18 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
AlytusVerslas
2019 Gruodžio 16d.
9

Alytus Norvegijos lietuviams pristatytas kaip miestas, į kurį verta sugrįžti iš emigracijos

titleNuotraukų galerijaAlytaus miesto vadovai viešnagės pas Norvegijos lietuvius metu Gintarės Rabikauskytės nuotraukos

Osle (Norvegija) Lietuvos Respublikos ambasada organizavo renginių ciklą „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“. Jose apsilankė Norvegijos ir Lietuvos merai bei vicemerai, o jų gretose – ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis su vicemere Jurgita Šukevičiene.  

Dzūkijos sostinės merui Norvegija – pažįstama šalis, kurioje jis praleido atostogas praėjusią vasarą važinėdamas motociklu.

Šįkart N. Cesiuliui teko dalyvauti ambasados sustyguotu maršrutu. Meras ir jo pavaduotoja Norvegijos savivaldybių ir regionų vadovams pristatė Alytų bei perspektyvas bendradarbiauti ateityje.

Oficialaus renginio tikslas buvo Lietuvos ir Norvegijos savivaldų ir regionų partnerystę bei bendradarbiavimą verslo, kultūros ir kitose srityse pakelti į kokybiškai naują lygmenį. Ar tai pavyks, ar Alytus su Oslu, Stavangeriu, Trondheimu ar kitomis norvegų savivaldybėmis po šo susitikimo bendradarbiaus sėkmingiau, pamatysime galbūt jau artimiausiu metu.  

N. Cesiuliui ir J. Šukevičienei teko ir intelektinis iššūkis – miesto vadovai dalyvavo Arūno Valinsko vedamame „Auksinio proto“ protmūšyje, kur bendravo su lietuvių bendruomene.  

Kitą dieną meras dar kartą pristatė Alytų, šįkart lietuvių bendruomenių sueigos metu, pabrėždamas Dzūkijos sostinės, kaip pramonės ir šeimos miestą ir vietą, į kurią verta sugrįžti iš emigracijos. Susitikime taip pat buvo kalbama apie tolesnę lietuvių bendruomenių Norvegijoje raidą. Norvegijos lietuviams, galvojantiems apie sugrįžimąį tėvynę, buvo pristatytos programos „Globalus regionas“, „Renkuosi Lietuvą“ bei užsienio lietuvių integracijos į Lietuvos švietimo sistema.  

Alytaus miesto meras ir vicemerė susitiko su LR ambasadoriumi Norvegijos Karalystėje Jonu Paslausku, taip pat apsilankė  „Niko“ orkestro  Šv. Kalėdų padėkos koncerte Oslo Šv. Olafo katalikų katedroje. 

Pasak mero, Norvegijoje gyvena 45 tūkstančiai, o gal ir daugiau lietuvių, tarp jų – gausu alytiškių. Jiems aktualūs klausimai, ar Alytus pasikeitė, ar čia yra darbo, vietų vaikams darželiuose, mokyklose, ar yra galimybė mieste gauti aukštąjį išsilavinimą ir finansavimą pirmam būstui. 

„Kai kurie Norvegijos lietuviai yra pavargę nuo emigracijos, jau nori žinoti, kur į pirmą klasę vesti savo vaikus, tam galėtų tikti Alytus, dėl to turime būti aktyvūs, kviesti, rodyti, kaip mes keičiamės ir, kad net po didelio gaisro esame švarus ir žalias miestas, kur tikrai galima kvėpuoti...“, - sakė N. Cesiulis. 

Fotogalerija


Komentarai

9
Komentuoti
Rolis2019-12-18
Jo tikrai, tik kažkodėl jau 10 metu diena dienoi minų į Vilnių dirbti.
patriotas2019-12-17
alitus negyvas miestas iš klestinčios liko Černobylio Pripete
!!!2019-12-17
Taip taip, as ir skaiciau, kad Alytus pirmauja pagal jaunimo bedarbyste!!
ech2019-12-16
negrįžkit, jus apgaut nori :D čia didelė bedarbystė, greičiausiai savivaldybė tenori, kad grįžę išleistumėt čia savo uždirbtus pinigus, o patys nerūpit. Pakeliaukit, pagyvenkit kol yra galimybė. Miestas gražus ir geras, bet..
Vai2019-12-16
Tik nesvaikit bedarbių mieste sulaukę emigrantų.Dabar pirmauja pagal jaunimo neužimtumą ir bedarbystę...
stebetojas2019-12-16
Alytaus valdzios pasakaites pirmokeliams.
Arunas is Bergeno2019-12-16
Cesiuli grystu kur pirmadieni ateit. Darbinius rubus pasiimt?
Vytautas2019-12-16
Bet ar turi Cesiulis ką pasiūlyti Norvegijoje gyvenantiems ir dirbantiems alytiškiams? Nevažiuotų žmonės iš Alytaus, jei čia būtų taip gerai, kaip nušviečia meras.
Straipsnis delfyje apie mera neziniuka... kazkaip vietine spauda nepasigavo2019-12-16
https://m.delfi.lt/lietuvoje/article.php?id=83026229&com=1
traffix.lt