1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusAktualijosŠvietimas
-0001 Lapkričio 30d.
14

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija: „Mūsų pozicija dėl Alytaus tinklo pertvarkos nesikeis“

titleNuotraukų galerijaAlytaus miesto savivaldybė siekia, kad vaikų lopšelių-darželių pastatuose Jaunimo g. 1, Miklusėnų g. 36 ir Topolių g. 19 dirbančių mokyklų veikla būtų perkelta į bendrojo ugdymo mokyklų pastatų atitikties kriterijus atitinkančias patalpas, šiems pertvarkos planams pritaria Švietimo, mokslo ir sporto ministerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) atstovų vizitas į savo švietimo tinklą pertvarkyti siekiančią Alytaus miesto savivaldybę buvo atšauktas tą pačią dieną. Su permainomis nesutinkančios ar pertvarkai neprieštaraujančios švietimo įstaigos turės galimybę su ŠMSM delegacija viešai padiskutuoti artimiausiomis dienomis. Iki tol Dzūkijos sostinės švietimo įstaigos, kurias palies pertvarka, nagrinės ir teiks savo bendruomenių atsakymus dėl miesto tarybos priimti planuojamo sprendimo mokyklų tinklo pertvarkos klausimu.

Atsakyti iki sausio 22 d. skubos tvarka pateikiant pritarimą (prieštaravimą) dėl pertvarkos paprašyta 6-ių mieste veikiančių švietimo įstaigų: „Drevinuko“ mokyklos-darželio, Likiškėlių progimnazijos, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, Profesinio rengimo centro ir Vidzgirio progimnazijos. 

Alytaus miesto tarybos sprendimo projekte, su kuriuo minėtas įstaigas supažindino Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičūtė, numatyta, kad „Drevinuko“, esančio adresu Topolių g. 19, struktūra būtų pertvarkoma, mokyklos tipas keičiamas iš mokyklos-darželio į lopšelį-darželį. Pastarąjį „Drevinuke“ planuojama palikti, o pradinio ugdymo programa būtų perduodama vykdyti kitoje gatvės pusėje (Kaštonų g. 3) esančiai Vidzgirio progimnazijai. Į ją norima atkelti ir mokinius bei mokytojus iš buvusio vaikų darželio patalpose (Jaunimo g. 1) veikiančios „Sakalėlio“ pagrindinės mokyklos. 

Iš dar vieno buvusio vaikų darželio, Miklusėnų g. 36, Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo klases bus mėginama iškelti į ten pat Putinuose (Antano Jonyno g. 12A ir Putinų g. 40) dirbantį Profesinio rengimo centrą. Likiškėlių progimnazijos mokinius ir mokytojus iš Likiškėlių g. 12 pastato laikinai, kol bus suprojektuota ir pastatyta nauja mokykla, siekiama perkelti į Vidzgirio progimnaziją (1-4 klases) ir Dainavos progimnaziją (5–8 klases).

Kaip į savivaldybės siūlymus dėl švietimo tinklo mieste reaguoja ministerija? 

Pasak ŠMSM švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriaus Aido Aldakausko,  ministerijos pozicija dėl švietimo tinklo pertvarkos Alytaus mieste 2016-2020 m. nesikeičia nuo 2018 m., kai savivaldybei buvo rekomenduota išsaugoti Piliakalnio ir Vidzgirio progimnazijas, o po to imta ir iš esmės apsistota ties darželių pastatuose veikiančių mokyklų likimais. Matoma ir girdima, kad jais susidomėjo vietos bendruomenės.

Pasak A. Aldakausko, natūralu, kad pertvarkomos švietimo įstaigos, jų bendruomenės linkusios nepritarti savivaldybių siūlomiems sprendimams, dažnai kreipiasi į ministeriją, o Alytaus mokyklos nėra išimtis.

Ministerijos departamento direktoriaus teigimu, esant nesutarimams, t.y. tais atvejais, kai savivaldybės tarybos sprendimų projektams dėl bendrojo ugdymo mokyklų reorganizavimo, likvidavimo ir pertvarkymo bendruomenės prieštarauja, siūlymus, vadovaujantis teisės aktų nuostatomis, teikia ministerija, tiesa, ŠMSM įtaka pertvarkant mokyklų tinklą savivaldybėse yra minimali, nes sprendimus priima savivaldybių tarybos.

Savo įtakos ir vaidmens savivaldybių švietimo tinklo pertvarkoje nesureikšminanti švietimo, mokslo ir sporto ministerija poziciją dėl bendrojo ugdymo mokyklų reorganizavimo, likvidavimo ir pertvarkymo Alytaus mieste turi.

