11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
VideoreportažaiAlytusVerslasAktualijos
2019 Gruodžio 12d.
0

S. Dariaus ir S. Girėno g. 9 pradėtas statyti daugiabutis, iki jo tiesiamas naujas kelias

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt videonuotraukos

Pritarus įvažiavimo kelio iš Savanorių gatvės su automobilių stovėjimo vietomis Alytaus mieste statybos projektiniams pasiūlymams pradėtos naujojo daugiabučio Stepono Dariaus ir Stasio Girėno g. 9 statybos.

Keliuku, kuris ves per Alytaus kraštotyros muziejaus (Savanorių g. 6) kiemą, bus galima privažiuoti prie būsimo daugiaaukščio su prekybos, biurų erdvėmis pirmame aukšte.

Keliukui nutiesti priereikė iškelti Vytauto Jaručio skulptūrą „Pavasaris“, kuriai nuo sukūrimo 1984 m. tai bus jau antrasis perkraustymas. Pirmąkart „Pavasaris“ prie muziejaus atkeliavo nuo Šaltinių mokyklos, dabar skulptūra atsidurs dar arčiau Savanorių g. 6 pastato.

Koreguoti teko ir būsimo daugiaaukščio projektą. Įsiterpus muziejininkams ir kitiems aktyviems alytiškiams buvo atsisakyta tiesioginės fasado asociacijos su Rotušės pastatu, o projektuotojų mėgstami  tamsūs pastato fasadai, atsižvelgiant į gyventojų lūkesčius, buvo pakeisti šviesiais atspalviais.

Būsimo statinio S. Dariaus ir S. Girėno g. 9 tūrinė kompozicija, su viešąja terasa ant pirmo aukšto stogo buvo pakeista į aikštės perimetrinį užstatymą formuojančią formą, taip pat suprojektuotos dvi naujos apželdintos terasos – kaip vidinis pastato kiemelis virš pirmo aukšto, o antra – ant trečio aukšto stogo ir su vaizdu į Alytaus miesto centrinę dalį.

Šalia S. Dariaus ir S. Girėno g. 9 pastato turėtų atsirasti ir šiuolaikinė vaikų laisvalaikio erdvė, kuria galės naudotis ir namo gyventojai ir visi miesto centro svečiai.

Pradinis aukštis buvo planuojamas 23 metrų, įsiklausę į alytiškių pageidavimus nekilnojamojo turto vystytojai atsisakė 6-ojo aukšto, o pastatą sumažino iki 20 metrų. 

Statybos darbus vykdančios bendrovės atstovai teigia, kad raktus naujakuriai  turėtų atsiiti per 2020 metų Kalėdas.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt