19 c Alytus
Antradienis, Rugpjūčio 4d.
Aktualijos
2020 Sausio 8d.
0

Indeksuota pensija pradedama mokėti sausį

titleAsociatyvi nuotrauka

Indeksuotos pensijos (su papildomai 1,83 proc. padidinta bendrąja pensijų dalimi) pradedamos mokėti sausį – informuoja „Sodra“, pabrėžianti, kad visos socialinio draudimo pensijos, kurių dydį lemia bazinės pensijos dydis, papildomai ūgtels nuo sausio.

Nuo sausio visos socialinio draudimo pensijos indeksuojamos 8,11 proc., o papildomai - 1,83 proc. - padidinus bazinės pensijos dydį.

Papildomai didinamas bazinės pensijos dydis reiškia, kad šiek tiek sparčiau pensija didės tiems gyventojams, kurie turi įgiję daugiau stažo.

Pavyzdžiui, jeigu žmogus senatvės pensijos amžių sukako, kai būtinasis stažas siekė 30 metų (iki 2017 metų), o jis yra įgijęs 20 metų stažą, jo pensija bus ne tik indeksuota 8,11 proc., bet dar ir dėl sprendimo papildomai didinti bazinės pensijos dydį papildomai ūgtels 2 eurais. Jeigu gyventojas yra įgijęs 30 metų stažą – pensija papildomai padidės 3 eurais. Įgytas 40 metų stažas pensiją papildomai padidins 4 eurais.

Būtinąjį 30 metų stažą įgijusiam gyventojui, gaunančiam vidutinę senatvės pensiją, ji nuo sausio iš viso padidės 34 eurais: dėl indeksavimo – 31 euru ir dar 3 eurais dėl papildomo bazinės pensijos dydžio padidinimo. Iš viso pensijos nuo sausio vidutiniškai auga daugiau nei 9 proc.
Išankstinių senatvės pensijų gavėjai indeksuotų pensijų sulauks vasarį – jiems šios pensijos mokamos už praėjusį mėnesį.
 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė