0 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
VideoreportažaiSportasFutbolas
2020 Vasario 4d.
47

Prie DFK „Dainavos“ vairo norvegą keičia treneris iš Lenkijos (VIDEOREPORTAŽAS. ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleNaujasis DFK „Dainava“ strategas L. HassAlytausgidas.lt nuotr.

Šį vasarį 5-iuosius savo metus ir 4-ąjį sezoną pradėsantis Dzūkijos futbolo klubas (DFK) „Dainava“, per minėtą laikotarpį jau spėjęs iškovoti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos sidabrą (2018 m.), verčia naują lapą, o jame – įrašas apie naująjį pagrindinį strategą.

Kaip ir praėjusiame sezone, reprezentacinės komandos vairą dainaviškiai patikės futbolo specialistui iš užsienio.

Norvegą Kim Daniel Ronningstad Alytuje keičia Lukasz Hass iš Lenkijos.

Iš futbolo šalies atvykstantis treneris būdamas futbolininku žaidė keliose komandose, o tarp jų – ir gimtosios Legnicos „Miedž“, toje pačioje, kurioje vieną iš savo karjeros stotelių turėjo ir alytiškis Tadas Labukas.

Po žaidėjo karjeros savo šalyje, Slovėnijoje ir Prancūzijoje, trenerio darbą L. Hass dirbo įvairių Lenkijos regionų  komandose, stažavo savo šalies, taip pat Londono (Anglija) „Queens Park Rangers“ ir Lisabonos (Portugalija) „Sporting“ akademijose. 

Iki atvykimo į DFK „Dainavą“ L. Hass dirbo Varšuvos (Lenkija) futbolo akademijos „Radosc“ treneriu.

Naujam DFK „Dainavos“ strategui yra 40 metų, jis yra baigęs Lenkijos sporto akademiją (2012 m.) ir trenerio darbą pradėjo  iškart po studijų. Nors L. Hess vienas dar netreniravo aukščiausio lygio ekipų, tačiau dirbo Valbžycho (Lenkija) GKS „Zagłębie“ treneriu asistentu, o dabar yra laikomas perspektyviu, aktyviai profesinių žinių bei profesionalumo siekiančiu futbolo specialistu.

2014 metais įvetintas UEFA B, 2017 m. – UEFA A licencija, 2019 m. treneris savo žinių bagažą pildė „World football academy“, „Futbol Espanol“ ir sutvirtino šių konferencijų, seminarų diplomais, o 2020 m., dirbdamas Lietuvoje, neketina sustoti ir planuoja siekti aukščiausios (UEFA „Pro“) licencijos.

PAPILDYTA

Praėjusią savaitę, patvirtinus Alytaus miesto biudžetą, DFK „Dainavai" sužibo viltis dar spėti į LFF aukščiausios (A) lygos traukinį.

Reprezentacinei dzūkų futbolo komandai trūksta 180 tūkst. eurų.

Ar bus skirta futbolininkams trūkstama suma, dar neaišku, mat į bendrą 490 tūkst. Eur biudžetą Alytaus miesto sporto klubams 2020 metais pretenduoja ne tik futbolininkai, tačiau ir 8 trofėjus per 9 pastaruosius metus iškovojusi vyrų rankinio komanda „Varsa-Stronglasas" (A), 3 kartus eilės Lietuvos čempionės„RKL-gut.lt" krepšininkės (B), dabartinės Baltijos lygos nugalėtojos, šalies bronzos medalininkės „Alytaus prekybos-Paramos" tinklininkės (A) ir krepšinio komanda „Sintek-Dzūkija“ (A). 

„Pinigus dar šią savaitę padalins komisija", - Alytausgidas.lt portalui sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys. Kaip bus paskirstytos lėšos, tada ir paaiškės, A ar B  lygoje žais DFK „Dainava".

ATNAUJINTA

LFF licencijavimo komitetas 2020 m. A lygos sezono licencijas išdavė praėjusio sezono prizininkams (čempionei Marijampolės „Sūduvai“, vicečempionui Vilniaus „Žalgiriui“ ir bronzos laimėtojams Vilniaus „Riteriams“), taip pat paskui turnyro lentelėje sekusiems „Kauno Žalgiriui“ ir „Panevėžiui“.

