7 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
VideoreportažaiAlytus
2020 Sausio 24d.
10

Alytaus miesto metų apdovanojimai – daugiau nei dešimčiai nusipelniusių (VIDEOĮRAŠAI. ATNAUJINTA. PAPILDYTA. LAUREATAI)

title

Dzūkijos sostinėje vyko metų renginys. Alytaus bendruomenės fondo savanorių sumanyti, miesto savivaldybės atgaivinti metų apdovanojimai šiemet buvo surengti 9-ąjį kartą, o dėmesys buvo skirtas už praėjusių metų nuopelnus 13-oje nominacijų pagerbtiems  laureatams bei žmonėms, apdovanotiems už didvyriškus poelgius.

Pagal iš anksto numatytątvarką Alytaus miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris su miesto tarybos nariu, Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentu Sigitu Leonavičiumi paskelbė geidžiamiausią darbdavį (kandidatavo mašinų gamykla „Astra“, bendrovės „Glass LT“ ir „Kauno grūdai“).

Buvęs ilgametis šaldytuvų gamybos „Snaigė“ vadovas Antanas Andrulionis isu Šiaulių banko Alytaus filialo vadove  Irena Vanagienė pasveikino labiausiai augančio verslo nominacijos laimėtoją (buvo pasiūlyti: alkoholinių gėrimų gamintoja „Alita“, „Dzūkų alaus restoranas“ ir nuo praėjusių metų dvi gamyklas mieste valdantys „Kauno grūdai“).

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė ir Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė Dalia Matukienė su „Vilkyškių pieninės“ parduotuvės Alytuje vadovu Mariumi Kamorūnu pasveikino inovatyvaus verslo nominacijos nugalėtojus (varžėsi bendrovės „Autohausas“, „Kautra“ ir „Traidenis“). 

Alytaus verslo konsultacinio centro direktorė Algimanta Ščiglinskienė su „Carpe diem“ restorano direktore Egle Mandeike pagarsino originaliausio smulkiojo verslo nominacijos laureatus (pretendavo „Kavalio virtiniai“ (UAB „Milta“), krautuvėlė „Pupa“ ir privatus lopšelis-darželis „Vaikystės namelis“).

„Vita group“ koncerno šiaurės Europos regiono vadovas Vladislavas Gunevičius ir  prekės ženklo Gut.lt atstovas Giedrius Stankevičius įvardino socialiai atsakingiausią įmonę (buvo nominuota „Anna“ grožio studija, bendrovės „Lankava“ ir „Rivona“ („Norfa“)).

Kas laimėjo Socialinio verslo nominaciją, skelbė „Tankos“ bendrovės direktorius Audrius Dailidonis (pretendavo Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialas (buvusi Dailiųjų amatų mokykla), VšĮ „Gerumo skraistė“ ir asociacija „Keturkojo viltis“).

Kas taps nominacijos „Už nuopelnus kultūrai“ laureatu (vokalistė mecenatė Justina Gringytė, dailininkas Kostas Poškus, choreografė Aušra Saulevičiūtė), supažindino Alytaus teatro režisierė, aktorė, miesto kultūros premijos ir „Auksinių scenos kryžių“ laureatė Andra Kavaliauskaitė, o jai asistavo miesto kultūros premijos laureatas,  fotografas Stasys Šmigelskas. 

Metų apdovanojimą už nuopelnus sportui (plaukiantis daktaras Sigitas Katkevičius, krepšinio treneris, talentų kalvis Sigitas Krukis ir  bikinio karalaitė Reda Slavinskaitė) pristatė Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro direktorius Tomas Stupuris.

Už nuopelnus Alytaus miesto vardą garsinant šalyje (fotografas Vytautas Dranginis, ukrainietis Alytaus miesto draugas Aleksandras Melnikas bei alytiškių moterų sporto ir sveikatingumo aktyvistė Gitana Vitkauskienė) pristatė „Lietuvos balsas. Senjorai“ projekto dalyvis Vidmantas Ežerskis su „X faktoriaus“ finalininke Martyna Jezepčikaite.

Už aktyvią visuomeninę veiklą (Jurgiškių seniūnaitijos seniūnaitė Edita Jurčienė, asociacija „Olita-Orany“ ir „Prasibėgam“ bei kitų bėgimų entuziastas Povilas Tamulynas) sveikino Putinų seniūnaitijos seniūnaitis Tadas Čiakas ir Dvaro seniūnaitijos seniūnaitė Aldona Marcinkevičienė.

Nominacijoje „Už nuopelnus vaiko gerovei“ (asociacija „Mirabilia“, Alytaus SOS vaikų kaimų dienos centras „Parama šeimai“, savo ir įvaikintus vaikus išauginusi Angelė Skinkienė) nugalėtoją paskelbė laikinoji Alytaus pedagoginės psichologinės tarnybos vadovė Silvija Peštenienė ir Alytaus apskrities policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjas Donatas Katlauskas.

