1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
VideoreportažaiSportasFutbolas
2019 Gruodžio 22d.
32

Alytaus meras: „Jei „Dainavai“ pavyktų įšokti į A lygą, naudos turėtų ir miestas“ (VIDEO)

title

Alytaus DFK „Dainavai“ sužibo viltis naująjį (2020 m.) sezoną pradėti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) aukščiausios (A) lygos čempionate.

Po Lietuvos futbolą sukrėtusio sutartų rungtynių skandalo, pašalinus Klaipėdos „Atlanto“ ir FK „Palanga“ vienuolikes A lyga ėmė žvalgytis į antrųjų pagal pajėgumą pirmenybių (I lygos) komandas.

Tam kad DFK „Dainava“ galėtų žaisti A lygoje, klubas turi atitikti tris pagrindinius LFF keliamus reikalavimus: ugdyti jaunuosius futbolininkus, turėti (valdyti) tinkamą stadioną, o sezono biudžetas neturėtų būti mažesnis nei 300 tūkst. eurų.

Pirmuosius du kriterijus dzūkai atitinka: DFK „Dainavai“ priklauso jai jaunuosius žaidėjus auginanti futbolo akademija (FA „Dainava“), o miestas garsėja geru, savivaldybės nuosavybėje esančiu stadionu.

Deja, praėjusiais sezonais, kai I lygoje buvo užimta 3 ir 4 vietos, DFK „Dainavos“ biudžetas buvo maždaug dukart mažesnis nei A lygos minimumas. Dėl šių priežasčių LFF prezidentas Tomas Danilevičius kartu su klubo vadovais palaiko mero Nerijaus Cesiulio mintį dėl Alytaus komandos A lygoje tik su sąlyga, kad savivaldybė prie komandos prisidėtų panašiai kaip kitos futbolą aukščiausiu lygiu palaikančios Lietuvos savivaldybės.

„Manau, kad DFK „Dainava“ struktūriška ir infrastruktūriška – labai gera. Klubas vysto LFF patvirtintą jaunimo ugdymo programą pagal Europoje vieną sėkmingiausių Briuselio (Belgija) „Anderlecht“ programą“, - įsitikinęs LFF prezidentas T. Danilevičius. Jis mano, kad progai pasitaikius dainaviškiai privalo būti aukščiausioje lygoje.

„Klubas dirba profesionaliai ir, manau, užsitarnavo  būti A lygoje. Buvau susitikęs su Alytaus miesto meru N. Cesiuliu jis palaiko šitą mintį. Vienas iš trijų kriterijų, kurio klubas nepasiekė – biudžetas (300 tūkst. Eur), bet su miesto pagalba gali tai įgyvendinti“, - portalui Alytausgidas.lt sakė LFF prezidentas.

„Gavome iš LFF pasiūlymą kitais metais rungtyniauti A lygoje, kas yra labai džiugu. Kažkada parašiau internete postą, kad norėčiau, jog DFK „Dainava“ nugalėtų Marijampolės „Sūduvą“  ir iš tikrųjų gavome pasiūlymą žaisti tarp stipriausių. Lygos netenkina tiktai mažas komandos biudžetas, todėl apsvarstysime su politikais, kalbėsime, kaip galime padėti“, - apie DFK „Dainava“ galimybes žaisti A lygoje kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras.

„LFF dar vyksta klubų licencijavimas, todėl neaišku, kiek komandų čempionatą pradės A lygoje. Sportiniu principu vietas išsikovojo I lygos čempionas Telšių „Džiugas" ir vicečempionė Gargždų „Banga". Apeliacijas padavęs ir Klaipėdos „Atlantas" bei FK „Palanga“ vienuolikė. Jei DFK „Dainavai“ pavyktų įšokti į A lygą, naudos turėtų ir miestas“, - viliasi N. Cesiulis, kurio gimtojo miesto komandai aukščiausioje lygoje tektų susitikti su sportiniu keliu į ją iš I lygos patekusiomis komandomis ir su A ešelono senbuviais lyderiais („Sūduva“, Vilniaus „Žalgiriu“ ir „Riteriais“), taip pat su vidutiniokais („Kauno Žalgiriu“ ir „Panevėžiu“). Beje, A lygos licencijos taip pat siekia bankrutavusį Kauno „Stumbrą“ joje pakeisti siekianti 7-oji I lygos komanda Kauno „Hegelmann Litauen“ ir I Iygos bronzos medalininkas „Vilniaus vytis“. 

