10 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Sveikata
2020 Vasario 5d.
1

Ugniagesiai tiriami dėl metalų ir dioksinų

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Medicinos centras prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) gavo ugniagesių gelbėtojų, kurie dirbo gesinant gaisrą įmonėje „Ekologistika“, dioksinų laboratorinių tyrimų atsakymus. Apie tai praneša VRM.

Kiekvienas pacientas skubiai bus supažindintas su jo gautais tyrimais, bus duodamos konkrečios rekomendacijos, kaip elgtis toliau. Planuojama, kad nuo trečiadienio visi ugniagesiai gelbėtojai, ištirti dėl sunkiųjų metalų, dioksinų ir kitų toksinių medžiagų jų biologinėse terpėse, bus organizuotai siunčiami į respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę individualioms ambulatorinėms gydytojų toksikologų konsultacijoms.

VRM Medicinos centras jau atliko pirminę šios grupės patikrą. Kol kas rasti šių toksinių medžiagų kiekiai neviršijo ribinių intervalų. Iš viso buvo paimti 30 statutinių pareigūnų bei 10 nestatutinių ir kitų asmenų biologiniai mėginiai. Tyrimai buvo atlikti akredituotos pasaulinės ALS kompanijos Prahos (Čekija) laboratorijoje.

Artimiausiu metu dėl sunkiųjų metalų ir dioksinų planuojama tirti ir kitą – 76 ugniagesių gelbėtojų – grupę, kuri yra didesnė. Statutiniai pareigūnai, kurie pirminiame etape, t. y. iš karto po gaisro, nesutiko atlikti neplaninio išsamaus sveikatos patikrinimo, pakeitė savo nuomonę ir norės išsitirti, jiems tokia galimybė bus sudaryta. Šių statutinių ugniagesių gelbėtojų yra daugiau kaip 100, todėl jų sveikata bus tikrinama etapais: iš pradžių jie bus konsultuojami VRM medicinos centro gydytojų, paskui jiems reikės atlikti visus būtinus laboratorinius ir instrumentinius tyrimus, atspindinčius bendrą organizmo būklę, dar vėliau, atsižvelgus į centro gydytojų rekomendacijas, jie bus tiriami ir dėl sunkiųjų metalų ir dioksinų bei kitų toksinių medžiagų.

Lapkričio mėnesį ugniagesius gelbėtojus VRM medicinos centre tikrino 10 gydytojų komanda. Pareigūnai bei kiti darbuotojai buvo tikrinami nuodugniai: visiems atlikti klinikiniai ir biocheminiai kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai, krūtinės ląstos rentgenologiniai tyrimai, elektrokardiogramos, paimti kvėpavimo funkciniai mėginiai, daliai jų atlikti vidaus organų ultragarsiniai tyrimai. Tiriamuosius konsultavo gydytojai pulmonologai, otorinolaringologai, kardiologai, neurologai, oftalmologai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija dar šiais metais planuoja atlikti visos Lietuvos gyventojų ir 100 ugniagesių gelbėtojų pavojingų cheminių medžiagų žmogaus biologinėse terpėse stebėseną – tirti atskirų grupių tiriamųjų organizmuose esančius sunkiuosius metalus, dioksinus ir policiklinius aromatinius angliavandenilius. Į stebėsenos koordinavimo grupę įtrauktas ir VRM medicinos centras.


Komentarai

1
Komentuoti
Jonas2020-02-05
Manau , kad dioksinų neras, nes neturi pinigų kompensacijoms išmokėti.
traffix.lt