Visuomenės sveikatos entuziastes (specialistė Akvilė Bartkuvienė, kardiologė Danutė Strazdienė, pediatrė Dalia Svilienė) nominacijoje „Už nuopelnus sveikatos apsaugai“ laureate paskelbė Alytaus poliklinikos gydytoja-alergologė Adelė Dimšienė ir Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės gydytojas-endokrinologas Arvydas Baublys. 

Savivaldybės su jos įstaigomis kultūros centru ir miesto teatru rengiamos šventės nuotaiką kurė programos vedėjas Vaidas Praspaliauskas, Alytaus muzikos mokyklos auklėtiniai, šoko „Alytaus miestelėnai“, „Aušrinė“, Kamilė Balevičiūtė, „Vakarė“, pasirodė „Dzūkijos” cirkas, ekstremalusis miesto jaunimas, dainavo „Baltasis kiras“, Algirdas Daumantas Ciūnys, Kotryna Ciūnytė, M. Jezepčikaitė, Laura Misiukevičiūtė, Augustė Ragauskaitė, Laura Vitaitė-Kazlauskienė, „Varsos“ choras, padedami kūrybinės renginio komandos – Klaudijos Aleksandravičiūtės, Jono Gaižausko, Jurgitos Guževičienės, Gintarės Markevičienės ir A. Saulevičiūtės. 

ATNAUJINTA

Sveikiname. Geidžiamiausiu darbdaviu tapo „Astra“, kurios generalinis direktorius Vaidas Liesionis padėkojo už apdovanojimą ir prisiminė, kad bendrovėje dirba jau 17 metų. „Tikrai nesam geriausi, tačiau žmogiški santykiai nėra toliau nei verslo interesai“, - kalbėjo vadovas, asmeniškai padėkojęs vykdančiai direktorei Onutei Tutlienei, visam kolektyvui ir balsavusiems.

Augančio verslo nominaciją laimėjo „Dzūkų alaus restoranas“. Pastarojo technologijų ir komercijos vadovas Rokas Vitkauskas į visus kreipėsi „dzūkai“ ir padėkojo alaus gamybos technologijas įsirengti padėjusiai bendrovei „Astra“.

Inovatyvaus verslo nominacijos nugalėtojus paskelbta „Kautra“, jau metus alytiškius vežanti naujais autobusais, taip pat įgyvendinusi elektroninio bilieto paslaugą. Už apdovanojimą dėkojo bendrovės vadovas Linas Skardžiukas ir Alytaus filialo vadovė Gražina Čepukaitienė. 

Originaliausiu smulkiuoju verslu pripažinta krautuvėlė „Pupa“. Įdomu, kad jos savininkė Rasa Baliukonienė krautuėlę įkūrė po to, kai buvusių darbdavių buvo paprašyta palikti ilgus metus turėtą darbo vietą kitoje arbatos ir kavos parduotuvėje Alytuje.

Socialiai atsakingo verslo nominacijos laurus atsiėmė „Lankava“, jau ne vienerius metus rengianti paramos akciją „Gerumo žvaigždė“. Bendrovės vadovas Mantas Karalius dėkojo už apdovanojimą ir alytiškių pagalbą įgyvendinant svajones.

Socialinio verslo nominaciją iškovojo „Keturkojo viltis“. Asociacijos, besirūpinančios gyvūnų gerove, pirmininkas Eimantas Kalėda kalbėjo apie beglobių gyvūnų problemą, kurią spręsti pakvietė visus kitus.

Nominacija „Už nuopelnus kultūrai“ skirta choreografei A. Saulevičiūtei, už šiuolaikinio šokio puoselėjimą ir „Kalbame šokiu“ festivalio organizavimą.

Už nuopelnus švietimui apdovanota Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos pedagogė Lijana Gudaitienė, padėkojusi buvusiems, esamiems mokiniams, jų tėvams, mokytojams.

Metų trofėjus už nuopelnus sportui nukeliavo į R. Slavinskaitės rankas.

Už nuopelnus Alytaus miesto vardą garsinant šalyje ir užsienyje metų nominacija atsidėkota G. Vitkauskienei, „Šaulės“ klubo šeimininkei, sporto ir sveikatingumo švenčių rengėjai.

Visuomeninę veiklą  mieste aktyviausiai vykdančia įvardinta Jurgiškių seniūnaitijos seniūnaitė E. Jurčienė, dėkojusi šeimai, besikuriančiai bendruomenei ir visiems alytiškiams.

