20 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
DzūkijaĮdomu
2019 Gruodžio 20d.
0

Daugiausia Kalėdų – Dzūkijoje, Pietų Lietuvoje

titleSenelis Kalėda turi kitą pavardę, tačiau Kalėdų pavardę šalyje turinčių daugiausia gyvena Alytuje, Dzūkijoje ir visoje Pietų LietuvojeEimanto Žeimio nuotr.

Dzūkijoje, Pietų Lietuvoje – daugiausia šiame krašte galima sutikti daugiausiai Kalėdų vardą nešiojančių šeimų.

Naujausiais Registrų centro tvarkomo Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 208 vyrai, turintys pavardę Kalėda. Moterų ir merginų su pavardėmis Kalėda, Kalėdienė ar Kalėdaitė yra šiek tiek daugiau – viso 229.

Didžiausia tikimybė sutikti žmogų, turintį tokią šventišką pavardę, yra Dzūkijos sostinėje Alytuje ir jo apylinkėse, taip pat Lazdijų rajone, Druskininkuose bei Marijampolėje. Nemažai Kalėdų, Kalėdienių ir Kalėdaičių gyvena ir Kaune.

Kalėdų pavardė gali būti sietina su Kalėdų dovana, samdiniui, atitarnavusiam metus (paprastai po Kalėdų) ir vykstančiam namo, duodama dovana ar kunigui ir bažnyčios tarnams, apsilankantiems apie Kalėdas, duodama duokle.

Kalėdų senelis neišsiverčia kartais be savo pagalbininkių snieguolių. Lietuvoje jų taip pat netrūksta. Gyventojų registre šiuo metu yra beveik 1,3 tūkst. moterų, kurios suklustų šūktelėjus Snieguolės vardą.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt