19 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
Įdomu
2019 Gruodžio 17d.
1

Lietuviams svarbiausias aplinkosaugos klausimas – nesutvarkytos atliekos

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Kokie aplinkosaugos klausimai yra aktualiausi Lietuvoje? 

Atlikta apklausa parodė, kad lietuviai labiausiai susirūpinę atliekų tvarkymu.

Nors apklausa buvo vykdoma dar gerokai iki įsiplieskiant naudotų padangų gaisrui Alytuje, Lietuvos miestų gyventojai nurodė, kad nesutvarkytos atliekos – aktualiausia aplinkosaugos problema. Taip mano beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų.  

Kitos reikšmingos aplinkosauginės problemos miestiečių akimis yra per didelis miškų kirtimas (64%), oro tarša (62%) bei prasta vandens telkinių kokybė (61%). Klimato kaita susirūpinę mažiau nei pusė apklaustųjų, kenksmingomis cheminėmis medžiagomis aplinkoje – 37 procentai, o augalų ir gyvūnų rūšių nykimu – tik ketvirtadalis miestiečių.

Susirūpinimas viena ar kita problema dažnai turi sąsajų su miestiečių amžiumi, miesto specifika ar problemos matomumu žiniasklaidoje. Pavyzdžiui, vandens telkinių taršą, kaip problemą, dažniau nurodo jaunesni 18–29 metų amžiaus miestiečiai (68 %). Tikėtina, kad jaunuoliai, aktyviai leisdami laiką karštomis vasaros dienomis prie upių bei ežerų, dažniau pastebi ir vandens taršą.

Kaip kitas svarbias aplinkosaugos problemas apklausos dalyviai nurodė miesto želdynų naikinimą, grėsmes dėl Baltarusijos atominės elektrinės, Sosnovskio barščių įsigalėjimą, nepakankamą atsinaujinančios energetikos plėtrą, plastiko perteklių, žmonių abejingumą, aplinkosauginio švietimo stoką, neracionalų išteklių vartojimą, žaliojo verslo idėjų trūkumą ir t.t.

Apklausoje, kurią  Lietuvos gamtos fondo užsakymu taliko tyrimų bendrovės „Kantar“,  dalyvavo daugiau nei tūkstantis didžiausių Lietuvos miestų gyventojų. 
 


Komentarai

1
Komentuoti
kaip sakant2019-12-18
Atlikta apklausa parodė, kad lietuviai labiausiai susirūpinę atliekų tvarkymu. Tuo galima įsitikinti vasarą nuvažiavus į gamtą, prie ežerų....matyt tie lietuviai taip susirūpinę kad net nežino kaip susirinkt savo šiukšles ir palieka jas kaip atsidėkojimą gamtai.... geras dalykas tas susirūpinimas........
traffix.lt