„Teisės aktai ir mūsų pozicija dėl Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarkos nesikeitė ir nesikeis“, - ministerijos poziciją patvirtino ŠMSM departamento, dirbančio su regionais, direktorius A. Aldakauskas. Šis scenarijus ir tvirta ministerijos pozicija, pastaruoju metu kone sutampanti su savivaldybės, žinoma, labiausia nepatiks darželių pastatuose veikiančioms mokykloms, mat svarbiausiu reikalavimu iš ministerijos pusės liks savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų (BUM) pastatų atitiktis kriterijams. Darželių pastatuose veikiančios mokyklos reikalaujamo kriterijaus neatitinka, o tuo remiantis mokymo veikla  „Drevinuko“, „Sakalėlio“, taip pat Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos pastatuose turės būti nutraukta ir perkelta į mokymui tinkamas patalpas.

Tiesa, Suaugusiųjų ir jaunimo mokykla higienos normas atitinkančią sporto salę turi, tačiau savivaldybės siūlomam jos iškėlimui iš buvusio darželio patalpų ministerija taip pat pritaria ir tam turi savus argumentus.

„Ministerija sveikina idėją, kad bendrąjį ugdymą kartu su profesiniu mokymu jaunimo ir suaugusiųjų mokyklų mokiniams teiktų profesinio rengimo centras. Tokia idėja Lietuvoje jau yra įgyvendinta ir pasiteisinusi. Žiūrint iš besimokančiojo perspektyvos nauda yra dviguba – ne tik kad įgyji bendrąjį išsilavinimą, bet puikiai gali išnaudoti galimybę įgyti ir profesinę kvalifikaciją“, - miesto savivaldybės planuojamam suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos prijungimui prie ŠMSM priklausančio Alytaus profesinio centro pritaria ministerijos departamento vadovas.

Svarstymams parengtame Alytaus m. tarybos sprendimo projekte savivaldybės administracijos suskaičiavo, kad Dzūkijos sostinės švietimo įstaigų tinklo pokyčiai, juos įgyvendinus, leistų miestui per vienerius metus sutaupyti 689,2 tūkst. eurų, o per trejus metus, per kuriuos tikimasi pastatyti naują Likiškėlių mokyklos pastatą – 2 mln. 67,6 tūkst. Eur. Planuojama, kad dar mažiausiai milijonas eurų prisidėtų miesto tarybai nusprendus parduoti pastatus, šiuo metu priskirtus „Sakalėlio“ mokyklai, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklai, taip pat Pulko g. 1 namą, kur veikia Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnyba (ji būtų iškelta į Piliakalnio progimnaziją I Alytuje), miesto savivaldybės biudžetas, preliminariais skaičiavimais, pasipildytų apie 1 mln. eurų, o šie nekilnojamojo turto (NT) pardavimai ir sutaupymai pertvarkius švietimo tinklą per trejus metus miestui padėtų sukaupti per 3 mln. eurų. Tokios sumos kaip tik ir reiktų naujo, šiuolaikinio Likiškėlių mokyklos pastato statybai. Jeigu senasis pastatas būtų ne nugriautas, o parduotas ar išnuomotas, panašu, kad naujojo Likiškėlių statinio statybos išlaidos pasidengtų iš minėto NT pardavimų ir ekonomija optimizavus tinklą.

Švietimo, vadybos sričių specialistai, taip pat ir mažuosius alytiškius auginantys ir nepatogumus patiriantys tėvai pastebi, kad iš darželių iškėlus klases, juose atsirastų šiuo metu Alytaus mieste lopšelinukams ir darželinukams trūkstamų vietų. Savivaldybės tarybos sprendimo projekte „Drevinuko“ pastate po pertvarkos būtų vykdoma tik lopšelio-darželio veikla, todėl vietų grupėse mažiesiems miestelėnams atsirastų.

„Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu Alytuje vyksta diskusijos dėl mokyklų tinklo pertvarkos plano ir jokie sprendimai dar nepriimti, mokyklos turi galimybę ne tik išsakyti požiūrį, bet ir teikti savo siūlymus“, - pastebi A. Aldakauskas. Pasak jo, ŠMSM neretai dalyvauja diskusijose savivaldybėse, tokioje buvo pakviesti sudalyvauti, išgirsti argumentus „už“ ar „prieš“ ir praėjusią savaitę, tačiau neįvyko, nes pasikeitė kai kurių susitikimo narių darbotvarkė, o ir pats Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis išvyko vizito į Turkiją.


Alytausgidas.lt žiniomis, naujas ministerijos atstovų vizitas dėl švietimo tinklo Alytaus mieste pertvarkos numatomas sausio 23 d., ketvirtadienį, 14 val. Jeigu šis renginys bus viešas, mūsų portalas planuoja jį transliuoti tiesiogiai.