A lygos licencijų siekiančios B ešelono komandos kol kas liko be kvietimų į aukščiausiąją lygą, tiek prizininkai (čempionas Telšių „Džiugas“, vicečempionė Gargždų „Banga“ ir bronzą iškovojęs Vilniaus „Vytis“), tiek 4-oje pozicijoje 2019 m. finišavusi DFK „Dainava“, kuriai būtina pildyti teisinių, sporto, personalo, infrastruktūros ir finansinių kriterijų medžiagą.

Minėtos žemesniojo diviziono ekipos, besibeldžiančios į A lygą, o taip pat iš jos dėl įtarimų lažybomis šalinamas Klaipėdos „Atlantas“ dar turi teisę iki vasario 10 d. teikti trūkstamą medžiagą ir apeliacijas. Jas svarstyti papildomame LFF licencijavimo komiteto posėdyje ir apie galutinę A lygos sudėtį skelbti planuojama vasario 12 d.

Kai kurios A lygos komandos, kurių biudžetus iš dalies 2019 m. rėmė vietos savivalda:

Vilniaus „Žalgiris“, 850 tūkst. Eur – Vilniaus m. savivaldybė,

FK „Panevėžys“, 200 tūkst. Eur – Panevėžio m. savivaldybė,

Marijampolės „Sūduva“, 180 tūkst. Eur – Marijampolės savivaldybė,

„Kauno Žalgiris“, 100 tūkst. Eur – Kauno m. savivaldybė.

NAUJAUSIA INFORMACIJA

Apeliacijas pateikė „Banga“, DFK „Dainava“ ir „Džiugas“.

Apeliacijų ir pagrindžiančios medžiagos nepateikė „Atlantas“ ir Vilniaus „Vilniaus“, tačiau pastarasis paskelbė, kad prašys leidimo A lygoje rungtyniauti išimties tvarka, kokia anksčiau buvo pasinaudoję klaipėdiečiai.

Artimiausias LFF apeliacinio licencijavimo komiteto posėdis, kurio metu bus svarstomos A lygos licencijos siekiančiųjų apeliacijos, vyks vasario 13 ir 14 d.

AKTUALI INFORMACIJA

LFF apeliaciniame licencijavimo komiteto posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl A lygos licencijs siekiančių klubų apeliacijų. Buvo patenkinta LFF I lygos vicečempionės Gargždų „Bangos“ apeliacija ir klubui išduota 2020 m. sezono A lygos licencija.

I lygos čempiono Telšių „Džiugo“ apeliacija liko nenagrinėta, o tų pačių pirmenybių bronzos medalininkas Vilniaus „Tauras“ apeliacijos dėl A lygos licencijos neteikė.

I lygos 4-os komandos DFK „Dainava“ apeliacija buvo svarstyta, tačiau A lygos licencija nesuteikta dėl pilnai neįgyvendintų privalomų teisinių, personalo, sporto ir finansinių kriterijų

Minėti I lygos klubai į aukščiausią lygą dar gali pakilti išimties tvarka, pvz., su minusine taškų sąskaita prieš čempionatą arba turi galimybes gauti to paties lygio, kaip turėjo, licenciją.

 

 


