18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
Verslas
2020 Sausio 17d.
0

Beveik milijoninę teismo skirtą baudą „Kauno grūdai“ sumokėjo

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė bendrovės „Kauno grūdai“ skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba Kauno įmonei pagrįstai skyrė 947 tūkst. 700 Eur baudą už nepraneštą koncentraciją.

LVAT konstatavo, kad nėra teisinio pagrindo keisti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo, kuriuo buvo patvirtintos Konkurencijos tarybos išvados, jog bendrovė „Kauno grūdai“, įsigijusi apie 51 proc. Vievio paukštyno akcijų ir įgijusi pastarosios bendrovės kontrolę, įgyvendino koncentraciją, apie kurią nepranešė Konkurencijos tarybai bei negavo jos leidimo.

Teismas patvirtino, kad Konkurencijos taryba, skirdama baudą, tinkamai įvertino pažeidimo pavojingumą, atsižvelgdama į visas su konkrečiu pažeidimu susijusias aplinkybes, iš jų ir pažeidimo pobūdį, jo sunkumą ir trukmę, institucija taip pat tinkamai nustatė sunkinančią aplinkybę, t. y. kad Kauno bendrovė slėpė padarytą pažeidimą, siekdama išvengti koncentracijos priežiūros.

Tyrimą dėl bendrovės veiksmų Konkurencijos taryba pradėjo 2015 m. Lietuvos apeliacinio teismo nutarties pagrindu. Teismas nustatė, kad „Kauno grūdai“ apsimestiniais sandoriais, per statytinius 2011 m. balandžio 12 d. įgijo apie 51 proc. Vievio paukštyno akcijų. Tokiais sandoriais tikroji sandorio šalis – „Kauno grūdai“ – buvo nuslėpta, siekiant išvengti Konkurencijos įstatymu nustatytos koncentracijų priežiūros procedūros.
LVAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. Po jo AB „Kauno grūdai" pasidalino komentaru, kad Konkurencijos tarybos sprendimas patvirtino, jog taikomi skirtingi standartai tarybai, o jos padarytos klaidos liko neištaisytos.

„Iš teismo sprendimo aišku, kad teismas formaliai pažiūrėjo į koncentracijų priežiūrą – tai tikriausiai ir buvo priežastis, kodėl teismai neatsižvelgė į realius faktus dėl AB „Kauno grūdai“ nekaltumo. Lietuvoje veikiančios įmonės turės pratintis prie naujo požiūrio į koncentracijų priežiūrą, o Konkurencijos taryba surinks daugiau įmokų už tariamus pažeidimus“, - pakomentavo „Kauno grūdai“, kurie baudą, skirtą Konkurencijos tarybos nutarimu, jau sumokėjo.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje