17 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
Alytus
2019 Gruodžio 18d.
6

Alytaus SRC treneriams uždrausti atsiskaitymai grynaisiais pinigais

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Šventiškai, kalėdiniais sveikinimais prasidėjęs Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdis greitai perėjo į kitą „lygį“, kai pasiekė klausimą „Dėl viešosios įstaigos Alytaus sporto ir rekreacijos centro (SRC) mėnesio paslaugų kainų sporto šakų organizuotų grupių sportininkams sąrašo patvirtinimo ir atsiskaitymo būdo nustatymo“ pakeitimo.

Keitimus pasiūlęs tarybos narys Andrius Jučas atsiprašė dėl retorikos, kai, galbūt nenorėdamas, apvagino Alytaus SRC trenerius, klausiamai teigdamas, kad „... maistpinigių vaikai negauna, juos pasiima treneris ir įsipareigoja juos pamaitinti. Tikriausiai didžioji dalis taip ir daro. Bet klausimas kitas, ar kas nors seka kiek vaikų išvažiavo į varžybas? Jeigu sportuoja 20, o išvyko 10 tai ar treneris maistpinigius pasiėmė už 20 ar už 10 vaikų?“.

Aktualiu klausimu tarybos posėdyje pasisakė SRC treneris Antanas Makštutis. Tarybos narės Nijolės Makštutienės vyras politikams pripažino, kad A. Jučo pasisakymai užgavo. „Jūs kalbat daugiskaita, būtų gerai, kad kalbėtumėt konkrečiai“, - į tarybos narį kreipėsi treneris.
„Vietoje to, kad ateitumėte, atsiunčiate auditą“, - patikslino A. Makštutis, patvirtinęs, kad taip daroma jau ne pirmą kartą, tačiau apie audito išvadas neinformuojama.

A. Jučas miesto tarybai pasiūlė pakeisti jos sprendimą ir nustatyti, kad atsiskaitymai už Alytaus SRC teikiamas paslaugas nebūtų vykdomi grynaisiais pinigais, o kai vykstant į sporto renginius ar varžybas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka yra išmokami maistpinigiai, treneriai už vaikų maitinimo paslaugas privalėtų atsiskaityti specialiai tam išduota bankine kortele. Taip pat pasiūlyta SRC „iki šio sprendimo įsigaliojimo pakoreguoti Vidaus kontrolės tvarkos aprašą, kad būtų įgyvendintas šis sprendimas, ir išduoti treneriams bankinę atsiskaitymo kortelę šiai paslaugai užtikrinti“.

„Priimtinas šitas jūsų pasiūlymas, duokit tą kortelę, atsiskaitysim mes, bet nejuodinkit trenerių, kurie dirbą savo darbą daug metų“, - prašė ilgametis SRC pedagogas, buvęs FK „Dainava“, FK „Vidzgiris“ vadovas, treneris A. Makštutis. 

Savo pasisakymą taryboje A. Makštutis baigė asmeniniu kreipimusi į A. Jučą: „Buvot gal geroj nuotaikoj, imetėt pasvarstymui, padarėt tokį kaip šou. Šiandien gal turėsit gerą nuotaiką, sugebėsit atsiprašyt trenerių...“.

„Andrius atsiprašyt nenori“, po balsavimo pastebėjo meras Nerijus  Cesiulis, patvirtinęs, kad sprendimą SRC uždrausti atsiskaitymus grynaisiais pinigais ir treneriams įvesti banko korteles palaikytas vienbalsiai, jam pritarė 23 politikai.

Sprendimas įsigalios 2020 m. sausio 31 d.
 


Komentarai

6
Komentuoti
Tėveliui2019-12-19
O iš pačio namo vaikų neprirašo?
Patevis2019-12-18
Ka parase vadinamasis tevelis isvis kazkokia makalyne,nesuprasi kur prirase,ka prirase ,uz ka pinigu gavo,ir is viso ,tie rasytojai kuo patys kvepia tuo kitus tepa,jei rasai tai konkreciai ,o ne is oro kad viena bobute sake
..

Auditas2019-12-18
Ar Audrius mamą audituoti atsiuntė?
Tai matyt audito išvados tik žodžiu namie buvo.
Hu2019-12-18
Ne tik src, bet ir visuose būteliuose.
Jo2019-12-18
Patikrinkit pradines klases , ar saraše esantys tikrai lanko tą klasę.Treneriai nerealiai aukoja savo laisvą laiką.
Tėvelis2019-12-18
Labai teisingai! ir dar kiek girdejau "treneriai" galimai prisirašydavo fiktyvių sarašų kad daugiau vaikų lanko (o realybėje mažiau) ir taip gaudavo daugiau pinigų sau nei priklauso... :) todėl ir piktinasi didesne kontrole.. :) Jei viskas OK tai nebijokit, viską aiškiai pateiksit kiek kur sumokat cha cha cha :D
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose