3 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Vasario 7d.
1

Tarp pretendentų į „Auksinius scenos kryžius“ – „ki(t)okia“ Alytaus teatralė

titleA. Kavaliauskaitė Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Aštuonios dešimtys scenos meno kūrėjų pretenduoja į prestižiniais Lietuvos teatro apdovanojimais vadinamus „Auksinius scenos kryžius“.

Už reikšmingiausius praėjusių metų darbus, išskirtinius profesinius laimėjimus profesionaliojo scenos meno premijai pristatyta ir Alytaus teatralė, miesto teatro režisierė Andra Kavaliauskaitė – už monospektaklį „Ki(t)okia“, kuriame ji ir vaidina, betarpiškai bendraudama su žiūrovais apie lytinį brendimą, seksą, meilę, jausmus, atsakomybę.

Monospektaklį sudaro 11 muzikinių (electronic, IDM, dance, triphop) kūrinių-monologų bei pokalbių su publika.
 
„Ki(t)okią“, paremtą trimis realiomis moterų „poabortinėmis“ istorijomis,  su A. Kavaliauskaite sukūrė ir premjeroje 2019 m. vasaros pradžioje pristatė su kompozitore Elena Neniškyte, choreografe Agnė Juška Petrule, vizualizacijų kūrėja Violeta Mackialo ir režisiere asistente Alma Purvinyte.

Siūlymus skirti premijas vertins teatrologė Margarita Alper, baleto kritikė Skaidrė Baranskaja, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskatė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė ir aktorius Remigijus Vilkaitis.

Komisija, įvertinusi pasiūlytus teatro meno kūrėjų darbus, sudarys premijų nominantų sąrašą, kuris bus paskelbtas iki kovo 10 dienos, o apdovanojimai kovo 29 d. vyks Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje.

A. Kavaliauskaitė už meninį-socialinį tyrimą ir „Seen“ monospektaklio sukūrimą pernai buvo apdovanota debiuto-jaunojo kūrėjo „Auksiniu scenos kryžiumi“, taip pat Alytaus miesto kultūros premija.


Komentarai

1
Komentuoti
viltauta2020-02-12
Spektaklis kalba apie tiesą, moksliškai, kriščioniškai ir gyvenimiškai pagrįstą. Reikėtų parodyti jaunavedžiams, ruošiant santuokos sakramentui
traffix.lt