18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
AlytusVerslas
2020 Sausio 27d.
0

2019-ieji Alytaus NT rinkoje: spartus augimas ir dešimtmetį neregėtas aktyvumas

title

Praėję metai Alytaus krašte pasižymėjo išskirtiniu nekilnojamojo turto (NT) rinkos augimu, o susumavus visus parduotus butus ir namus paaiškėjo, kad tokių aukštumų šiame krašte nebūta visą pastarąjį dešimtmetį.

 „Šiandien jau drąsiai galime teigti, kad NT sandorių rinka 2019 metais visoje Lietuvoje pademonstravo išskirtinius ir seniai matytus skaičius. Įregistruotų butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų sandorių skaičius praėjusiais metais buvo didžiausias per pastarąjį dešimtmetį. Ypatingai džiugu augimą matyti ne tik didžiausiuose šalies miestuose, tačiau ir šalies regionuose“,  – apibendrindamas NT sandorių rinkos duomenis sako Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovas Paulius Rudzkis.

 Visoje Lietuvoje per 2019 metus įregistruota per 134 tūkst. pirkimo-pardavimo sandoriais perleistų įvairių rūšių NT objektų, arba 7 proc. daugiau nei 2018 metais (125 tūkst.), tarp jų beveik 36 tūkst. butų (5 proc. daugiau nei užpernai) ir beveik 12 tūkst. individualių gyvenamųjų namų (8 proc. daugiau).

Alytaus krašte butų pardavimais išsiskyrė miesto savivaldybė, kur per metus parduota 730 butų (6 proc. daugiau nei ankstesniais metais), o namų rinka aktyvesnė buvo rajone, kur savininkus pakeitė beveik 210 namų – net 50 proc. daugiau ne 2018 metais. Tokių didelių butų ir namų pardavimų šiame krašte nebuvo stebėta mažiausiai dešimtmetį.

Alytaus miesto savivaldybėje pernai taip pat parduota 60 gyvenamųjų namų, o rajone – beveik 50 butų.

Registrų centras yra pirminis duomenų šaltinis, galintis pateikti objektyvią ir aktualią informaciją apie šalies NT tendencijas, verslo aplinką. Tiriant Lietuvos NT rinkos aktyvumą, apibendrinami NT  sandorių duomenys, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami - valstybinės žemės pirkimo sandoriai.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje