10 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 16d.
Rėmėjų turinys
2020 Sausio 2d.
0

Dujinis katilas: kaip išsirinkti tinkamiausią?

title

Per pastaruosius dešimtmečius namų šildymo technologijos pasikeitė labai stipriai. Gera žinia yra ta, kad katilai buvo tiek ištobulinti, kad šiuo metu dauguma jų veikia itin patikimai, saugiai, ilgaamžiškai, yra energetiškai efektyvūs bei eikvoja aplinką. Šie apibūdinimai ypatingai tinka Protherm dujiniams katilams, kurie savo aukšta kokybe išsiskiria iš kitų. Taigi, norint apšildyti namą, būtina išsirinkti tinkamą dujinį katilą. Štai Jums keli patarimai, kurie padės apsispręsti, koks dujinis katilas Jūsų namui yra tinkamiausias.

  Namo dydis

 Be abejonės, kokį dujinį katilą įsigysite, priklausys ir nuo Jūsų namo dydžio. Rinkdamiesi katilą ir peržiūrėdami jų techninius aprašymus, visada atkreipkite dėmesį į informaciją, kokį plotą katilas gali šildyti. Rinkdamiesi, turėkite omenyje, kad didesnio ploto namams nei Jūsų, skirtas katilas ne visada yra geresnis pasirinkimas, nes toks katilas sunaudos daug daugiau dujų, kas ekonomiškai Jums bus nenaudinga. Todėl stenkitės, kiek įmanoma rinktis tokį dujinį katilą, kuris šildo Jūsų namo plotui artimiausią perimetrą.

  Efektyvumas

 Rinkdamiesi dujinį katilą visada pasidomėkite jo efektyvumo lygiu. Kiekviename dujiniame katile yra degiklis, kuris degina dujas. Kuo didesnis katilo efektyvumo lygis (naudingumo koeficientas), tuo mažiau dujų jis sudegina šildydamas namus. Atitinkamai, tuo mažiau pinigų Jūs išleidžiate dujoms.

Įrengimo kaštai

 Paprastai dujinio katilo įrengimui reikia samdyti specialistą, kuris galėtų tinkamai jį sumontuoti. Sumontavus dujinį katilą, dar atliekami būtini derinimo, paleidimo darbai. Siekdami įvertinti įrengimo kaštus, apklauskite kuo daugiau tiekėjų, kurie siūlo tokias paslaugas. Taip pat būtinai atsižvelkite į tokių įmonių ir jų specialistų patirtį.

Garantija

 Kaip taisyklė, kuo ilgesnė garantija, tuo daugiau dėmesio katilo gamintojas skiria gaminamo katilo dalių kokybei. Įprastai gamintojai dujiniams katilams taiko 1,5 – 2 metų garantinius terminus. Pasitaiko, kad kai kurioms jo dalims (pavyzdžiui, šilumokaičiams) gamintojai pritaiko ir daug ilgesnę garantiją (nuo 8 iki 10 metų). Svarbu, kad tiekėjas, kuris montuos katilą, taip pat suteiktų savo darbų garantiją (paprastai taikomi nuo vienerių iki trejų metų terminai).

Visada pamąstykite prieš pirkdami naudotą katilą, kuriam jau nėra taikoma garantija, nes jei jis suges, vadinasi jį taisyti, keisti reikiamas detales turėsite savo lėšomis.

Geras dujinis katilas apsaugos Jus nuo didelių sąskaitų už šildymą ir leis patogiai ir šiltai džiaugtis namų aplinka, todėl svarbu jį rinktis itin atidžiai.

 

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt