19 c Alytus
Antradienis, Rugpjūčio 4d.
Aktualijos
2019 Gruodžio 11d.
0

Į Kaliningradą važiuosime ir per Rambyno postą

title

Susisiekimą tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities pagerins naujas – Rambyno pasienio kontrolės punktas (PKP), kuris sujungs Panemunę ir Sovetską. Šio pasienio punkto steigimui šiandien pritarė Vyriausybė.

Lietuvoje Rambyno PKP statybos darbai jau baigti. Rusija atitinkamame pasienio punkte Dubkai (Dubki) statybos darbus planuoja baigti 2020 m. Numatoma, kad naujasis pasienio kontrolės punktas pradės veikti 2020 m. pabaigoje.

Pasienio punktai Rambynas – Dubkai sujungs Panemunę ir Sovetską bei pagerins susisiekimą tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities.

Šiuo metu tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities veikia 4 automobilių kelių PKP – Kybartų, Panemunės, Ramoniškių ir Nidos.

Pasieniečiams tenka ne tik pasveikinti Lietuvos Respublikos ir kitų piliečius, jiems linkėti sėkmės, tačiau ir tikrinti, o tam bus artimiausiais metais bus naudojamos ir dabar įsisavinamos biometrinių duomenų technologijos.

Vyriausybė patvirtino Rustamo Liubajevo kandidatūrą į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pareigas. Iki jo tarnybai vadovavo Renatas Požėla, kuris neseniai paskirtas Lietuvos policijos generaliniu komisaru. 

Vidaus tarnybos pulkininkas R. Liubajevas tarnybą sienos apsaugos sistemoje pradėjo  1992 metais, 2002–2004 m. ėjo VSAT vado pavaduotojo, vėliau – vado pavaduotojo patarėjo pareigas, 2007–2017 m.  dirbo Europos Sąjungos sienų ir pakrančių apsaugos agentūroje „Frontex“ Varšuvoje, o pastaraisiais metais  vadovo Vidaus reikalų ministerijos viešojo saugumo politikos grupei. 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė