1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
SportasFutbolas
2020 Sausio 12d.
1

Dainaviškis karjerą tęs pasaulio vicečempionų šalyje

titleNuotraukų galerijaP. Golubickas ir Alytaus futbolo akademijos „Dainava“ vadovas Rimas Kantaravičius kontrakto su Kroatijos klubu pasirašyme

Alytaus futbolo akademijos „Dainava“ auklėtinis Paulius Golubickas keliasi rungtyniauti į užsienį.

Lietuvos čempionu, taurės ir supertaurės laimėtoju su „Sūduva“ tapęs, UEFA čempionų ir Europos lygose bei Lietuvos nacionalinėje rinktinėje  iškart per vieną sezoną 2019 m. debiutavęs dainaviškis karjerą tęs aukščiausiame lygyje Kroatijoje. Pasaulio vicečempionų šalis užima 6-ąją vietą pasauliniame futbolo reitinge (Lietuva – 131-a), tad P. Golubickui savo pajėgumą teks įrodinėti iš naujo.

20-metis futbolo talentas po ypatingo sezono Lietuvos ir Europos lygose bei nacionalinėje vienuolikėje turėjo įvairiausių, taip pat ir finansiškai geresnių pasiūlymų, tačiau pasirinko HNK „Gorica“. Šiam UEFA licencijos siekiančiam klubui P. Golubickas atstovaus iki Kroatijos aukščiausios lygos čempionato sezono pabaigos. Po to kroatai turės galimybę pirmieji išpirkti sutartį. Pagal ją futbolininkas dabar priklauso FA „Dainava“, kurioje treniravosi pas trenerius Povilą Baliukonį ir Neriją Bartkevičių.

P. Golubickas HNK „Gorica“ pagrindinės sudėties saugų grandyje pakeis į Azerbaidžaną išvykusį Mario Mariną. 

Skirtingai, nei skelbia kai kuri lietuviška žiniasklaida, Kroatija nebus pirmoji užsienio šalis Pauliaus karjeroje. Dainaviškis iš akademijos buvo išvykęs į Jouvilio (Didžioji Britanija) „Yeovil town“, su kuria dalyvavo Anglijos pirmenybių ir taurės turnyro varžybose. Diplomų baigęs sporto studijas Jouvilyje P. Golubickas grįžo į Lietuvą ir prisijungęs prie Alytaus DFK „Dainava“ komandos šiai padėjo iškovoti šalies pirmosios lygos sidabrą.

HNK „Gorica“ – klubas, kuriame anksčiau žaidė rezultatyviausias Lietuvos aukščiausios lygos 2019 m. čempionato futbolininkas Tomislav Kiš, 27 įvarčius pernai įmušęs Vilniaus „Žalgiryje”. Velika Goricoje P. Golubickas nebus vienintelis lietuvis. Jam apsiprasti HNK „Gorica“ klube padės pastarojo sporto direktorius ir viceprezidentas, vienas iš buvusių Vilniaus „Žalgiro” vadovų Mindaugas Nikoličius.

P. Golubickas – pirmasis FA „Dainava” auklėtinis, šiemet paskelbęs apie naujausią savo karjeros stotelę. Į peržiūras užsienio klubuose pastarosiomis dienomis buvo kviečiami akademikai Vakaris Kalėda ir Alanas Marčiukaitis. Ar jie karjerą pradės užsienyje, ar tęs DFK „Dainava” gretose, nemažai priklauso nuo to, kokiame lygyje Alytaus reprezentacinė ekipa rungtyniaus artimiausiame sezone – liks pirmoje ar kils į aukščiausią šalies lygą.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
.2020-02-05
"Ž" lygoje rūbines valys??
traffix.lt