18 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
AlytusAktualijos
2019 Gruodžio 18d.
1

Pirmas Alytaus gaisravietės tvarkymo etapas – baigtas

title

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“  per mėnesį išvežė ir sutvarkė Alytuje gaisro nuniokotos bendrovės „Ekologistika“ dviejų artimiausių patalpų degėsius.

Iš viso išvežta 680 tonų pavojingųjų atliekų. Pirmiausiai buvo išvežtos pavojingosios atliekos, kurios nebuvo sumaišytos su betonu ir jas galima buvo greičiau surinkti. Atliekos šiuo metu yra saugiai tvarkomos „Toksikos“ pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje Šiaulių rajone.

Dabar „Toksika“ pradeda antrąjį gaisravietės tvarkymo etapą, kuomet būtina atskirti gelžbetonį, metalo konstrukcijas, medieną ir pavojingąsias atliekas. Iš viso šiame etape reikės sutvarkyti daugiau nei 7 tūkst. 200 kubinių metrų atliekų, tarp kurių gali būti 2000-3000 tonų pavojingųjų atliekų.

„Mūsų laukia daug sudėtingesni darbai – demontuojamos pavojingos gelžbetonio konstrukcijos, reikės išrūšiuoti gelžbetonio atliekas , metalo liekanas ir susidariusias pavojingąsias atliekas. Konstrukcijos bus šalinamos, vadovaujantis ekspertų išvadomis. Planuojame, kad šį darbų etapą pabaigsime sausio mėnesį“, – sakė „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas. Jis sako, kad atvežamus degėsius įmonė tiria savo chemijos laboratorijoje – degėsiuose yra sunkiųjų metalų, todėl šios atliekos  turi būti sudegintos specialioje pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje. Modernus deginimo įrenginys yra skirtas saugiai utilizuoti tokio pobūdžio atliekas, jas sudeginant 1 tūkst. 200 laipsnių temperatūroje.

„... Drąsiai imamės antrojo Alytaus gaisravietės tvarkymo etapo ir dedame visas pastangas kuo greičiau surinkti pavojingąsias medžiagas, kad jos neterštų aplinkos“, – sakė „Toksikos“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius, patikslinęs, kad atliekos deginamos saugiai, deginimo jėgainė dirba su dideliu rezervu, o į aplinką išmetamų teršalų kiekiai nepadidėjo.


Komentarai

1
Komentuoti
pastaba2019-12-19
Atliekos toksiškos, o kenksmingumo nėra????
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose