2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraJaunimasŠvietimas
2019 Gruodžio 30d.
0

Dienos centras įgyvendino projektą „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“

title

Metai eina į pabaigą...  O kiek renginių, kiek darbų, švenčių, susitikimų ir juoko per metus. 

Gyvenimas prasmingas, jeigu atlikti darbai teikia džiaugsmą visuomenei. Gal jie ne tokie dideli, bet jie yra prasmingi mūsų bendruomenei. 
Norisi pasidžiaugti VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centre (AMBC) įsikūrusio Vaikų dienos centro „Viena šeima“ veiklos rezultatais bei smagiomis akimirkomis. Esame dėkingi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kad jų finansuojamo projekto „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“ lėšomis galime įsigyti reikiamo inventoriaus, priemonių, maisto produktų. Šis projektas išplečia Vaikų dienos centro galimybes vaikams suorganizuoti vis kitokias veiklas, panaudoti naujesnes, vaikams dar nematytas priemones, suteikia galimybes dažniau išvykti ir pažinti aplinką.

Šiais metais didelį dėmesį skyrėme socialinių įgūdžių ugdymui, nes vaikams tenka daug bendrauti su aplinkiniais, spręsti problemas, priimti sprendimus. Vaikai įgijo naujos patirties, buvo ugdomas kūrybiškumas, plėtojamos žinios įvairiomis formomis. Siekiant didinti vaikų motyvaciją užsiimant aktyvia fizine veikla laisvalaikiu, skatinant juos sistemingai mankštintis, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimusi užsiėmimus įvairiname. Vyko žygiai į „Tarzaniją“ Vidzgirio mišku, pažintinės ekskursijos pėsčiųjų takais, maudynės ežere. Linksminomės supynėse, karstyklėse ir čiuožyklose prie Dailidės ežerėlio. Pramogavome batutų parke, sporto aikštynuose ir atrakcionuose vaikų žaidimo aikštelėse, parkuose. 

Vaikai kartu su tėveliais gavo ne tik naujų žinių, bet ir įgijo naudingos  patirties edukacinėse programose ir išvykose. Vandenų pasaulio grožį bei bioįvairovę išvydome Klaipėdos jūrų muziejuje ir delfinariume. Jodinėjome žirgais, susipažinome su alpakų gyvenimu. Draugystės su gyvūnais ne tik suteikė daug gerų emocijų, bet ir paskatino saugoti juos ir jų natūralią aplinką. Apsilankę VŠĮ „Gerumo skraistė“ supratome, kad geriems darbams nereikia laukti švenčių, kad savo gerumą galima dalinti kiekvieną dieną šalia esantiems. Dovanojome savo gerumą seneliams.

Dirbdami grupėse ir  atlikdami praktines užduotis mokėsi atpažinti patyčias, valdyti jausmus, reikšti emocijas. Sužinojo kaip apsisaugoti nuo prekybos žmonėmis, žalingų įpročių, kokios galimybės bei grėsmės slypi virtualioje erdvėje. Siekiant atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas dalyvavome akcijoje ,,Darom“. Buvimas kartu, kalbėjimasis, žaidimai, bendra veikla ir tikslo siekis yra vieni iš daugelio būdų, kurie skatina patyčių prevencinę programą, todėl vaikai dalyvavo „Savaitėje be patyčių“.

Šeimoms teikėme individualias bei grupines informavimo, konsultavimo paslaugas. Popiečių, susibūrimų metu tėveliams buvo sudarytos sąlygos susipažinti, pasidalinti vaikų auklėjimo patirtimi, mintimis dėl vaikų laisvalaikio organizavimo. Bendradarbiavome su įvairių įstaigų specialistais.

Dvi gruodžio mėnesio savaites vyko Kalėdinės dirbtuvėlės, kuriose vaikai, jų artimieji ir AMBC lankytojai gamino Advento vainikus, patalpų dekoracijas, žaisliukus ant eglutės. Kiekvienas, prisilietęs prie šventinių darbelių gamybos, įdėjo dalelę savo širdies, kūrybos, šypsenos, nuostabių minčių ir svajonių. 

Adventinėje vakaronėje palinkėjome vieni kitiems smalsumo, noro atrasti nauja, užsispyrimo ir kantrybės, o metus užbaigėme prie Kalėdinės eglutės Vilniuje.   Susibūrimai bendrai veiklai suteikė ne tik pozityvių emocijų, bet ir leido geriau pažinti vieniems kitus, pabendrauti.

    Projektas finansuotas pagal Programos „Socialinių paslaugų ir integracijos plėtra“  Priemonės „Įgyvendinti priemones šeimos ir vaiko gerovei“ priemonę „Skatinti ir plėsti Vaikų dienos centrų savivaldybėse veiklą, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir šeimoms, organizuojant vaikų dienos centrų veiklos projektų finansavimo 2019–2021 metais atrankos konkursus“. Projekto įgyvendinimui skirta 16 tūkst. eur.
 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt