2 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
VerslasAktualijos
2020 Sausio 2d.
0

Verslo liudijimai: bus be auklių paslaugų, automobilių, pastatų remonto ir kitų veiklų

titleAlytausgidas.lt iliustracija

Nuo 2020 m. nuo liepos 1 dienos nebus galimybių su verslo liudijimu vykdyti pastatų ar statinių apdailos ir remonto, automobilių remonto, vaikų priežiūros (auklių), vandentiekio, šildymo, oro kondicionavimo bei elektros sistemų, įtaisų įrengimo bei remonto veiklas.

Verslo liudijimus šioms veikloms bus galima įsigyti iki 2020 m. birželio 30 d. Po šio termino, norėdami ir toliau teikti minėtas paslaugas, gyventojai galės įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą arba rinktis kitą veiklos vykdymo formą.

Nuo liepos 1 d. gyventojai, nuomojantys gyvenamosios paskirties patalpas, kiekvienam nuomojamam objektui turės įsigyti atskirą verslo liudijimą ir už jį sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Populiariausia veikla su verslo liudijimu kaip tik ir yra gyvenamosios paskirties patalpų nuoma (neteikiant apgyvendinimo paslaugų), po to pagal populiarumą rikiuojasi  prekyba ne maisto produktais, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, specialieji statybos darbai, statybos apdailos ir valymo darbai. 

Šiuo metu gyventojų pajamų mokesčio dydis vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą yra kintantis, priklauso nuo uždirbtų apmokestinamųjų pajamų. Kai apmokestinamosios pajamos neviršija 20 tūkst. eurų per metus, taikomas 5 proc. tarifas, o viršijus minėtą sumą tarifas didėja ir apskaičiuojamas pagal atitinkamas formules. Apmokestinamosioms pajamoms pasiekus 35 tūkst. eurų per metus taikomas nekintantis 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt