13 c Alytus
Trečiadienis, Rugsėjo 23d.
DzūkijaAktualijos
2019 Gruodžio 30d.
9

Prezidentas sustabdė Alytaus teismo rūmų teisėjos įgaliojimus ir kreipėsi dėl jos atleidimo

titlePrezidentas G. Nausėda sustabdė alytiškės teisėjos V. Stangvilienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.Zitos Stankevičienės |„Alytaus naujienos“ nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinęs su Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2019 m. gruodžio 27 d. raštu bei prie jo pridėta ikiteisminio tyrimo medžiaga, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėjos Vaidutės Stangvilienės atleidimo iš pareigų, jai pažeminus teisėjo vardą.

Šalies vadovas sustabdė teisėjos V. Stangvilienės įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

Prezidento sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą buvo priimtas generaliniam prokurorui pateikus duomenų, kad teisėjos V. Stangvilienės atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo apsvaigus alkoholiu. Prezidento teigimu, teisėjams yra keliami ne tik ypač aukšti profesionalumo, bet ir elgesio, moralės reikalavimai. Teisėjų reputacija privalo būti nepriekaištinga, o elgesys, susijęs ne tik su tiesioginiu pareigų atlikimu, bet ir su darbu nesusijusioje aplinkoje, neturi kelti jokių abejonių. Pasak G.Nausėdos, teisėjai privalo saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, nes nuo to priklauso ir žmonių pasitikėjimas teismais.

Kaip Alytausgidas.lt jau rašė, Alytuje neblaivi 1960 m. gimusi teisėja Kučių dieną sukėlė avariją, apie 14 val. prie Ligoninės g. 3 automobiu „Nissan Primera“ kliudė automobilį „VW Golf“. Teisėjai buvo  nustatytas 2,44 prom. girtumas.

Alytaus rajone gimusi V. Stangvilienė teisininkės kvalifikaciją įgijo 1983 m. baigusi Vilniaus universitetą, vėliau dirbo Radviliškio rajono prokuroro padėjėja (1983-1984 m.), Šiaulių miesto prokuroro padėjėja (1985-1993 m.), Alytaus rajono prokuroro padėjėja (1993-1994 m.), o po to ir iki šiol ėjo Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų (buvusio Alytaus rajono apylinkės teismo) teisėjos pareigas.


Komentarai

9
Komentuoti
As2020-01-05
Gerdavo viena namuose puikiai pazystu britki kaimynam buvo kiek baudu sumoketa uz garsiau snekejima atvaziavo svecias kviesdavo policija nes ji teiseja pakeiciau gyvenama vieta stpildo valanda ismuse
Pagarba laikrasciui2020-01-05
Nors vieni 'paviesino' ir varda ir pavarde ne taip kaip pliusas
Taip2020-01-02
Jai ir reikia! Taisyklės visiems turi būti vienodos! O moterims neblaivioms už vairo,moterims ,reiktų 3 kartus didesnių bausmių! O teisėjoms,policininkėms ir pan.jokio pasigailėjimo!!!
Alyčius2020-01-02
kas per žmogus,jeigu geras ir drausmingas ,pasitaikė toks atvejis pirmą kartą,neimanti,manau nereiktų palikti be pensijos.
alfonsui2019-12-31
Tu tikras Alfonsas.....
X2019-12-31
na ir gerai su tokiu girtumu tikrai ne už vairo sėst.teismais visai nepasitikiu kas nori tai paperka ir teisybė jų naudai. mest lauk tokias
Alfonsui2019-12-31
persistengė teisėja su vairavimu, tam yra taksi paslaugos ne akmens amžiuje gyvenam.......
Alfonsas2019-12-30
Teisinga ir sąžininga buvo teisėja. Persistengė Aivarinis su kvietimu.
klausimas2019-12-30
Tai gal girta ir teismo sprendimus priimineja?
traffix.lt