6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūra
2020 Vasario 16d.
9

Vasario 16-oji. Alytus 2020 (VIDEOĮRAŠAS)

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotraukos

Pasipuošę šventiniais akcentais ar nešini Lietuvos trispalvėmis alytiškiai vasario 16 d.  rinkosi Laisvės Angelo aikštėje, kur vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas šventinis minėjimas „Laiškas Tėvynei“. Renginio metu susirinkusius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis, pasidžiaugęs, kad šventinis Vasario 16-osios minėjimas subūrė daugybę alytiškių.

„Šiandien man labai smagu matyti daug vaikų. Džiaugiuosi už tėvelius ir senelius, kurie juos čia atsivedė, nes tokių švenčių dėka šių vaikų širdelėse auginami patriotiškumo daigai. Aš tikiu, kad šis patriotiškumo daigas kažkada užaugins šiuos vaikus tvirtais ir patriotiškais Lietuvos piliečiais“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis.

Meras alytiškiams linkėjo kurti gražesnės valstybės pamatus, kad po šimto metų šioje aikštėje susirinkę alytiškių anūkai ar proanūkiai kalbėtų lietuviškai, giedotų tokią pačia Tautišką giesmę ir matytų tokią pat vėliavą. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga alytiškius taip pat sveikino Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Robertas Šarknickas. Meninę kompoziciją susirinkusiems parodė Alytaus Piliakalnio progimnazijos mokiniai. Prie  Laisvės Angelo paminklo buvo padėtos gėlės, o žuvusiųjų atminimas – pagerbtas tylos minute.

Po iškilmingo minėjimo alytiškiai buvo kviečiami pasivaišinti arbata. Vasario 16-oji paminėta ir kitais renginiais. Sportui neabejingi alytiškiai šios dienos rytą dalyvavo tradiciniame bėgime „Išbėk žodį – Lietuva! 2020“.

Alytaus kraštotyros muziejuje buvo atidaryta paroda „Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920–1940 metais. Vidurdienį  Šv. Angelų sargų bažnyčioje buvo laikomos mišios.

Iškilmingam minėjimui pasibaigus, šventinių renginių programą tęsė Alytaus miesto teatre vykęs koncertas „Mano kraštas“, kuriame pasirodė Alytaus kultūros centro kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“, atlikėjas Anatolijus Oleinik, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Sausumos pajėgų orkestras, Jaunimo centro vokalo studija „Bel Canto“, Alytaus šokių studijos „Alemana“ ir „Aušrinė“.

Tiesioginės koncerto videotransliacijos įrašas:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

9
Komentuoti
Mažėja 2020-02-17
Aš buvau gudrus ir nulėkiau 14d. tik atidarius teatro bilietų kasa.Dėja idėja pavėlavau 15 min.Kasininkė pranešė kad kvietimai išdalinti per 17min. ha juokas gražiai sudūrino. Nereikėjo skelbti kad, kvietimai bus dalinami vasario 14d.nuo11val.ir būt viskas ir man aišku
Adrija2020-02-17
Kvietimai buvo išdalinti iš anksto alytaus a la aukstuomenei nubrizgusiais pilkais kostiumais.o normaliems žmonėms figaro
Dalyvis2020-02-16
Mačiau laisvų vietų, bet minimos „griecinė“ nemačiau... Daug vyresnio amžiaus žmonių. Gal jie turi laiko ir noro domėtis tuo kas vyksta Alytuje...
Miestelenas2020-02-16
Teisingai parašė, kad įėjimas, tik Alytaus grietinėlėms. Baisu, kur buvo skelbta apie kvietimus. Kur juos dalino. Labai jau gražu. Atėjome į duris pabučiavome ir viso. Sudie koncerte. Gražūs koncertas buvo, o durys dar fainesnes. Taip ir toliau. Skelbkite apie kvietimus. Valio!
ValerijaLabai 2020-02-07
Labai didelis ačiūūūūū
nuomonė2020-02-06
Sueis visa savivaldybės gietinėlė, o eiliniam žmogui kvietimų neliks
Miesto gyventoja2020-02-05
Kiek kainavo tie kvietimai ir kas spės pasiimti, o kam vis vien bus vietos. Kodėl ne sporto rūmuose
to Fjll2020-02-05
Nepiktžodžiauk!
Fjll2020-02-05
O tai šventė asilu
traffix.lt