25 c Alytus
Ketvirtadienis, Rugpjūčio 6d.
Rėmėjų turinys
2020 Vasario 5d.
0

Estetinis plombavimas – kelias į gražesnę šypseną

title

Neretai iki pačios tobuliausios šypsenos tetrūksta tiek mažai. O ją neretai gadina nepageidaujamas tarpas tarp dantų, pasikeitusi dantų spalva, nuo kitų dantų savo forma išsiskiriantys ar kreivi dantys. Visa tai – menki, nors akivaizdžiai pastebimi defektai. Visgi jais gana paprasta atsikratyti. Tokias galimybes gali suteikti estetinio plombavimo procedūra.

Estetinis plombavimas – ne tik grožiui

Estetinis dantų plombavimas – puiki galimybė turėti tobulai atrodančią šypseną. Minėta procedūra kuo puikiausiai atstato ir visas kitas dantų funkcijas: estetinę, atkuria kramtymo, kandimo galimybes ir atraminę. Tokiu būdu atsikratoma ne tik matomų defektų, o ir į vėžes sugrįžta pilnavertis gyvenimas: galima mėgautis patinkančiais maisto produktais ir gėrimais.

Estetinio plombavimo procedūra gali drąsiai būti prilyginta menui. Taip yra pirmiausia dėl to, kad ji reikalauja ypatingai daug labai specifinių žinių. Kvalifikuotas odontologas privalo itin gerai išmanyti viską apie žmogaus dantis, jų sandarą, žvelgti į dantis, lyg meno kūrinį. Juk kaži ar kas drįstų ginčytis, jog estetinis plombavimas Vilniuje ar kituose miestuose – preciziškai tikslūs veiksmai, leidžiantys atkurti visus dantų sluoksnius. Ne šiaip sau minima procedūra dar kitaip yra įvardijama, kaip dantų restauravimas.

Estetinį plombavimą atliekantys specialistai privalo turėti didelį žinių bagažą apie spalvas, simetriškumo esmę, gebėti įvertinti proporcijas. Taip pat jie turėtų nusimanyti apie dantų paviršiaus ypatybes, skaidrumą, sugebėti pritaikyti net ir pačias pažangiausias plombavimo technologijas.

Dantų restauravimo procedūros eiga 

Estetinis plombavimas praktiškai bet kuriam pacientui galėtų būti atliktas pirmojo apsilankymo pas odontologą metu. Per vienintelį vizitą gali būti plombuojami net šeši dantys. Šis dantų skaičius įprastai būna pakankamas, siekiant nepriekaištingai šypsenai atkurti. Vienas dantis gali būti restauruotas maždaug per valandą. Tai reiškia, kad naują šypseną turėti galima tik vos per keletą valandų.

Pirmo estetinio plombavimo etapu pašalinami karieso pažeisti danties audiniai ir senos plombos. Tuo tarpu kietieji dantų audiniai būna apsaugomi. Šalia esantiems kitiems dantims neprireikia šlifavimo, tad estetinis plombavimas vertinamas kaip vienas geriausiai dantis apsaugančių jų atkūrimo būdų. Tuomet, kai jau pašalinami pažeisti danties audiniai, dantys izoliuojami šiam tikslui pritaikyta guma. Tokiu būdu dantys apsaugojami nuo drėgmės susidarymo plombavimo procedūros metu.

Toliau tęsiama pati estetinio plombavimo procedūra: naudojamos skirtingą skaidrumą turinčios plombavimo medžiagos, dantis atkuriamas, dedant vieną sluoksnį po kito. Taip siekiama sugrąžinti natūralių dantų audinį. Be jokios abejonės, visada yra atsižvelgiama į dantų paviršių, jų reljefą, spalvingumą, blizgesį.

Paskutinio estetinio plombavimo etapu dantys poliruojami. Būtent juo baigiamas dantų restauravimas. Jis dantims suteikia natūralų blizgesį bei sukuria tokį danties paviršių, nuo kurio apnašos bus gana nesunkiai pašalinamos. Dėl tokių priežasčių restauruoti dantys nesunkiai prižiūrimi, visai kaip ir natūralūs. Vėliau, siekiant juos valyti, visiškai pakaks elementaraus dantų šepetėlio, pastos bei tarpdančių siūlo.

Gyvenimas atlikus estetinį plombavimą

Atlikus dantų restauravimą kai kuriems pacientams gali prireikti atlikti dar ne vieną korekciją. Būtina žinoti, jog nuskilus restauruotiems dantims, odontologijos klinikoje jie gana nesudėtingai pataisomi, nes nereikia dar kartą restauruoti visų dantų iš naujo. Tokie atvejai visiškai nereiškia, kad plombavimas nebuvo nusisekęs.

Siekiant, jog restauruoti dantys kaip įmanoma ilgiau estetiškai išliktų tokie pat, kaip po procedūros, reikėtų vengti kietesnio maisto. Taipogi kartą ar kelis per metus rekomenduojama plombuotus dantis poliruoti deimantine pasta.


 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė