15 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Alytus
2020 Sausio 12d.
7

Alytiškių iniciatyvų voverė: „Knyga – geras būdas pranokti vakarykštį save“

titleNuotraukų galerijaBronzinę skulptūrą Senamiesčio skvere juosia užrašas „Alytiškių iniciatyvos“, o knygoje, kurią laiko voveraitė, užrašyta „Knyga – geras būdas pranokti vakarykštį save“Zenono Šilinsko nuotr.

Senamiesčio skveras, anksčiau (nuo 1956-ųjų) vadinęsis Gegužės 1-osios aikšte, o nuo 1977 iki 1990-ųjų turėjęs Juozo Vito (Valūno) paminklą, 2012 m. priėmęs Jurgio Kunčino eilėmis inkrustuotą fontaną, 2020 metais priėmė dar vieną dovaną – voveriuko skulptūrą. Jos ir įvairių kitų socialinių akcijų sumanytojo Valerijaus Venciaus siūlymu sukūrė Marius Zavadskis, o ją per „Alytiškių iniciatyvų“ fondą sutiko finansuoti Alytaus miesto savivaldybė. 

Tai – ne pirma viecines, Alytaus miesto sodo, Jaunimo parko, gyventojas voveres vaizduojanti skulptūra. Dviejų voveraičių kompozicija, sukurta dailininkės Ievos Židonytės ir skulptorių Janinos Abdulskytė bei Aloyzo Janušausko, praėjusiais metais buvo įkurdinta kol kas bevardėje aikštėje buvusios miesto autobusų stoties teritorijoje. 

Pirmąjį kūrinį lydėjo ir šūkis „Dideli darbai prasideda nuo mažų!“, naują bronzinę skulptūrą Senamiesčio skvere juosia užrašas „Alytiškių iniciatyvos“, o knygoje, kurią laiko voveraitė, užrašyta „Knyga – geras būdas pranokti vakarykštį save“. Šalia skulptūros galima rasti ir nemokamų, mainams skirtų knygų, kurios to paties Valerijaus ir bendraminčių iniciatyva padėtos specialiai tam įrengtame namelyje.

Tai – ne visos naujienos Senamiesčio skvere. Dar šiemet jame turėtų atsirasti ir skulptūra, skirta Dainavos krašto partizanams.

Fotogalerija

  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.

Komentarai

7
Komentuoti
to Baisu2020-01-14
Plunksnos - atgyvena, seniai visos voveres tusinukais raso.
Nuomonė2020-01-13
Būsimas paminklas,vienintelis dalykas nederantis parkelyje. Voverytė daili.
L.Milasauskiene2020-01-13
Gyvenu Alyvų tako 11 name kaddien matau skverą lankančius žmones.Vieni knygas atneša,kiti pasiskolina ..būna net kelios šeimos sustoja.Vakar po mišių žmonės būreliais voverytę apžiūrinėjo.Nuostabi ideja.Labai graži skulpturėlė.
Lina2020-01-13
Labai labai graži voverytė. Su vaikučiais jau buvome aplankyti sekmadienio popietę. Jaunimo parke daug prijaukintų veverių, viena net Liusės vardą turi, iš rankos griebia riešutėlius.
Dar2020-01-13
Tas užrašas 'Alytiškių iniciatyvos' labai gadina vaizdą.
alytiškis2020-01-13
Kaip gaila tokią jaukią miesto erdvę sudarkė kičinis darbas ir dar medinė špokinyčia. Nejau savivaldybės specialistai tokie akli ir supranta ar nemato, kad tai nedera šioje erdvėje?
Baisu2020-01-12
Visiškai netinka tas medinis inkilas šioje erdvėje. O voverė, tai kažkoks nesusipratimas- nemačiau parke plunksna rašančios voverės!
traffix.lt