0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Alytaus rajonasTransportas
2020 Sausio 3d.
3

5 metai iš eilės: autobusų bilietai nebrangsta

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Prasidėjus naujiems metams sulaukta ir nemažai pokyčių – nauji, didesni arba mažesni įvairūs mokesčiai, viešojo transporto bilietų, produktų kainos.  Tačiau važiuojantys Alytaus rajono vietinio susisiekimo autobusų maršrutais  gali būti ramūs – bilietų kaina nepakito.

Pagal Lietuvos Respublikos kelių transporto kodeksą keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais konkrečius tarifų dydžius nustato savivaldybių tarybos. Šie tarifų dydžiai peržiūrimi ne rečiau kaip kartą per metus, atsižvelgiant į vežimo sąnaudų, gautų pajamų pokyčius ir viešųjų paslaugų sutartyse tarp savivaldybių ir vežėjų numatytus įsipareigojimus. 

Alytaus rajono savivaldybės taryba nusprendė nekeisti keleivių vežimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais tarifo dydžio. Jis liko toks pat  – 0,08 Eur be PVM už vieną keleivio vežimo kilometrą. Ši kaina nekinta jau 5-erius metus. Tokį keleivių vežimo vietiniais maršrutais tarifą savivaldybės taryba nustatė 2015 metais. 

Alytaus rajone yra 21 vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutas. Jiems aptarnauti savivaldybės administracija pernai buvo sudariusi sutartis su keturiomis įmonėmis. 

Savivaldybė kompensuoja vežėjams išlaidas (negautas pajamas) dėl keleiviams suteiktų važiavimo lengvatų  vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir patiriamus nuostolius dėl nuostolingų maršrutų aptarnavimo. Už 11 praėjusių metų mėnesių vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutus aptarnaujančioms įmonėms iš Alytaus rajono savivaldybės biudžeto sumokėta 349,9 tūkst. Eur. 

Šiais metais vežėjo (-jų) parinkimo viešajai keleivių vežimo paslaugai teikti vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo 8 maršrutais konkursas bus skelbiamas sausio–liepos mėnesiais. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

3
Komentuoti
Jonas2020-01-05
Tai gerbiamoji savivaldybė seiliojasi Penki m nekilo bilietu kainos jus nikšeliai nuo betkurios skylės sau atsiriekete
tep2020-01-03
Visiems naudinga tokia sistema tai ir nekelia kainų, mieste irgi būtų nekėlę, bet žmones toliau vežiotų kaip malkas išpuvusiais busais ir pinigus nusukinėtų sau į kišenę.
Speigas 2020-01-03
Nemažai pinigų išplovė nes ne kartą laukiau pagal grafiką ir neatvaziavo.Jie žino kada žmonių mažiau išvis nevažiuoja.O rajono savivaldybė kabutėse kompensuoja patirtus nuostolius.Ta prasme pasidalina pinigus kartu
traffix.lt