Naujausios žinios

Komentarai

47
Komentuoti
Tujoo2020-02-16
Gerai sakai, kad ir antroje lygoje gali būti Dainavai per sunku, geriausia aaff apskritis.
Nu2020-02-16
https://www.futbolas.lt/m/naujiena/407690/velniop-isimtis-norite-tvarkos-pamirskite-jas
Akademscikam2020-02-14
Lb pavydit src kad viska gauna o jus nieko tai juk jus atskira instirucija tau meskit savo saibas ar tas kur lff skiria tai bent autika vaikam uzsakykit nes uz viska tewai turu moket arba tevai vest dziaugiuosi kad vsikas lanko src lb puiku viskaas sutvarkyta ir pns o pas akademija kiek.girdejau uz viska moket vsikui lankyt fule akademijoij reik tukstancius uzdirbt ziauru kai futbolas lt sudo vietoij...tai kur tada cia src blogis kai.viska duoda paaiskink?
Tu joo2020-02-12
Tai eik ir aplošk, jaigu tik antra lyga. Nors tavo balsas gaidį į dangų nepapuls. Tai gali kokarėkuot. DFK Dainava dzūkų tankai su jumis. Sėkmės ir gerų rezultatų. Ir neskaitykit gaidžių komentarų.
Joo2020-02-11
Dainava tik 2 lyga.
Vagiukai 2020-02-10
Va ten tai tikri vagys. Sėdi niėko nedaro, ir vis kalba nesamones ant kitų. Kur jūsų sažinė SRC vagys????? Kaip jūs drystat sakyt kad jums savivaldybė niėko neduoda? Viską gaunat iš mokesčių mokėtojų pinigų. Tiė jūsų stogai Adomas Andriušaitis, su Tomu Stupuriu tik ir žiuri kaip daugiau SRC lėšų skirt. Nes matyt patys neblogus atkatus gauna. Taip kad gerbemi Alytaus žmonės netikėkit jų propaganda. O DFK Dainavai sėkmės didžiausios, kad ir kurioj lygog bežaistų. Ačių jums Dainava kad jūs esat.
Komunegoms2020-02-10
O ką duoda SRC? Nieko tų pačių miesto žmonių pinigus gauna, o dar ir už tą patį autobusą iš tėvų surenka, nors net valdžia nežino, kad taip vyksta. Už turnyrus patys taip pat mokasi. Sovietų sąjunga ta SRC, gaila ten dar likusių normalių trenerių. Nėra tokių bairių niekur, vieniem duoda kitus dar kaltina, kad patys generuoja. O dar tie kurie patys generuoja tai programą sportinę vykdo, o ne iš lempos treniruotes ruošia. O ką kalbėti, kad Alytuje paskutinė Lietuvoje įstaiga, kuri net negalės dalyvauti aukštesnio lygio Lietuvos čempionatuose. Va jūs SRC tai tikrai iš savų nieko nesat davę, jūs tik imat komunegos ir rėkiat,patys budžeto šeriami nervinatės, kad šita neįveikiama teisinga konkurencija krutėti verčia. Visi stebi kaip ilgai šita nesamonė tęsis. O jūsų lyderis pats džiausias tinginys,kuris jus tampo už virvučių, nes bijot, kad jo ledi bokšte dar dirigento lazdelę turi. Bet kaip atsiras žmonės kas apie muziką supranta tai ir ją iš jos atims.
Jo2020-02-06
Dek pinigus ir matyk Dainava A lygoje kur problema o jie laukia miesto pinigų, kvailiai.
Dainava2020-02-06
Manau gerai eina tegul.bet pirma atnesa savo pinigus parodo teisetus esancius ka jie is remeju turi ar galvoja savivaldybepo300kavalku duos dzukija tiek.negsuna.o ka a lygoij daryt su120stukiu?neissivsizduoju ...nrm konkurencinga komanda a lygos turi tureti400tukst biudzets.o kitaip cia bus vel skolos cyrkas.
Valio2020-02-06
O ka akademija duoda vaikam?ka?papildomos trenkes mžkek:Daprangas mokek treniruotes mokek autobusa mžkek uz turnyra mokek;Datrodo kad lt pirma sporto saka butu futbolas .src zymiai geriau ir aplamai turetu likt tik src o nebutu ditu legendiniu akademiju anksciau buvo sporto mokyklos ir tikrsi geresni fuliorsi isaaugo
