-3 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūraVerslas
2020 Sausio 24d.
1

„Turizmo sėkmingiausieji“: Birštonas, tarp favoritų – ir pro Dzūkiją vedantis kelias

titleApžvalgos bokštas prie BirštonoAlytausgidas.lt nuotr.

Baltijos šalyse didžiausios turizmo parodos „Adventur“ atidaryme įteikti „Turizmo sėkmingiausiųjų“ apdovanojimai. Tarp 16-ąjį kartą surengto konkurso laureatų, favoritų –  ir Dzūkijos atstovai.

Sėkmingiausia 2019 metų traukos vietove išrinktas Birštonas, turizmo ekspertų įvardijamas  vienu seniausių ir gražiausių Lietuvos balneologinių kurortų. Jis tęsė sveikatos kurorto tradicijas, investavo į inovacijas, tačiau kartu siekė išsaugoti unikalumą, skyrė didelį dėmesį tvariam vystymuisi, kokybiškiems kultūros ir sporto renginiams. „Karščiausia“ naujiena tapo 2019 m. liepą atidarytas aukščiausias Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštas, ženkliai padidinęs vienadienių turistų srautą ir prisidėjęs prie vietinio turizmo skatinimo.

Sveikatos turizmas – ne tik viena iš prioritetinių Lietuvos turizmo rūšių, bet ir sparčiai plintanti keliavimo po pasaulį tendencija: keliautojai ieško ne tik naujų pojūčių ir potyrių, jie vis dažniau atsigręžia į sveikatą, kokybišką gyvenimo būdą, ieško geros savijautos šaltinių. 

Sveikatos keliautojai iš užsienio – vieni ilgiausiai užsibūnančių Lietuvoje. Remiantis užsienio turistų tyrimo duomenimis, pusė apklaustų sveikatos keliautojų Lietuvoje praleido 11 ir daugiau parų.

„Turizmo sėkmingiausieji“ šiemet paskelbė naujovę.

Buvo įteikta vietinių turistų simpatijos vėtrungė. Į ją pretendavo ir pro Alytaus kraštą, Dzūkiją vedantis piligriminis kelias „Camino Lituano“, tarp favoritų taip pat buvo Anykščių miestas, Lietuvos upes atrasti padedantis „Nemo plaustas“, Žagarė ir simpatijų laimėtoju pripažintas Pakruojo dvaras.


Komentarai

1
Komentuoti
dalyvis2020-01-25
Bravo Birštono mere.Kiek ten vasara buna visokiu renginiu,koncertu,tai zmones net iš kauno vaziuoja.
traffix.lt