0 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
JaunimasŠvietimas
2020 Sausio 9d.
0

NVŠ krepšelio suma, skyrimo tvarka nesikeis

title

2020 metais neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšeliui skiriama lėšų suma ir skyrimo tvarka nesikeičia. Apie tai savivaldybes informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

2020 m. NVŠ veiklos bus finansuojamos išlaikant 2019 m. finansavimo lygį. 

Finansavimas savivaldybes ir švietimo teikėjus pasieks įprasta pastarųjų metų tvarka.

Kaip kad ir buvo, krepšelio dydis gali svyruoti nuo 10 iki 20 eurų, o konkrečią sumą (Alytausgidas.lr pastaba: Alytaus mieste gruodį buvo 15 Eur), vėl nustatys savivaldybės. 

Lyginant su praėjusių metų tvarka, skirtumas tas, kad savivaldybėms rekomenduojama daugiau dėmesio skirti jautriausioms neformaliojo švietimo problemoms spręsti. Jei NVŠ lėšų yra mažiau nei vaikų, norinčių dalyvauti programose, lėšos pirmiausiai turėtų būti skiriamos įvairių ugdymosi poreikių turintiems vaikams bei vaikams, gaunantiems socialinę paramą. Toks prioritetas pasirinktas išanalizavus duomenis, kiek vaikų dalyvauja neformaliajame švietime. Tik 30 proc. mokinių, turinčių įvairių poreikių, lanko būrelius, tai dvigubai mažiau negu jų bendraamžių.
Savivaldybėms taip pat rekomenduota plėtojant NVŠ didesnį dėmesį skirti STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos meno-dizaino ir matematikos) krypties programoms, kuriose iki šiol dalyvavo 5 proc., ir jų finansavimui. Tikimasi programų, kurios, kurios STEAM veiklas integruos su fizinio aktyvumo, meninio ugdymo ir kitais užsiėmimais.

NVŠ teikėjais gali tapti ir profesinio mokymo įstaigos, kuriose yra puikios galimybės įgyvendinti įvairių krypčių, tarp jų – ir STEAM programas. Savivaldybės, atsižvelgusios, kiek mokinių dalyvauja neformaliojo švietimo veikloje, koks programų poreikis ir pasiūla, gali nusistatyti ir kitus prioritetus. Ministerijos parengtos rekomendacijos nėra įpareigojančios.

Konkrečios rekomendacijos, kaip įgyvendinti NVŠ lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo nuostatas, skelbiamos ČIA.

NVŠ paslaugų teikėjai iki sausio 20 d. mokinius turi įregistruoti į mokinių registrą, o iki sausio 21 d. pateikti dalyvių sąrašus.

Lėšos bus skiriamos už vasario, kovo, balandžio ir gegužės mėnesius. 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt