4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Gruodžio 13d.
1

„Pakelk akis“: miesto skulptūros rišasi šalikus

titleNuotraukų galerijaDovilės Balčiūnaitės nuotraukos

„Pakelk akis“ – sako Alytaus kultūros vadybos akademija (AKVA) – ar jau pastebėjai miestu keliaujančią šventinę dvasią ir pasipuošusias miesto skulptūras? Šiltais šalikais jau „apkabintos“ keturios skulptūros: „Jaunystė“, „Patrimpas“, „Vartai“ bei Sveikatingumo skvero angelas.

Kartu su bendruomenėmis AKVA įgyvendina iniaciatyvą „Pakelk akis“, kurios pagrindinė idėja – įtraukiant bendruomenes, prisidėti prie kalėdinės nuotaikos kūrimo mieste ir atkreipti alytiškių bei miesto svečių dėmesį į Alytuje esančias skulptūras, jas papuošiant spalvingais šalikais bei pakviesti trumpam sustoti šventiniame šurmulyje ir kasdieniuose darbuose, įkvėpti bei pakėlus akis apsižvalgyti aplink.

Prie kultūros vadybos akademijoje gimusios iniciatyvos noriai prisijungė Alytaus kultūros centras, Alytaus miesto teatras, Vingio gatvės 6-ojo namo gyventojai, Alytaus apskrities. Stasio Kudirkos ligoninė bei Teatro stiprinimo fondas.

Bendruomenės atrinko skulptūras, gamino šalikus, organizavo puošybą. Už paramą medžiagomis, iš kurių buvo gaminami šalikai, dėkojame UAB „Kirptė“, už techninę pagalbą juos kabinant – UAB „Montuotojas“.

Skulptūroms, pasitinkančioms didžiąsias metų šventes kitaip – Vilniaus gatvėje esančiam „Patrimpui“ (autoriai Jonas Meškelevičius ir Algirdas Mainelis) ir skulptūrai „Vartai“ (autorius Vytautas Narutis) esančiai Jaunimo parke šalikus pagamino AKVA nariai. Pastaroji skulptūra miestiečiams turbūt yra geriau žinoma „arkliukų" vardu, nes šiai skulptūrai autorius panaudojo netradicines medžiagas ir nūdieniškai interpretavo senovės lietuvių pomėgį puošti namų stogus stilizuotomis žirgų galvomis.

Šarūno Šimulyno skulptūrai „Jaunystė“, esančiai Kauno gatvėje, šaliką ruošė visas kultūros centro kolektyvas, vieni prisidėjo mintimis, kiti darbais. Alytaus kultūros centro bendruomenė, džiaugiasi šia proga leidusia susiburti bendrai veiklai ir nekantrauja kada važiuodami Kauno gatve galės pamojuoti jau nebešąlančiai skulptūrai. Kultūros centras prie šios iniciatyvos paragino prisijungti S. Kudirkos ligoninę, kuriai padėjo pagaminti šaliką. Šiuo dviejų bendradarbiaujančių įstaigų pagamintu šaliku ligoninė papuošė jos Sveikatingumo skvere esančią skulptoriaus Sauliaus Lampicko sukurtą angelo, nešančio vandenį, skulptūrą.

Visai netrukus šaliku bus apgaubta ir Jaunimo parke esanti Kęstučio Musteikio skulptūra „Narvelis gegutei“. Šaliką šiai skulptūrai gamino Vingio gatvės 6-ojo namo bendruomenė. Jis buvo mezgamas ne vieną dieną, kaimynai karpė medžiagos juosteles, vėliau jas nėrė į bendrą šaliką, daug savo rankų darbo čia įdėjo gydytoja Birutė Maciulevičienė. Vingio g. 6 namo bendruomenė toliau kuria naujas iniciatyvas ir gruodžio 14 dieną 11.30 val. šalia šios skulptūros organizuoja edukacinį užsiėmimą, skirtą kalbėti apie gyvūnų teises.

Šventinė šalikų akcija „Pakelk akis“ nėra pirmoji AKVA organizuojama akcija. Per šių metų Alytaus miesto gimtadienio šventės metu kultūros vadybos akademija kvietė miesto gyventojus ir svečius prisijungti ir dalyvauti pozityvumo akcijoje „Šypsotis lengva“.

Alytus ruošiasi priimti kultūros karūną. 2022 metais miestas taps Lietuvos kultūros sostine.

Projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“ paruošiamieji darbai jau prasidėję, o rengėjai siekia, kad kultūra pasiektų kiekvieną ir miesto gyventojai būtų ne tik kultūros produkto vartotojai, tačiau ir kūrėjai.

AKVA informacija

Pradėjus vykdyti projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“ įgyvendinimo programos 2019-2023 metų priemonių planą, vasario mėnesį startavo ir pati „Alytaus kultūros vadybos akademija – AKVA“. Jau beveik metus veikianti akademija subūrė miesto
bendruomenių atstovus, žmones priklausančius skirtingoms amžiaus grupėms, dirbančius įvairiose profesinėse srityse (architektai, teisininkai, mokytojai, studentai ir kt. – nuo gimnazisto iki doktoranto) bendram tikslui: sujungiant kultūrinę edukaciją, kūrybą ir vadybą prisidėti prie Alytaus miesto kultūrinio gyvenimo gerinimo.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
ALGIS2019-12-16
jos pavadinimas ne jaunyte bet O DIEVE KA SU MANIM PADAREI
traffix.lt