25 c Alytus
Ketvirtadienis, Rugpjūčio 6d.
AlytusLazdijaiAktualijos
2020 Vasario 4d.
1

Alytaus teismo optimizavimas: į Dzūkijos sostinę norima atkelti Lazdijų rūmų veiklą

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus apylinkės teismas bus optimizuojamas.

Apie tai informuoja Teisėjų taryba. Ji pritarė, kad Alytaus apylinkės teismo Lazdijų rūmų veikla būtų perkelta į Alytaus rūmus.

Priimant sprendimą, siekiama suvienodinti teisėjų ir teismo darbuotojų darbo krūvį bei sudaryti sąlygas specializuotis teisėjams, taip pat efektyviau panaudoti teismų žmogiškuosius bei materialinius išteklius.

Tikimasi, kad optimizavus apylinkių teismų rūmus, teisės kreiptis į teismą tinkamas įgyvendinimas optimizuojamų apylinkių teismų (rūmų) veiklos teritorijoje nebūtų pažeistas, sudarant juose galimybę organizuoti išvažiuojamuosius teismo posėdžius ir (arba) įkuriant teismui teikiamų ir teismo išduodamų dokumentų priėmimo skyrių („langelį“). Teigiama, kad išvažiuojamieji posėdžiai jau ne vienus metus sėkmingai įgyvendinami Vilniaus regiono apylinkės teisme (pvz.: organizuoja išvažiuojamuosius posėdžius į Elektrėnus administracinių nusižengimų, civilinėse ir baudžiamosiose bylose, kuriose daugumos bylos šalių ar liudytojų gyvenamoji (veiklos) vieta yra Elektrėnų savivaldybė).

Optimizuotas Alytaus teismas pradės veikti nuo 2021-ųjų sausio 1-osios, jeigu tam pritars Seimas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 12 apylinkės teismų: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Plungės (taip pat bus optimizuojamas), Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus regiono apylinkės teismai su 2–6 padaliniais (teismo rūmais) bei Vilniaus miesto apylinkės teismas.


Komentarai

1
Komentuoti
Provincoja2020-02-06
Tai viskas musu "labui", tik mes neduprantame, kaip tokiu g
erumu dziaugtis, nes dabar t
eks teisingumo ieškoti už 50kilometru,.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė