16 c Alytus
Penktadienis, Gegužės 29d.
Videoreportažai
2020 Sausio 13d.
0

Sausio 13-oji paminėta Alytaus mieste (VIDEO)

titleAMS nuotr.

Prie Sausio 13-osios kryžiaus, Alytaus miesto parke, vyko Laisvės gynėjų dienos renginys. Jame dalyvavo miestelėnai, miesto savivaldybės vadovai, Lietuvos Respublikos seimo nariai, bažnyčios, kariuomenės, policijos ir kitų organizacijų atstovai.  

„Grįžtu 29 metus atgal. Tuo metu buvau trečiokas ir, žinot, pasakysiu nuoširdžiai, laukiau tankų, tikrai laukiau, nes kaip vaikas jų niekada nebuvau matęs. Pamenu tą dieną, kai tėvelis su grupe kaimynų išėjo prie „Telekomo" pastato, nes buvo gauta informacija, kad jį gali užimti. Mes irgi nuėjome pažiūrėti tankų, tačiau pamatęs tūkstančius žmonių grįžau labai nusiminęs, nes neišsipildė mano vaikystės svajonė – pamatyti tikrus tankus. Atrodo, koks buvau kvailas, bet galbūt nebuvo nieko, kas galėjo man paaiškinti. Šiandieną žiūriu į savo vaikų akis ir net neabejoju, kad jie juos norėtų pamatyti ir mano kaip tėčio pareiga yra paaiškinti, kad tankai niekada neatneša nieko gero, kas yra laisvė ir ką tą Sausio 13-ą dieną žmonės padarė, kad mes būtume laisvi. Aš dažnai užduodu sau klausimą, ar mes būtume tokie pat drąsūs, kokie tą dieną buvo drąsūs tie žmonės. Ar mes už Lietuvos laisvę šiandien paaukotume savo gyvybę. Duok Dieve, nei man nei Jums nei mūsų vaikams ir vaikų vaikams laisvoje Lietuvos žemėje nereikėtų pamatyti priešo tankų. O jei taip įvyktų, duok Dieve, kad mes būtume tokie drąsūs stiprūs ir vieningi, kad galėtume kovoti. Aš prisimenu, kodėl mes esame laisvi“, - kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Minėjimo renginį užpildė Alytaus muzikos ir „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokinių muzikiniai pasirodymai.  „Šaunuoliai, vaikai“, - koncertavusius vaikus pagyrė meras.  „O jūs buvot šaunuolis, kai buvo gaisras“, - skoloje neliko mažieji alytiškiai.    

Vyko ir daugiau Laisvės gynėjų dienos renginių. Jie kvietė į parodas, žygiuoti ir burtis prie simbolinių laužų.

 


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt