17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
VerslasJaunimasPolitika
2019 Gruodžio 13d.
0

Alytaus „Karjeras“ – tarp 80 geriausių Europos projektų

title

Geriausi politikos projektų kūrėjai gruodžio pradžioje rinkosi į trečią kartą surengtus Politikos inovacijų apdovanojimus Berlyne (Vokietija).

Tarp 80 išrinktų finalininkų pateko su Užimtumo tarnyba glaudžiai susijęs pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras „Karjeras“, įsikūręs Alytaus mieste.

Berlyne vykusiame renginyje dalyvavo šio centro steigimo iniciatorė Akvilė Naginionytė, kuri didžiavosi jai suteikta galimybe plačiai europiečių auditorijai papasakoti apie „Karjerą“ ir Alytų.  

Sėkmingiausiai įgyvendintas iniciatyvas rinko daugiau nei iš 1 tūkst. Europos piliečių sudaryta vertinimo komisija, todėl akivaizdu, kad tarp 80 geriausių patekęs „Karjero“ projektas sulaukė didelio komisijos susidomėjimo ir palankaus vertinimo.

Į Politikos inovacijų apdovanojimus pretendavo daugiau kaip 400 projektų iš visos Europos. Iš jų buvo išrinkta 80 finalininkų, galiausiai – paskelbti aštuoni nugalėtojai aštuoniose kategorijose. „Karjeras“ varžėsi kategorijoje „Jobs“. 

Politikos inovacijų apdovanojimai skirti pristatyti ir pagerbti bendruomenes bei politikus, kūrybingai diegiančius naujoves ir gebančius pasiekti realių rezultatų gerinant žmonių gyvenimą, stiprinant valstybę.  Projektai buvo vertinami atsižvelgiant į keturis kriterijus: inovatyvumo laipsnį, įtraukimą, socialinio pasitikėjimo kūrimą ir tvarumą.

2019 m. balandžio mėn. Alytaus miesto savivaldybė, Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentas, sekdami sėkmingais užsienio šalių pavyzdžiais, kartu įsteigė pirmąjį Lietuvoje regioninį karjeros centrą „Karjeras“. „Karjeras“ skatina  jaunuolius skirti daugiau dėmesio renkantis karjeros kelią ir profesiją, čia jaunimas nuo 14 m. sulaukia profesionalių profesinio orientavimo konsultacijų, galimybės „pasimatuoti profesiją“, įsitraukti į savanorišką veiklą, padedant mokyklose dirbantiems karjeros konsultantams, Jaunimo darbo centrų darbuotojams, psichologams ir socialiai atsakingiems verslininkams.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje