18 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
Sveikata
2020 Sausio 8d.
2

Dėl Alytaus gaisrą gesinusiųjų sveikatos būklės kreipėsi į ministerijas

title

Paaiškėjus, jog spalio mėnesį „Ekologistikos“ padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilusiame gaisre dirbusių ugniagesių organizmuose padidėjo sunkiųjų metalų kiekis, Seimo narys Vytautas Bakas kreipėsi į Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministeriją. Parlamentaras ministerijų prašo informuoti visuomenę apie tolilesnę ugniagesių sveikatos patikros eigą.

„Dabartinė situacija ir pirmieji rezultatai kelia didelį susirūpinimą, tad valstybė turi imtis veiksmų. Turime padaryti viską, kad gaisre dirbusiems ugniagesiams būtų užtikrinta tinkama sveikatos priežiūra, kitos socialinės garantijos“, - sakė V. Bakas.

Seimo narys ministerijų prašo įvardyti priemones, kurių artimiausiu metu bus imtasi siekiant atstatyti ugniagesių gelbėtojų sveikatos būkle ir kelia klausimą ar dėl padidėjusio sunkiųjų metalų kiekio organizme bus ištirti visi gaisro metu Alytuje dirbę ugniagesiai.

V. Bakas taip pat teiraujasi kokių socialinių garantijų gali tikėtis ugniagesiai, kurie gaisro likvidavimo metu patyrę sveikatos sutrikdymą. Be to, parlamentaras nori, jog ministerijos įvardintų pokyčius aprūpinant ugniagesius tinkamomis darbo ir asmens saugos priemonėmis.

Atlikus ugniagesių gelbėtojų ir kitų asmenų, gesinusių gaisrą padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“, sveikatos tyrimų rezultatus dėl sunkiųjų metalų paaiškėjo, kad iš aštuonių tirtų sunkiųjų metalų penkių ugniagesių organizmuose normos viršijo leistinas ribas. 

Daugeliui tiriamųjų nustatyti padidėję chromo bei arseno kiekiai, keletui pacientų padidėję gyvsidabrio bei kadmio kiekiai. Vadovaujantis gydytojų toksikologų rekomendacijomis, buvo tiriamas ir aliuminio kiekis, kuris taip pat viršijo leistinas terapines dozes, todėl ugniagesiai bus atidžiau stebimi.  

Laboratorinius sunkiųjų metalų bei aliuminio tyrimus atliko Vokietijoje akredituota klinikinė laboratorija. 

Aliuminio normos viršijo pas visus 40 tiriamųjų, rasti ir chromo, arseno perviršiai. 

Kai kurių ugniagesių kraujyje rasta gyvsidabrio ir kadmio. Visos medžiagos gali turėti ilgalaikių ir skirtingų pasekmių sveikatai. Skirtingi metalai organizmą veikia skirtingai. Vieni  kenkia kaulus, kiti - virškinimo traktą, kepenis ir inkstus. Beje, kai kurie metalai kenksmingą poveikį kūnui gali pradėti  po 5 ar net 10-ies metų.

Alytiškių rinkti Seimo nariai aktyvumo dėl gaisro „Ekologistikoje“ šiemet dar nepademonstravo.


Komentarai

2
Komentuoti
ALGIRDAS2020-01-10
Pas visus yra sun. metalu, reikia patikrinti virsininkus pas juos bus daugiau, valgykit salotas ten daug gelezies.............
ALGIS2020-01-09
manau ministru sveikata puiki
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje