18 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
Videoreportažai
2020 Sausio 29d.
4

Alytaus gaisro tyrimo naujienos: įtarimai pareikšti vietos ugniagesių viršininkams (ATNAUJINTA. KOMENTARAI)

title

Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro pranešimai apie įtarimus įteikti jau septyniems asmenims. Dar du asmenis nutarta apklausti specialiaisiais liudytojais.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ valstybinė priešgaisrinė priežiūra nebuvo vykdoma, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai šio objekto netikrino.

Naujausi įtarimai įteikti valstybės tarnautojui Sauliui Mockevičiui, kuris įvykio metu užėmė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pareigas ir valstybės tarnautojui Algirdui Bautroniui įvykio metu ir dabar užimančiam Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pareigas. Įtariama, kad abu šie asmenys netinkamai atliko savo pareigas, dėl to valstybė patyrė didelę žalą.

Valstybės tarnautojai niekaip nereagavo į bendrovės, kurioje kilo gaisras, veiklos pobūdį bei tai, kad įmonės patalpos turi būti vertinamos kaip pavojingas objektas, kurių viduje sandėliuojami bei perdirbami itin dideli kiekiai (25 tūkst. tonų per metus) degių medžiagų – nenaudojamų padangų. Valstybės tarnautojai nepriskyrė šios bendrovės tikrintinų objektų grupei ir neįtraukė jos į metinius planinius priešgaisrinių techninių patikrinimų planus. Taip nebuvo užtikrinta valstybinė priešgaisrinė priežiūra ir priešgaisrinis rėžimas nurodyto pastato dalyje, nebuvo imtasi teisinių ir techninių priemonių bei užkirstas kelias itin didelio masto gaisrui kilti. Taip pat nebuvo sudarytos sąlygos gaisrą identifikuoti, aptikti, lokalizuoti pirminėje gaisro stadijoje ir užkirsti kelią jo plitimui.

Abu šie asmenys įtariami tarnybos pareigų neatlikimu (LR Baudžiamojo kodekso 229 str.) Jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Apie pareigūnams pareikštus įtarimus informuotas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nuspręsta apklausti du asmenis specialiaisiais liudytojais. Ikiteisminio tyrimo byloje yra duomenų, kad šiek tiek daugiau nei mėnuo iki gaisro – 2019-ųjų rugsėjo pradžioje Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, vadovaujami Alytaus Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-os komandos budinčios pamainos vado M. V. ir laikinai einančio budinčios pamainos vado funkcijas M. K. atliko objekto, esančio Alytuje, Pramonės g. 1, studijavimą. Jo metu lankėsi įmonės „Ekologistika“ patalpose. Pareigūnai matė į dideles ir aukštas krūvas suverstas padangas bei netvarkingas patalpas, taip tapo bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų liudytojais, tačiau nesiėmė neatidėliotinų priemonių užkirsti kelią šiems teisės pažeidimams. Dėl šios priežasties Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovams nurodyta spręsti šių pareigūnų drausminės atsakomybės klausimus.

Primename, kad siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes Kauno apygardos prokuratūroje  buvo sudaryta keturių specializuotų prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis, yra tiriamos įvairios gaisro priežasties versijos, vertinami įvairių institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai bei priimti sprendimai.

Šiuo metu šiame ikiteisminiame tyrime yra atlikta daugybė veiksmų – 109 liudytojų apklausos, apribota turto už daugiau nei 4 mln. eurų, paskirta 15 užduočių objektų tyrimams, atliktos 23 objektų ir daiktų apžiūros, įvairioms įstaigoms išsiųsti 158 paklausimai.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorų kontroliuojamą ir koordinuojamą tyrimą atlieka Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už tarnybos pareigų neatlikimą numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros informacija


Naujausios žinios

Komentarai

4
Komentuoti
Pranas2020-01-31
KUR LIETUVOJ TEISYBĖ?CICĖNO PINIGINĖJ?
Gediminas2020-01-30
Jokios gėdos čia nėra . Tokios įmonės( ir visos kitos) turėjo būti padidinto stebėjimo akiratyje aplinkosaugos , priešgaisrinės apsaugos , sanitarijos ir dar galas žino kokių pas mus Lietuvoje yra kontroliuojančių organizacijų . Deja , šių įstaigų darbuotojų maži atlyginimai( niekas neverčia ten per prievartą dirbti) , jų atsakomybę ir sąžinę paverčia nuline . Eina tikrinti su ištiesta ranka , o įmonių savininkai beria į ją pinigėlius arba atsilygina gaminama produkcija ar paslauga. Tokiu atveju akys , klausa , uoslė būna atjungta , visas dėmesys į turinį delne , kišenėje ar privačia nuosavybę (namą , garažą , pirtelę) Tai gamybininkams ir tikrintojams žinoma ,, paslaptis". Kol neprikirps sparnų taip ir bus. Vėliau ar ankščiau tai turėjo atsitikti , tik gaila , kad su blogom pasekmėm.
tak to tak....2020-01-29
Bet kas leido tokią įmonę atidaryti? Panašu, kad prokuratūra susems brolius... ir ne vieną.
Ot teisybe2020-01-29
Cicenas ir manau visas likusis jo stogas sausi islips,o kentes ugniagesys ...GEDA.
traffix.lt