DFK „Dainava“ A lygoje suinteresuotas ne tik meras ir prezidentas, tačiau ir  pats klubas. Reprezentacine futbolo ekipa tapę dainaviškiai keletą metų iš eilės demonstruoja pastovius rezultatus ir pastaruosius dvejus metus nuo patekimo į A lygą per tik „plauką“.

Jeigu DFK „Dainava" surinktų bent minimalią LFF nustatytą 300 tūkst. eurų sumą, jau kovo mėnesį sezoną pradėtų tarp pajėgiausių šalies vienuolikių. Pasak klubo vadovo Žydrūno Lukošiūno, turėdami minimalų biudžetą alytiškiai pradžioje mėgintų neiškristi iš aukščiausio diviziono, o vėliau planuotų augti ir kilti. 

Paskutinį kartą aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje Alytaus komanda (FK „Dainava“) žaidė nuo 2011 m. iki 2014 m., kai užėmė 10 vietą ir iš aukščiausio ešelono iškrito. 

Po FK „Dainava“ iškritimo iš A lygos ir bankroto Alytaus futbolo grįžimą į Lietuvos klubinį elitą pradėjo Alytaus FM „Auska“, 2015 m. debiutavusi LFF I lygoje ir nuo 2016 m. pasirodymą joje pratęsusi jau Dzūkijos futbolo klubo (DFK) „Dainava“ pavadinimu.

Kol kas vienintelį kartą aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje dainaviškiai yra nugalėję 1975 m., treniruojami Jono Kubilevičiaus.


