6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
DruskininkaiLaisvalaikis ir kultūra
2019 Gruodžio 19d.
0

Druskininkuose – ilgiausias maketas Lietuvoje, jo kopija – po eglute

titleNuotraukų galerija

Ilgiausią maketą Lietuvoje, kuris veikia, ir originaliai pateiktą jo kopiją galėsime pamatyti Druskininkuose. 

Alytaus miesto viešojo transporto paslaugos teikėjos dukterinės įmonės aptarnaujamo „Lynų kelio“ maketas – beveik 8 metrų ilgio ir 1,5 pločio.

Rengdama maketą jo autorė Airinga Valiulytė dirbo ilgus mėnesius, panaudojo daugiau nei 2 kilogramus specialios flokavimo žolės, 6 kg lipalo, 10 kg glaisto ir 22 flakonus montažinių putų ir kitų medžiagų, o bendras rezultatas pavirto dar ir virš 1 tūkst. 800 muliažinių medžių. 

„Visas darbas užtruko 9 mėnesius. Kaip juokauju, maketas beveik kaip vaikas gimė po 9 mėnesių“, – kūrėja. Ji maketą kūrė pagal vienintelę Lietuvoje ekologiškos transporto rūšies priemonę – keltuvą su jį supančia aplinka: miškais, pastatais, infrastruktūra,  o sunkiausia buvo nepamesti mastelio, mat visi makete matomi pastatai ir miesto dalis buvo atkuriami be brėžinių, iš nuotraukų. 

Keltuvas Druskininkuose atidarytas 2015 metais, jo trasa, prasidedanti ties vandens pramogų parku Druskininkuose, per nepilnas 10 minučių vedanti virš Nemuno upės ir besibaigianti sniego arenoje Druskininkuose, siekia 1 km 161 metrą, o vienu metu keturiose kabinose („gondolose“) kelia iki 40 keleivių.

„Lynų kelio“ maketą, kuris jau buvo eksponuojamas Kauno autobusų stotyje, nuo gruodžio 20 dienos galėsime iš arčiau pamatyti Druskininkų „Eglės“ sanatorijoje. 

Lietuvoje didžiausio maketo autorė A. Valiulytė šiemet sukūrė ir šventinę ekspoziciją kurorto kalėdinių eglučių parkui – sumažintą keltuvų maketo kopiją dovanų dėžėje po kabančia balta eglute. 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt