7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
SportasFutbolas
2020 Sausio 13d.
19

A lygos siekianti DFK „Dainava“ sulaukė garsių futbolo dzūkų susidomėjimo (ATNAUJINTA)

title

Įpusėjo A ir I licencijavimo procesas – skelbia Lietuvos futbolo federacija (LFF). Pastarosios licencijavimo skyrius informuoja, kad A lygos licencijos siekiantys klubai šiuo metu audituojami, o audituotas metines ataskaitas turės pateikti įvertinimui sausio 27 dieną.

Alytaus miesto merui Nerijui Cesiuliui paviešinus pageidavimą DFK „Dainavą“ matyti aukščiausiose lygoje, reprezentacinė dzūkų futbolo ekipa licencijavimąsi I lygai pakeitė į siekį žaisti A lygoje. Jį palaikė ir Dzūkijos sostinėje apsilankęs LFF prezidentas Tomas Danilevičius. 

A lygos reikalavimus siekia įgyvendinti čempionė Marijampolės „Sūduva“, vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“, bronzą laimėję Vilniaus „Riteriai“, taip pat Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Panevėžys“, Klaipėdos „Atlantas“, I lygos čempionas Telšių „Džiugas“, vicečempionė Gargždų „Banga“, bronzą iškovojęs „Vilniaus vytis“ ir Alytaus DFK „Dainava“, 2019 m., kaip ir 2017 m., finišavusi ketvirta, o 2018 m. laimėjusi I lygos sidabrą.

Tam kad DFK „Dainava“ galėtų žaisti A lygoje, klubas turi atitikti tris pagrindinius licencijavimo reikalavimus: ugdyti jaunuosius futbolininkus, turėti (valdyti) tinkamą stadioną, o sezono biudžetas turėtų būti ne mažesnis nei 300 tūkst. eurų. Pirmuosius du kriterijus klubas atitinka, nes jam priklauso, jaunuosius žaidėjus ugdanti Alytaus futbolo akademija „Dainava“, tinkamas stadionas mieste taip pat yra, tiesa, jis yra savivaldybės nuosavybė.

Pakeliui į A lygą kol kas neišspręsta dainaviškių problema – 300 tūkst. Eur biudžetas, tačiau padėti šią problemą išspręsti buvo siūlęs meras N. Cesiulis, kuris A lygos atveju DFK „Dainavai“ žadėjo ženklesnę nei iki šiol savivaldybės paramą. „Jei DFK „Dainavai“ pavyktų įšokti į A lygą, naudos turėtų ir miestas“, - prieš Kalėdas kalbėjo N. Cesiulis, atsakymą dėl didesnės miesto paramos planavęs sausio viduryje. 

Sprendimus dėl A lygos licencijų suteikimo LFF numato priimti vasario 3 d. Iki šios datos liko vos kelios dešimtys dienų, tad vietą A lygoje turinčios komandos jau pradėjo pasirengimą naujam sezonui. Kada pasirengimą sezonui ir kurioje lygoje rungtyniaus Alytaus reprezentantai, dar nežinoma.

Dainaviškiai sulaukė garsių futbolo dzūkų susidomėjimo. Alytausgidas.lt žiniomis, jeigu DFK „Dainava“ įvykdys visus A lygos reikalavimus ir aukščiausiame divizione žais jau šiemet, sugrįžti į gimtąjį Alytų ir rungtyniauti jo komandoje yra pažadėjęs ne vienas Lietuvoje ir užsienyje žinomas Dzūkijos sostinės futbolo auklėtinis. Kol kas vienintelis iš garsių alytiškių futbolininkų, kuris jau negalėtų šiemet A lygoje atstovauti DFK „Dainavai“ – su FK „Panevėžiu“ sutartį pasirašęs Lukas Kochanauskas, kiti iš Alytaus laukia gerų žinių ir aptarto kvietimo prisijungti. 

Ar reprezentacinei miesto ekipai ir toliau gausiai atstovaus talentingasis vietos jaunimas, taip pat priklauso nuo to, ar dainaviškiai žais A lygoje. Jeigu to nebus, pajėgiausiais jaunaisiais dzūkų futbolininkai mielai pasipildys kiti Lietuvos aukščiausios lygos, taip pat ir užsienio klubai.

ATNAUJINTA

DFK „Dainavai“ siekiant galimybės A lygoje debiutuoti jau šiemet, mero N. Cesiulio pakviesti klubo vadovai pradėjo susitikimus su miesto savivaldybės tarybos komitetais. Alytiškių rinkti politikai dirba Aplinkos ir plėtros, Investicijų, ekonomikos ir biudžeto, Kultūros, švietimo ir sporto, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų bei Kontrolės komitetuose. 

 


Komentarai

19
Komentuoti
2020-01-17
Už Dainavą vyrai ir moterys. Valio valio valio. Laukem 1975 auksinio pakartojimo.
Gal galit atsakyt2020-01-16
O tai kas vadovas? Kad jus taip lojat?
jo2020-01-16
vargas su tokiu vadovu. lazybos ir taip toliau.
Birza2020-01-16
Nu tikiuisi meras nesuklys ir ne duos jiem pinigu nes tas pats kas isnest baisu juk jaunimui nemokes kur babkes liks ;)?
Kas2020-01-16
Tai kas prie Dainavos vairo?
Taip 2020-01-16
Tai ir neik durniau. Ten tik normalūs žmonės eina. Dainava pirmyn į A lyga. Laukiu labai
Nu2020-01-16
Kaip pamačiau kas prie Dainavos vairo daugiau į futbolą eiti net minties nėra.
vidas2020-01-15
jau seniai dainava turejo zaist Alygoj
nu2020-01-14
Kas tam apgavikui duos pinigu. Jau ne devyniasdesimtieji.
Nu2020-01-14
Tegul rėmėjų ieško o ne kavinėse sėdi dienų dienas. Patys neieško ir rėkia merė reikia pagalbos, nachrien tegul geriau skire tuos pinigus mokykloms ir t. t
va2020-01-14
eilinis blefukas
Miestietis2020-01-14
Kiek galima islaikinet ta dainava ?yra ir kitos komandos fules losia pirmoij lygoij ir vsizduojasi profais tegul iesko remeju po galais ir eina kad ir i eksrta klase dabar mokesciu moketoju pinifu vis nori ir nori kiek galima ...
Alytus2020-01-14
Ir kas jau cia pades?is atlanto veikeju burys?gal geriau nereik matem atlanto galimybes;) kam tos a lygos geriau kokiam darzeliuij tie pinigai butu...
Jo2020-01-14
Pirmyn už Dainavą. Tikrai verta eit į A lygą. Sėkmės vyrai
Dzukas2020-01-13
Ir tik viena komanda mylima !
Tai2020-01-13
A lyga jau už pusantro mėnesio o kur komanda?
Jo2020-01-13
Alytaus gidas nemalk šūdo ant mero, Dainava svajoja apie A lyga o dar komandos net nera ir nerašyk nesąmonių dėl stadiono jie gali žaisti ir ne savo stadione( yra Simne laisvas stadionas) nelaukite mokesčių mokėtojų pinigų, žaiskite už savo, klubas privatus.
Pasipildys2020-01-13
Ar tu matiai kaip jie zaidzia salei seniu neapibega ka jie papildys nebent darbo birza:D
Gedas2020-01-13
Nejuokinga, straipsniais A lygai nepasiruošit
traffix.lt