Fanukas 2020-02-06
Dainava vistiėk žais. Tik 1lygoj ar Alygoj tai pamatysim greit. Dėl A lygos tai labai meras nori, o mes laukem.
Jonas 2020-02-06
Vidzgiris ir taip pilnai išlaikomas iš SRC lėšų. Sinkevičius Makštutis Kohanauskas Klimavičius visi gauna atlyginimus SRC. Transporta apmoka SRC. Startinį mokestį apmoka SRC. Aprangas nupirko SRC. Naudojasi visomis SRC sporto bazėmis nemokamai. Tai ar neprisideda savivaldybė??????? Ko dar jums trūksta?
lin2020-02-06
nemanau, kad dainava pasiruošusi A lygai, tegu geriau žaidžia I ir užsitikrina A lygą sportiniu principu.
Lengvoji atl2020-02-06
O pala is tu pinigu lengvajai atletikai nereik?ten zmones kitokie?
Sinkeii2020-02-06
O tai pala virgi vidzgiriuij neskirs mes norim vidzgirio juk jsi duoda vienem ir kitiem duoda .vidzgiris !
Stenlis2020-02-06
Tai reik duot kasiuij faktas nes nr1ir lkl. Tada rankinis nusipelne tikrsi ir nera kalbu.tada tinklinis ir nusipelne krepsinis moteru nusipelne.vidzgiris fules komanda ir dainava ir dainava jus is490norit200?;Do yai ka duot kasiuj ir kitiem?;D
Ponui2020-02-06
Duok pinigu ir matyk kad ir cempionu lygoij man p.x.x. o dbr metyt gyventoju pinigus yra svarbiasniu dalyku alytuij dainava tu
Ponams2020-02-06
Šuniukai mažiau lokit. Mes norim matyti mūsų mylimą Dainavą A lygoj. Sėkmės komandai
Mere2020-02-05
Cesiuli, apsidairykite IE pažiūrėkite kas prie Dainavos vairo esa, tokiu žmonių neturėtų būti reprezentacinė jie komandoje.
Bairis2020-02-05
Savo pinigu nulis o savivaldybes pametyti daug kas galetu:)cyrkai su tokiom reprezentacinem komandom vuksta:)nesu pries dainava bet reik pakelt lygi ir stipriai.
Tai kad2020-02-05
Klubo vadovai nežino ką reiškia tą licencija.
Kas2020-02-05
A lyga, laukia kiek skirs pinigų savivalda, alio privatus klubas, dėkite pinigus patys, miestas dasides o čia atbulai klube pinigų 0, kiek miestas duos su tiek ir žaisime nesvarbu kur ar A lygoje, ar 1 lygoje.
O2020-02-05
Įkūriau bendrija, užsiimu prekyba, prekiauju Kaune, Vilniuje, Trakuose, Klaipėdoje irgi sakau, kad iš Alytaus, prekės pagamintos Alytuje tai skirkite ir man savivaldybės parama aš juk irgi reprezentuoja Alytų.
Fule2020-02-05
Teisybe bus tokia nuo panev gaus nuo telsiu gsus nuo gsrgzdu gaus nuo xalgiriu gaus nuo riteriu gaus nuo suduvos gsus nu maks suzaos lygoom viema kita kary bet visi duominuos nu kam.vel turetu pajuokos objekta a lygoij.nemetykit pinigu po galais
fanas2020-02-05
Reikia Dainavos A lygai, bet bus labai sunku. Nepasiruose visiskai, o apie treneri tik speliot belieka. Ar Povilas tikrai negaletu treniruot
Drakonu kova2020-02-05
Liktu tas jaunimas pirmoi lygoij ir zaistu tam vaiku luvyj o cia ne vaiku darzelis gaus nuo visu liks padkutiniai nes neaplos nei gargzdu nei telsiu.
Kesa2020-02-05
Sneka vidzgiris ir alytis jungiasi
Zuzė2020-02-05
100%,kad papuolusi Dainava į A lygą,kitais metai kris į žemesnę lygą,meras kvailas,nori pinigus į balą sumerkti,Dainava be rimtų rėmėjų ir tik iš savivaldybės pinigų,yra jau pasmerkta,geriau meras tuos pinigus į parkavimo aikšteles investuotų
Gedas2020-02-05
Uz vairo lenkas, gales ir Dainavos senjorus patreniruot. Zywiec valdo
Treneris2020-02-05