Nominacija „Už nuopelnus vaiko gerovei“ buvo įvertinta ne tik savo, bet ir  ir įvaikintus vaikus išauginusi A. Skinkienė, tarusi padėką ir patikslinusi, kad apdovanojimas skirtas ir jos vyrui, „be kurio ji būtų kaip žiemą basa“ bei gelbėjusioms švietimo įstaigoms (Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklai, Vidzgirio progimnazijai), taip pat pedagoginei psichologinei tarnybai. Ponia Angelė ačiū tarė ir vaikams, kurių dėka išmoko vairuoti automobilį, perplaukti kelis ežerus.  

Laurai už nuopelnus sveikatos apsaugai atiteko Alytaus visuomenės sveikatos biuro darbuotojai A. Bartkuvienei, ji pasidžiaugė alytiškių pokyčiais sveikesnio gyvenimo link ir dėkojo savo organizacijos vadovei Ingridai Rutkauskienei bei savo šeimai. 

PAPILDYTA

Alytaus meras N. Cesiulis pagerbė didvyriškai 2019 m. pasielgusius alytiškius.

Metų didvyriškais poelgiais paskelbti:

  • Už bevardžiame ežerėlyje (tarp Pramonės ir Putinų g.) skendusio nepilnamečio išgelbėjimą:

Žygimantas Andriuškevičius, Egidijus Dorochinas, Vakaris Gataveckas, Armandas Šoliūnas ir Eimantas Urbonas.

  • Už skendusio vaiko ir mamos išgelbėjimą Nemununo upėje prie 1000-mečio tilto:

Ginas Daugininkas ir Ignas Kilinskas.

  • Už Alytaus gaisro užgesinimą 2019 m. spalio 16-25 dienomis:

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Alytaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Alytaus metų apdovanojimų renginio videotransliacijos įrašas:


Naujausios žinios

Komentarai

10
Komentuoti
Aušrinė2020-01-25
Norisi paklausti tai kiek eurų į Alytaus biudžetą įnešė šie nusipelnę turiu omeny verslą ,o dorų ir drąsių žmonių yra daug ko negalima pasakyti apie Alytaus m.savivaldybę t.y jos darbuotojus ir pirmoje eilėje apie.L.Radzevičiūtę T.Pačėsą ir jiems prijaučenčius.
Keistenybė2020-01-25
Kautra inovatyvus verslas ? Nusipirkti autobusiukus ir užkrauti miestui 10 metų grobuonišką sutartį tai INOVATYVU ? Grafikai tragiški, bilietų kainos kyla tai INOVATYVU ? Nesityčiokit
Beatričė2020-01-25
Pirmiausia reikia perskaityti straipsnį , o tada komentuoti.Čia buvo apdovanojimai Alytaus miesto , o ne METŲ ŽMONĖS .Čia buvo nominuojami visokie miesto restoranėliai,jų stattojai , šunų mylėtojai ir t.t.t. Ypatingo dėmesio sulaukė KAUTRA , net pravažiavimo bilietėliai pabrango.Toks jau mūsų miestas , ir nusipelnę nominantai.O meras yra šaunuolis, bet šis renginys ne apie merą.
ech2020-01-25
Meras negavo apdovanojimo nepainiokit ;) nebuvo net tarp pretendentu, jis tik pasake kalba pries apdovanodamas didvyrius.
ALGIS2020-01-25
is kur tiek prezidentu ir prezidenciu priviso Kiek atsimenu tokio ukisko mero dar alytus neturejo ,nors popieriniu buvo daug
Danutė2020-01-25
Puikus mylimiausias mūsų Meras.
Nekritikuokit dėl kelionių. Juk jis ir tik jis turi važiuoti į komandiruotes, spręsti strateginius dalykus miestui. Ieškoti investuotojų, galvoti apie rimtus dalykus miesto gerovei.
Del švietimo. Tam yra miesto administracija, švietimo skyrius, sudaryta darbo grupė. Turime dirbti kiekvienas SAVO darbą.
Meras tars savo žodį ir dėl švietimo, kai ateis laikas.
Alytiškiai, gerbkime vieni kitus. Ir neseniai išrinktą Merą.
O vakar renginys- 10 balų. Turime žmonių- lyderių ir aukščiausio meninio lygio Alytaus kolektyvus.
Ačiū.
Alytiškė2020-01-25
Ha ha ...vaiko gerovės nominantė apdovanota už gerovę vaikams, o gyvenime buvo kitaip...vaikai vargo...
Valerija2020-01-24
Koksai nerasyk nesąmonių. Alytaus meras yra šaunuolis, tokio dar nėra buvę Alytuje. Ačiū jam. ????
KOKSAS2020-01-24
Draugelius savo apsidovanojo ir tiek žinių :(
dzūkė2020-01-24
Sveikinu merą su apdovanojimu visapusiškos jam sėkmės.
traffix.lt