14 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Dzūkija
2020 Sausio 13d.
1

20-ies kilometrų atstumą įveikti pasiryžo ne tik kariai

titleNuotraukų galerijaNuotr. autorius L. Damukaitis

Laisvė – tai dovana. Dovana tų, kurie savo jaunas ir karštas širdis paaukojo kovodami už mūsų valstybę. Istorija parodė, jog kovos buvo skirtingos, tačiau vedinos tų pačių vertybių.

Įprasminant Laisvės gynėjų atminimą KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 101-os kuopos kariai savanoriai 2020 metų sausio 12 dieną organizavo pėsčiųjų žygį, skirtą trims karių kartoms įamžinti. 20-ies kilometrų atstumą įveikti pasiryžo ne tik kariai, bet ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai, civiliai gyventojai. Džiugu, jog prie žygio prisijungė ne tik alytiškiai, tačiau sulaukta svečių ir iš kitų Lietuvos miestų: Kauno, Kėdainių, Prienų.

Žygis prasidėjo prie Dainavos apygardos partizanų štabo bunkerio Punios šile. Čia, aidint pagarbos salvėms, iškilmingai paskelbtas žygio startas, prisiminta rezistencinė kova Lietuvoje bei jos dalyviai – miško broliai – partizanai, kurių malda ir tikėjimas prie tyliai miškuose liepsnojančių laužų, dar šiandien kiekvienam iš mūsų primena apie tikrąsias tautos vertybes. Įkvėpti partizaniškos stiprybės ir pasiryžimo, apie 150 žygio dalyvių leidosi į kelią. Žygio metu kariai, šauliai bei civiliai aplankė Punios šilą, Rumbonių piliakalnį, Alytaus I-ąjį fortą, karininko Antano Juozapavičiaus tiltą, Laisvės angelą. Kiekvieno sustojimo metu žygio organizatoriai dalyviams priminė Lietuvos karybos istoriją, apjungusią LDK laikus, pirmuosius Nepriklausomybės kovų dalyvius, partizaninės kovos aukas bei 1991 metų Sausio 13-osios naktį žuvusiuosius. Lydimi bendrystės ir gerų emocijų kelyje žygeiviai traukė gražiausias laisvės dainas, dalijosi karšta arbata ir prisiminimais. Ne vienas dalyvis pastebėjo, jog su tokia kompanija įveikti galima didžiausius atstumus.

Vedini minties, jog laisvė – tai niekados neužgęstanti ugnis – simboliškai žygį dalyviai užbaigė rankose nešini deglais, kuriais sugrįžę į miestą, Laisvės angelo aikštėje, uždegė 14 atminimo laužų. Čia žygeivius pasitiko Alytaus miesto gyventojai, jungtinis miesto choras. Prie Laisvės angelo – paskelbta žygio pabaiga, už tris Lietuvos karių kartas iššautos salvės, sugiedotas valstybės himnas.

Sausio 13-osios išvakarėse vykęs žygis „Trims karių kartoms įamžinti“ – priminimas – kad už laisvę ir savo šalį esame atsakingi kiekvienas. Kiekvienas iš mūsų turi kūrenti tą ugnį, prie kurios gimė pirmoji Nepriklausomybės kovų dalyvių karta, ugnį, prie kurios meldėsi ir tikėjo Lietuvos partizanai bei ugnį, kuri 1991 metų Sausio 13-osios naktį su viltimi ir dainomis pašaukė mūsų tautą stovėt ir būdrauti.

KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 101 kuopos karė savanorė vyr. eil. Brigita Vinikaitytė

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Petras2020-01-14
Puiku.Bet ne su Kiniškais fakilais.
traffix.lt