12 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Dzūkija112Verslas
2020 Vasario 5d.
3

Originali kontrabanda: kad pasieniečių šuo neužuostų, rūkalus apibėrė kava ir pipirais

titleNuotraukų galerija

Į Lenkiją maršrutiniu autobusu vykęs ir 1,5 tūkst. pakelių cigarečių gabenęs Varėnos rajono gyventojas originaliu būdu mėgino pergudrauti  pasieniečius.

Į du lagaminus vyras sudėjo užkniedytas metalines dėžes, kuriose slėpė kontrabandą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė Lenkijoje registruotą maršrutinį autobusą „Scania“. Jis iš Talino per Vilnių važiavo į Varšuvą.

Tikrindami keleivių dokumentus pasieniečiai nusprendė apžiūrėti 43 metų Varėnos rajono gyventojo bagažą. Vyras į užsienį vyko turėdamas du lagaminus. Abiejų užtrauktukai buvo surakinti kelioninėmis spynelėmis. Keleivis teigė jų raktų neturintis.

Po pakartotinio pasieniečių reikalavimo atidaryti lagaminus ir pateikti apžiūrai gabenamus daiktus varėniškis spyneles nuėmė jėga. Paaiškėjo, kad abiejuose lagaminuose yra po kartoninę dėžę. Jose buvo po užkniedytą metalinę dėžę. Pasieniečiams apžiūrint vieną jų iš dėžės pro skylutes pabiro malta kava.

Keleivis su bagažu buvo pristatytas į Kalvarijos užkardą, o maršrutinis autobusas išvyko į Lenkiją.

Užkardoje pasieniečiai pragręžė kniedes ir abiejose metalinėse dėžėse aptiko 1 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Vienoje dėžėje rūkalų pakuotės buvo apibarstytos malta kava, kitoje – maltais pipirais. Neabejojama, kad kontrabandines cigaretes vežęs vyras taip tikėjosi suklaidinti tarnybinį pasieniečių šunį, jei VSAT keturkojis būtų pasitelktas bagažo patikrai.

Varėnos rajono gyventojui dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Jam gresia bauda nuo 5 tūkst. 200 iki 6 tūkst. eurų. Vyrui pasieniečiai įteikė šaukimą atvykti į jo bylą nagrinėsiantį Marijampolės apylinkės teismą ir paleido.

Cigaretės ir lagaminai saugomi pasienio užkardoje.

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
XD2020-02-06
Karolinos darbas jau
XD2020-02-06
Karolina visai tu kokia
Karma2020-02-05
Neperseniausiai vienas pilietis Alytaus ir Druskininkų autobusų stočių Siuntų skyriuose domėjosi, kaip užklijuotas kartonines dėžes, kuriose yra metalinės dėžės, išsiųsti į užsienį. Išgirdęs, kad reiks atidaryti ir parodyti dėžių turinį, vartojo necenzūrinius žodžius ir pasišalino. Žmogau, nereikia taip elgtis su sąžiningai pareigas vykdančiais darbuotojais. Nesiseks gyvenime
traffix.lt