Cia su taus uzsenieciais:Ddbr akademija lenku programa naudos tik nezinia futbolo ar tv programa:D
Pinigai2020-02-05
Uz ka cia skirt?duotu80kavalku ir gana nori i a lyga ?lai.ieskosi remeju kaip ir visi o ne ant savivaldybes sprando sedet manau kitus pinigus galima panaudot aiksteliu tvarkymui mikrorajonuose ir pns .kas pirks tau tuos bilietus i a lyga bl?jai i lkl neperka o lygis kasio fantastika apstokit su ta a lyga norit a lygos ieskokit remeju.
Gedas2020-02-05
Sako tiks sitas treneris A lygai, o treniravo senjorus ir jaunima, ar jūs rimtai?
Petras2020-02-05
490 000 eurukų 5 klubam?Daugoka sakyčiau,tinklinyje zaidzia baltarusės ir vilnietės,moterų krepšinis-b lygoje,futbolas vėl su dideliu klaustuku,nebent rankinis-bent alytiškių dauguma.
Būsimas komunistas2020-02-05
Manau 60% iš savivaldybelės, tikrai perdaug! Max 30% juk klubas turi savininkus ir tai tik parama be jokių teisių! O už miesto vardo garsinima moketi tokius pinigus ir dar gauti atvikštinį rezuntatą (pajuokos objektą)
Alius2020-02-05
Dokumentai tvarkoj, bet visiskai netvarkoj pasirodo. Kazkas vyksta
JR2020-02-05
Dainavos vadovas praneša kad su licencijavimu viskas gerai ir federacija laukia mūsų A lygoje o federacija rašo - • Alytaus DFK „Dainavai“ (būtina pildyti teisinių, sporto, personalo, infrastruktūros ir finansinių kriterijų medžiagą); nesueina nes ne tik su finansais problemos. Manau šie vadovai nepatemtu A lygos.
Fule2020-02-05
A lyga su tais vaikais?;Djie salei gauna nuo seniu:D wtf?cesiuli tu turbut juokauji
Galvoju2020-02-05
Dainavoje tik popierinis biudžetas o tikri pinigai tai miesto savivaldybės tiek kiek skirs ir su vaikai A lyga, žiauru.
Nu2020-02-05
Dainava praktiškai trūksta visų kriterijų, A lyga nejuokinkit.
Nu2020-02-05
Kokia A lyga, komandos nėra, treneris iš kažkokių akademijų, sezonas prasideda už nepilnai mėnesio jus visai debilai, ką jūs čia rašinėja.
Pritariu2020-02-05
Reikia konkurencijos lb tikiuosi kad savivaldybe atsizvelgs ir i kita miesto komanda .
Fule2020-02-05
O tai pala o vidzgiriui lesos?juk ir komanda?makstuti sinkeviciau nepasiduokit reik alytuij konkurencijos gaivinkiy vidzgiri surinkit visus alytiskius kurie dainavai neteikalingi dajunkit dar keleta yzsuenieciu ir manau dsinavsi butu pb sunku nes su tais vsikais ir dar a lyga jus juoksujat?
Dainava2020-02-05
Dainava turi būt A lygoje miesto žmonės to reikia bus Dainava a lugoje pardavinėja bilietus ir užsidirba patys kiek galės iš tų bilietų ko jūs čia myzat visi kad nebūtų Dainavos a lygoje senai Dainava turi būti a lygoje
Jo2020-02-05
Čia pinigai būtų tiesiog į balą išmesti,peranksti Dainavai į Aukščiausią lygą,juk žemesnėje lygoje galima sakyti vidutiniokai buvo,o aukštesnėje lygoje,Dainava būtų patrankų mėsa
Alytiškis2020-02-05
Nesvajokit A lygos, mažas miestelis, tarybos nariai daugiau pensijinio amžiaus ir žiūri kitaip, jie jaunimo nerems seni senų pažiůrų, supranta ir mato kitaip nei jaunimas, o pensininkui nieko nereikia, perspekryva siaura, būt norėje, būt iš kart skyrę per svastymą
Alytus2020-02-05
Tikiuosi nebus a lygoij nes nuo visu po 5gaus ir vel tie uzsienio ale strategai:Dziauruuuuu:Dduokit geriau pinogus kasiuij ir rankiniuij
Kysa2020-02-05
Alytus privalo turėti komandą A lygoje!
traffix.lt