16 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
DzūkijaAlytusSveikata
2019 Gruodžio 18d.
6

#AčiūUžJūsųDarbą pradėjo nuo ugniagesių: „Dėkokime ne tik tada, kai nutinka nelaimė“

titleNuotraukų galerija

Artėjant gražiausioms metų šventėms įprasta padėkoti tiems, kuriems jaučiame padėką ir pagarbą. Visuomenės palaikymas rudenį Alytaus mieste gaisrą gesinusiems ugniagesiams parodė, kad susitelkti, kai nutinka nelaimė, galime. 

Pradedama akcija #AčiūUžJūsųDarbą skatina gyventojus padėkoti gerbiamiems gelbėjimo tarnybų darbuotojams kasdien, nelaukiant specialios progos.   

„Esame dėkingi Alytaus regiono ugniagesiams už jų atsidavimą gesinant pavojingą sveikatai gaisrą ir siekiant apsaugoti gyventojus bei gamtą. Palaikymą ugniagesiams sunkiu laikotarpiu parodė visa Lietuva. Pradėdami akciją #AčiūUžJūsųDarbą norime paskatinti visus dėkingumą ir pagarbą išreikšti visus metus – ne tik tuomet, kai nutinka kritinės situacijos“, – sako akciją inicijuojančio vaistinių tinklo direktorius Mindaugas Antanaitis. Pasak jo, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitose šalyse yra įprasta, kad gyventojai gatvėje ar kavinėje sutiktiems kariams bei kitų specialiųjų tarnybų darbuotojams dėkoja už jų darbą. 

„Ugniagesiai gelbėtojai – labiausiai gerbiama profesija Lietuvoje. Padėkokime jiems už jų tarnybą visuomenei sutikę juos gatvėje ar socialiniuose tinkluose, naudodami grotažymę #AčiūUžJūsųDarbą“, – ragina akcijos sumanytojai.   

„Dar iki gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje ugniagesiai sulaukdavo padėkų už suteiktą pagalbą, tačiau jos nebuvo itin daug. Gesinant didįjį gaisrą spalio mėnesį Alytuje, ugniagesiai gelbėtojai jautė didžiulį žmonių palaikymą, kuris suteikė papildomos drąsos ir ryžto. Tada ypač pasitvirtino ir pačių darbuotojų nuomonė, kad ši profesija yra svarbi ir reikalinga“, – pasakoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Alytaus tarnybos viršininkas Algirdas Bautronis. Pasak jo, ugniagesio darbas yra atsakingas ne tik gelbėjant žmonių gyvybes ir turtą, bet ir saugant savo kolegas ekstremaliose situacijose. Žinoma, būna baisu, tačiau sudėtingose situacijose būtina pasitikėti kolega, kuris ateis į pagalbą atsitikus nelaimei. Taip pat ugniagesiai gelbėtojai turi ilgas pratybas ir mokymus, kurių metu siekiama sumažinti jaučiamą stresą ir baimę.

Akciją #AčiūUžJūsųDarbą pradedama įteikiant vitaminų ir mineralų gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams. Jie dovanojami 266 ugniagesiams iš Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Druskininkų, Vilniaus, Šiaulių, Kauno, Marijampolės, Alovės ir Miroslavo padalinių.
Alytaus gaisrą gesinusiems ugniagesiams perduota dėžė reikalingų maisto papildų, tokių, kaip magnio, kalio preparatai. Šie vitaminai ir mineralai parinkti todėl, kad  jie pirmiausia išeikvojami esant intensyviam ir ilgalaikiam darbui. Norint juos atstatyti, vitaminus būtina vartoti ilgesnį laiką.

„Vilmorus“ visuomenės apklausos duomenimis, net 90,4 proc. gyventojų išreiškia pasitikėjimą ugniagesiais gelbėtojais. Šios profesijos žmonėmis lietuviai pasitiki labiausiai tarp visų institucijų Lietuvoje.

Viena iš didžiausių pastarojo meto nelaimių – šių metų spalio 16 dieną Alytuje įsiplieskęs gaisras padangų perdirbimo gamykloje, kurioje galėjo dar būti likę chemikalų nuo anksčiau šiose patalpose veikusios tekstilės įmonės. Ten dešimt dienų ugniagesiai gelbėtojai dirbo gesindami aplinkai pavojingą gaisrą – į aplinką pasklido išmetamosios medžiagos, pavojingos visai gamtai, taip pat ir žmonėms.
 

Fotogalerija


Komentarai

6
Komentuoti
Alytiskis2019-12-20
Pritariu Birutei o alytiskei greiciausiai su galva negerai, kad per daug mieste mokyklu tai akivaizdus faktas.
Birute2019-12-19
Jus komentatoriai!-Jus zmones ar ne? Geda uz tokius raseivas.
Saiga2019-12-19
Niekas nesako kad negesino. Nu bet perdaug jau perdeta. Jie dirbo savo darba. Visa gyvenima kortom pralose..prageravo o dabar per gyvenima pora sacaiciu padirbejo. Visa laika tik anegdotai buvo kuriami apue ugniagesius...Nuvaziuoja i gaisra kai jau sudege buna. Pelenus pazarsto.
alytiškė2019-12-18
Oi, atsirūgo jau gaisrininko mero piarinimasis miestui! Rūpinasi savo meyų žmogaus apdovanojimu. O dėl mokyklos nugriovimo reikalų-net tėvų su žurnalistais neįsileidžia. Kad įvaizdžio jie negadintų...
ČIA KAŽKOKIA KLAIDELĖ?
Nurėžė visas lėšas įstaigoms, o eglutę gražesnę, nei miesto klestėjimo metais papuošė. Povas-gaisrininkas. Pažiūrėsim, ar neperspjaus durnumu ir arogancija Kalėdų Senelio (Jurgelio Krasnickėlio)?
Ugniagesys2019-12-18
Ir tas stovi su kreivu snukiu kuris alino ugniagesius. Sodint tokius reik
ALGIS2019-12-18
o ka reiskia tos grotos pries aciu
traffix.lt