18 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
AlytusĮdomu
2019 Gruodžio 30d.
0

Lietuvos žurnalistai: gaisras Alytuje – antras svarbiausias metų įvykis šalyje

titleRoberto Dačkaus nuotr.

Apklausti šalies žurnalistai svarbiausiu 2019 m. įvykiu išrinko Prezidento rinkimus ir Gitano Nausėdos pergalę juose. 

Antruoju svarbiausiu įvykiu Lietuvoje paskelbtas 10 dienų Alytuje gesintas gaisras. Jo metu Respublikos prezidentas viešėjo Japonijoje ir Pietų Korėjoje, o Dzūkijos sostinėje atsirado trečią parą po jo užgesinimo. 

Trečiojo metų įvykio titulą pasidalino „Auksinio liūto“ apdovanojimas Lietuvos ekepoziciją Venecijos (Italija) šiuolaikinio meno bienalėje ir teisėjų kyšininkavimo bylą.

Buvo apklausti žurnalistai iš Lietuvos (agentūrų, naujienų portalų, radijų, spaudinių, televizijų, žurnalų), kurių 24, kaip už metų įvykį, pasisakė už G. Nausėdos išrinkimą, 15 – už gaisrą Alytaus „Ekologistikos“ padangų perdirbimo gamykloje, o po 13 – už Lietuvos ekspoziciją Venecijoje ir teisėjų kyšininkavimo bylą, kurios metu nuskambėjo ir alytiškiams gerai žinomų teisėjų Valdimaro Bavėjano bei Gintaro Čekanauskao pavardės.

Šalies žurnalistai 2019 metų įvykio vardo vertais taip pat vardijo nuosprendį Sausio 13-osios byloje, Lietuvos, Norvegijos ir Rusijos agentų mainus, nesutarimus dėl karininko Jono Noreikos atminimo lentelės Vilniuje, ten vykusį Konstantino Kalinausko, Zigmanto Sierakausko ir kitų 1863-1864 m. sukilėlių palaikų perlaidojimą, nebuvo užiršti savivaldybių tarybų ir merų rinkimai bei individualaus konstitucinio skundo įteisinimas.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt