6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Sausio 6d.
0

Tautodailės metų pradžia paskelbta Alytuje

titleAlytuje paskelbti Tautodailės metai, tai Alytaus kultūros centre padarė kultūros ministras M. KvietkauskasElvino Skabeikio nuotr.

Alytuje paskelbti Tautodailės metai. Tai kultūros centre padarė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, apdovanojęs ir liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatus.

„Tautodailė – nuostabus mūsų paveldas, tradicija, per kurią šimtmečiais buvo perduodama tautos siela, jos kultūros esmė. Tautodailė mums, šiuolaikiniams žmonėms, leidžia iš naujo suprasti, kad žmogus nėra tiktai sau. Jis yra ir tautai, ir bendruomenei, ir jį supančiam pasauliui“, – kalbėjo ministras, aukso vainikais apdovanojęs skulptorių Artūrą Janicką iš Alytaus, audėją Aureliją Gražiną Rukšaitę iš Kauno rajono ir kryždirbį Rimantą Zinkevičių iš Ukmergės krašto.

Kartu su ministru M. Kvietkausku rengtinyje dalyvavo Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Lietuvos tautodailininkų sąjungos regioninių skyrių ir bendrijų nariai, menotyrininkai, etnologai, žymūs visuomenės, kultūros veikėjai, programoje dalyvavo Alytaus šokio studija „Aušrinė“, cirko studija „Dzūkija“ ir grupė „Ugniavijas“. 

2020-ieji Tautodailės metais paskelbti Seimo nutarimu.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt