protinga sprendimą Alytaus mastu. Kodėl vis brukamas tas pats projektas, kodėl nepriimami kiti sprendimai? O gal galimai jau viskas ......
Likiskeliu gyventoja2020-02-11
Sugryzo dukros seima is Anglijos anukas visiskai neturejo lietuviu rasybos pagrindu.Dabar antrokas jau paraso diktanta nors ir su klaidom.Kiekviena diena klausineja kas bus su jo mokykla lietuvybes centru ?Tevai irgi nezinioje krautis daiktus ir vykti atgal ar dar laukti.Llkiskeliu mokykla turbut saugiausia mieste nes yra uzdara .Vaikai tik ileidziami ir isleidziami pamokom padibaigus.Kaip paaiskinti anukui kuris jau dziaugiasi savo mokykla kad ponams nepatinka si mokykla ir jis tures eiti i kita jam visiskai nepazystama mikrorajona uz keliu pagrindiniu gatviu jau nekalbavt apie sauguma?
Mama2020-02-11
Labai graži mero dainelė, kad tik užliūliuoti visus. Prašom aiškiai visiems pasakyti, kas laukia Likiškėlių progimnazijos. Kodėl pinigai skirti Vidzgirio mokyklos remontui? Kad po poros metų vėl visus pjudytumėte kaip šunis, ir vėl per prievartą varu varysite. Gal skirkite pinigus Likiškėlių mokyklos renovacijai. Duokit garantą, kad jos negriausit, neparduosit, ar dar kaip nors nenaikinsit. Mokinių skaičius tikrai didės, ir didės tikrai ne Vidzgirio ar Dainavos naudai. Patys pamatysit, kad prievartos būdu, kitu mokyklų neišsaugosit.
Retorinis klausimas. Kaip jūs elgsitės, jei tėvai nuspręs savo atžalų neleisti į jūsų per prievartą parinktas mokyklas? Kai tėvai drauge susitarę neš visos klasės prašymus priimti į jiems norimą mokyklą? Juk mes, tėvai, turime teisę rinktis.
Sule2020-02-10
Mokinukai i mokyklas vsikuciai i darzelius ko nesuprast?viskas paprasta:)pirmyn !likiskeliiu visam alt graziausia mokykla tik lb ja spleido....atgaivinkit nuostabia mokykla.
Alytiškė2020-02-10
Meras laukė darželio vaikui 8 mėn, tai dabar "tvarko "darželius. Gi dar vienas mažylis šeimoje auga. Meras gal nemato, kad Vidzgirio mokykla beveik tuščia. , o kita mokykla, per stadioną, bet tėvai vaikus kažkodėl leidžia į Volungę ar Likiškėlius. Kita tema: kuo nusipelnė papildomų vaikų Dainava??? Kas ten tolio gero, ko neturi Likiškėliai ? Ir dar kita tema: visur kalbama ir diskutuojama, kad sunkūs ar nuo patyčių nukentėję paaugliai turi būti ugdomi atskirai, o tokia mokykla irgi naikinama. Ten juk darželio nepadarysit. Viešbutis? Juokinga. Visi tie uždaromi Jūsų darželiai greit bus pastatai išdaužytais langais , nuniokoti. Bet... sutaupys. Dar teatrą užkalkit, tai tikrai bus vyšnia ant torto...
Alytiškis 2020-02-10
O kuo Likiškeliu mokykla kitokia nei Vidzgirio, kuri yra nuo mano laiku viduje tokia pat baisi, kuri niekada neturėjo kaip patraukti mokinių ir kuri yra šalia kitų mokyklų ant vieno kiemo. As suprantu, kad dauguma, kurie nesigilina mano, kad viskas yra gerai, ir meras tiesiog patvirtina ju nuomone, kad taupykim, bet tada taupykim pilnu pajėgumu, uždarykim visas, kurios turi mažiau nei 400 vaikų ir gris seni laikai, kai mokėmės dviem pamainom, kai mokiniai buvo didelė pilka masė ir prašau pamirškite apie šių laikų naują požiūrį, kad svarbus kiekvienas vaikas, nes akivaizdu, kad taip nėra, nekalbu apie ju mokytojus, kurie galbūt galės savo žinias pritaikyti kitur????????‍♀️
traffix.lt