Naujausios žinios

Komentarai

32
Komentuoti
Galvoju2020-01-06
https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.b3fc514bda8be64dc1976063024e4d89&pid=Api&rurl=https%3a%2f%2fmedia.giphy.com%2fmedia%2fC3oIjra1N9kFq%2fgiphy.gif&ehk=cXvDesVO9VMRBZ9yOhhw9UMZuYoV7HVxlJcIpnZ6aJ4%3d
Joo2020-01-06
Tik su miesto kapitalu toli nenueisi
Kur aš jį mačiau?2020-01-02
Pažadai, pažadai, pažadai...
Ha2019-12-27
Tokiu variantu kur dabar tai Dzūkijos krepšinio klubo ateitis ir vėl grįžimas į 1 lygą o realiausias variantas tai pinigų negavome tai nėjome.variantas eiti su pernai metų komanda ,bet.......
Jūs2019-12-27
Laukiate, tai dasidėkite .
Jėga 2019-12-24
Visus sveikinu su ateinančiu A lygos sezonu. Tikiuosi valdininkai ras reikalingas lėšas. Ir matysim Dainavą aukščiausioj lygoj. Sėkmės komandai.
75 metai2019-12-23
SKOLU YRA, trenerio su Uefa pro nera. Geru zaideju Alytuj butu, vadovai saziningi?
Modestas2019-12-23
Atsirado puiki proga sugrįžti į A lygą.Tiesiog būtina pasinaudoti!
Sulauksite2019-12-23
Bet yra labai anksti, komanda jau turi ruoštis o to nėra, žaidėjai ,jų nėra ne taip viskas turi vykti, visi rašote jo taip o paskui sakysite eina nachui nei pergalių nei žaidėjų, kilpa ant kaklo.
Jonis2019-12-23
Su malonumu laukiu. Dainavos A lygoj. Ir tik viėna komanda mylima tai Dainava tai Dainava.
Merui 2019-12-23
Nerijau ačiū už pagalbą mūsų Dainavai. Tikimės ras savivaldybė lėšų. Kad išvystumėm DFK Dainavą A lygoj. Gražių artėjančių švenčių visiėms.
Dainaviėtis 2019-12-23
Dainava jėga. Laukem mūsų mylimos komandos A lygoj. Sėkmės ir sveikatos žaidėjams ir klubo vadovams.
Alytiskis2019-12-23
Teta is pirmo Alytaus vistiek reikes pinigelius grazinti. Dar yra tokia organizacija kaip FNTT. Laikas eina.
Barankau2019-12-23
Nesinervuok
Informacija2019-12-23
Pagal stadioną Alytus vertas žaisti A lygoj gaila pušyno ir stadiono
Šunims 2019-12-23
Šunys gražių jums artėjančių švenčių. O Dainavai sėkmės ateinantį sezoną, ir nesvarbu bus 1 lyga ar A lyga.
Alytiškė2019-12-23
Palinkėjimas DAINAVOS sąžiningiems vadovams,pirmiausia susitvarkykite skolas,kurių negrąžinate keli metai,ir darote gėdą savo klubui ir Alytui.Mylintys futbolą remia tik sąžiningus vadovus.Artėja šventės ir pamastykite mieli vadovai apie savo negrąžintas skolas.Tik tada svajokite apia A LYGĄ.
Daug klaidu2019-12-23
Nera redagavimo galimybes.
Nuomone2019-12-23
Jei zaisdami prasimusa i A lyga tai taip. Dabar ismete 2 komandas zinom uz ka ir iesko kuo uzlipdytinskyles A lygoje:)) musiskiai imasi uoliai sprendimu. :))) juokinga. Ir ne tik del musu klbubo, bet musu salies futbooo lygio.. ir tikrai nieko nekritikuoju ir nesiskundziu, bet dar karta pasikartoju, kad bet kokiam sporte reikalingi talentai. Sis 300 000 reikalavimas tik biurokratine eilute lygis taisyklese, nepakels jis komandos lygio per menesi ar du.. as nematau cia net diskusijos:) graziu svenciu visiems!
Alytiškis2019-12-23
Įdomu kiek DFK Dainava surenka biudžeto be savivaldybės paramos. Ar bent 10 000 gaunasi?
Alytiskis2019-12-23
Teta is pirmo Alytaus sunerimo. Teks vaikams pinigelius grazinti. Ir nemazai ten tu pinigeliu gaunasi.
Fanukas 2019-12-23
Sėkmės DFK Dainavai A lygoj. Tikim tikrai nebūsim paskutinėj viėtoj. Juk mes dzūkai ne paspirtukai. Už Dainavą
Šunys loja2019-12-23
Labiausiai loja SRC. Dieve Dieve. Bet ir žiauru. Dar apie grupes kažkokias pasakoja. Savo pasižiūri tegul, keli treneriai kurie dar dirba ir dar turi su kuo dirbti. Vajai apsurdas apie Dainavos grupes jie kalba.
Kad skolų yra tai reikia numanyti, dabartiniai žmonės ir perėmė, kad jas sutvarkytų. O Gintukas pasimovė ant giminių tendemo, kuris vienas bokste dirba kitas SRC sėdi. Pasakė, kad Dainavą subankrotintų.
Dėl žaidėjų tai aišku, kad jų reikia, jaunimas dar per jaunas. Bet perspektyvos matosi tikrai yra,bet anksti.
Su žaidėjais kalbėti gali tik tada kaip turi ką pasiūlyti. Tad pirma ir yra biudžetas tada aiškios galimybės.
Ir dar kartą tarybinės mokyklos palikite ramybėje tuos kurie nori ir stengiasi pakeisti šią sporto šaką. Keletos trenerių ten taip gaila, bet laikas viską tikiuosi sumėtys į savo vietas. O visiem kitiem, eikit dirbti!
Jonas2019-12-22
Ant popieriaus parodys 300 tūkst euru ir tuo baigsis o realiai duok dieve 100 tūkst surinks.. ir bus mėsa kaip Atla tas buvo ;)))) nulis perspektyvos
Alius2019-12-22
Kiek skolu dar like. Juokingai atrodo, jau tik ne apie Suduva cia kalbet. Kas zais toj A lygoj uz aciu. Mazdaug duokit euru zaisim A lygoj, gaila, bet taip nebuna.
Įšokti2019-12-22
Gal pirma reikėtų biudžetą turėti, žaidėjus o tada kau eiti o čia kažkaip atbulai.
Geras2019-12-22
Meras masto kaip Dainavos atstovai į niekur ,sezonas prasideda vasario pabaigoje o jau tuojaus bus sausio pradžia ,Alytuje nei komandos , neižaidėjų ,nei biudžeto absoliučiai niekp , nulis ir jie galvoja apie A lygą, išprotėją.
Fule2019-12-22
Jai atsiras zaideju uz300 500euru tegul einaaa i a lyga smaguu
Alytiskis2019-12-22
Tai kad vaikams liepia ant tusciu lapu pasirasineti o kur pinigai dingsta zino tik ......

.Ziauru.
Pilietis2019-12-22
Jau turime Dzūkijos krepšinio klubą,kuris nuolatos su mažiausiu biudžetu ir būti patrankų mėsa,kam to miestui reikia,rėmėjų nulis,o jei jų ir atsiranda,tai tie rėmėjai tik simboliniai
klausimas2019-12-22
ir kokias grupes jaunimo Dainava tures 2020m, ar tikrai uzteks A lygai?
tiesa2019-12-22
A lyga vyr treneris su Uefa pro, norvegas jau netiks.
traffix.lt