Fotogalerija


Komentarai

14
Komentuoti
Dėl Vidzgirio2020-01-23
Ar ši progimnazija yra guminė ir tilps visi mokiniai iš trijų mokyklų? Ar truputį skaičiuojate?
ALGIS2020-01-23
NUGRIAUT LIKISKELIU MOKYKLA.Tai puikus sklypas prekybos centrui
Keista2020-01-23
Kodėl ministerijos atstovai nesilankys Vidzgirio ir Dainavos progimnazijose, o tik „Drevinuko“, „Sakalėlio“ ir Likiškėlių mokyklose. Reikėtų ir ministerijos atstovams pamatyti tas geresnes ugdymo sąlygas nei minėtose mokyklose. O gal bijoma, kad ministerijos atstovai gali nepritarti išgirtiesiems pertvarkos planams.
Dalia2020-01-22
Komentatoriui Pagalvokit ką rašot.Vidzgirio mokykloje mokytojei geri,netaip kaip rašote kad mokytojai silpni.Nes vaikai ir olimpiadose dalyvauja.Negražu šmeišti mokyklą,prašom ateiti ir pažiūrėti kaip ten viskas vyksta.
Gyventoja2020-01-22
Kodel niekas nekalba apie vaiku sauguma?Ar miesto ponams nusispjaut kad Likiskeliu m pradinukai eidami per dvi pagrindines gatves papuls po ratais.O gal valdzia atleis tevus nuo darbu isvezioti vaikus i du skirtingus mikrorajonus kurie yra skirtinguose miesto galuose-vizgiryje ir putinuose.
sssssss2020-01-22
Vidzgirio mokykla išgelbės visą miestą. Aleliulja.
Pinigų nėra2020-01-22
Ką Jūs rašote apie naują mokyklą? Kas ją statys? Gal privatus investuotojas? Taigi aiškiai mums buvo savivaldybėje pasakyta PINIGŲ NĖRA.
Pagalvokit ką rašote2020-01-21
Kas straipsnio autorius? Ar Alytaus gidas prisiiima atsakomybę už šią informaciją? Vidzgirio mokyklos pastato tik išorės vaizdas geras, o viduje sovietinių laikų klasės, higienos reikalavimų pažeidimai visur. Labai silpni mokytojai, kompetencijos žemos.
Nesamonė2020-01-21
Su tokiu požiūriu toli nenukeliausi....Totalus miestelio griovimas ir naikinimas....Alytus jau ant merdėjimo slenksčio....o gieda, kad nori jaunimą pritraukti, padėti integruotis, bla bla bla.....pasakotojai jūs pasakotojai
Valdžios investicija į šviesų rytojų :))2020-01-21
Alytausgidas ir toliau kliedi. Pila pamazgas ant visų kas nesusija arba prieštarauja Vidzgirio progimnazijai. Ateis laikas, kai visi sužinos, kam privatizuotos mokyklėlės. Turėsite tėveliai vesti savo vaikelius į puikius darželius ir mokyklas, kurie vadinsis KARALIENĖS MORTOS MOKYKLA ir VAIKYSTĖS SODAS. Nes bus likus tik viena pradinė mokyklėlė - Senamiesčio pradinė. O ten tėveliai nebus vietų. Jūs norėsite savo vaikams gerų mokymosi sąlygų ir rezultatų. Tačiau to Vidzgiryje nerasite, jau daug metų ten to nė su žiburiu nėra. Bet nieko, sumokėsite pinigėlius ir jūsų vaikučiai vėl lankys buvusius Sakalėlį ar Drevinuką. Va tep va
Cinikas2020-01-21
Jaunimo mokykla ne pensionatas,yrs veiklų senjorams,tik burkitės.Laikyti mokyklą,kur į pamokas ateina tik mokytojai mokesčių mokėtojams prabanga.Jau seniai tokios mokyklos nepasiteisinę,tam yra profesinės.
Miesto gyventoja2020-01-21
Tikrai "puikus" straipsnis ,kad ministerija pritaria pertvarkai, paplokite ponai rankomis ir griaukit kas sukurta. Suaugusių ir jaunimo mokinius nusprendėte padėti, o kur padėsite 250 senjorų, užsiimančių įvairia aktyvia veikla.Visam pasaulyje pensininkų užimtumas puikus, tik ne Alytuje.Siūlysit TAU, lankau paskaitas penktadieniais sausakimšoj salėj ,nusibodo Ingelevičienės ir Korlienės panigirika, melagystė, nėra fakultetų, Butanavičiui mokėk.Kur naudojami mūsų mokesčių pinigai neaišku.Gėda Alytaus valdžiai, kad nesugeba padėti ir išlaikyti tai ,kas suaugusių mokykloje tiek padaryta.
Vai2020-01-21
O galėtų keistis mokslo kokybės gerinimo klausimu.Pagrindinės visos vos dūsuoja,galima šalia esančias ir sujungti,vieyos užtektų,bet reikia gimnazijos su atranka gabių mokinių ugdymui,kad gakėtų konkuruoti su licėjumi ir pan.Vyksta vaikai į didmiesčius lyg namų neturėtų.
JOO2020-01-21
Sekim pasakas mažiesiems apie pirkią (naują mokyklą) vakarais...
traffix.lt