0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Alytaus rajonas
2020 Sausio 21d.
0

Bendruomenių iniciatyvų randasi vis daugiau, ir vis įvairesnių

titleAsociacija „Perkūnkalnis“. Šventė „Pabaigtuvės“.

Alytaus rajono bendruomenės tampa vis kūrybiškesnės ir aktyvesnės, organizuoja  veiklas, kuriose noriai dalyvauja vis daugiau gyventojų. Be rajono savivaldybės paramos, organizacijos ieško kitų finansavimo šaltinių ir sėkmingai jų randa. Lėšų užsidirba verslaudamos,  jų veiklas finansuoja vietos verslininkai. Pernai apie pusė rajono bendruomeninių organizacijų pasinaudojo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansavimu.

Alytaus rajone veikia 62 bendruomenines organizacijas, kurios į įvairias veiklas įtraukia įvairaus amžiaus gyventojus.  Pernai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija  Alytaus rajono bendruomeninių organizacijų projektams skyrė  19075 eurų. Bendruomenės pateikė 32 paraiškas dėl projektų įgyvendinimo.

„Bendruomenės buvo aktyvesnės nei ankstesniais metais. Už joms skirtas lėšas įgyvendino 32 projektus – rekonstravo pavėsinę, tvarkė bendruomenės aplinką, įsigijo įrengimų želdinių tvarkymui, paklojo sporto aikštyno dangą, vykdė kultūrinę ir švietėjišką veiklą ir surengė įvairius pažintinius, kultūrinius, švietėjiškus, sporto  renginius. Galime pasidžiaugti, kad bendruomenių veikla susidomi vis daugiau ir įvairaus amžiaus žmonių, kurie būna ne tiki žiūrovai ir dalyviai, bet tampa ir organizatorių komandos dalimi. Bendruomenių dėka glaudžiau bendrauja vietos gyventojai, jaunimas randa ryšį su vyresniais, mažėja sunkiau gyvenančių žmonių socialinė atskirtis. Norėtųsi, kad bendruomenių veikloje dalyvautų dar daugiau jaunų žmonių“ , – sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. 

Už 2019 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtas lėšas vietos bendruomenė daugiausiai įgyvendino projektų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimo srityje. Užubalių kaimo bendruomenės VO „Užubalių gojus“ rekonstravo bendruomenės pavėsinę, skirtą renginiams, asociacija „Užaugę ant laiptų!“, Ryliškių kaimo bendruomenė Nemunaičio bendruomenė, „Makniūnų sodžiaus bendruomenė“ ir Gervėnų kaimo bendruomenė, Verebiejų kaimo bendruomenė gerino organizacijų aplinką. Įrengimų želdinių tvarkymui įsigijo organizacija „Besimokanti visuomenė – sėkmingas ateities garantas, Mergalaukio ir aplinkinių Angininkų, Bažavos, Komisaruvkos, Atesninkų kaimų bendruomenės klubas“ ir Kalesninkų kaimo bendruomenė. Vaisodžių kaimo bendruomenė pernai paklojo sporto aikštyno dangą.

Bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinančias veiklas vykdė asociacija „Jasunskų ir Navickų kaimų bendruomenė“, Radžiūnų kaimo bendruomenė, asociacija „Miklusėniškiai“, VO „Praniūnai“, Luksnėnų kaimo bendruomenė „Drūtas dzūkas“, VO „Susiedai“, „Venciūnų sodiečiai“, „Alytaus kaimelis“, Papėčių kaimo bendruomenė „Sodžius“ ir asociacija „Krokialaukio kaimo bendruomenė“.

Dalis rajono bendruomeninių organizacijų vykdė kultūrinę ir švietėjišką veiklą, surengė įvairius renginius.  Pažintinius renginius suorganizavo Kančėnų kaimo bendruomenė „Dėmesio centras“, Rimėnų kaimo bendruomenė „Šalcinėlis“, asociacija „Daugų kraštas“ vykdė amatų kiemelio veiklą, asociacija „Perkūnkalnis“ sušaukė žmones į rudens gėrybių mugę, o Kumečių kaimo bendruomenė – į šventę „Susiėję po darbų“, Parėčėnų kaimo bendruomenė „Mažoji sodybėlė“ – į prieškalėdinį renginį „Adventiniai vakarai“.

Vaikus ir jaunimą pasportuoti pakvietė Panemuninkų kaimo bendruomenės VO „Panemuninkai“, Luksnėnų kaimo bendruomenė „Spindulys“, bendruomenė Talokiai, Genių kaimo „Beržyno“ asociacija, Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“.

Alytaus rajono bendruomenių iniciatyvas Socialinės apsaugos ir darbo ministerija finansavo pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų planą.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt