25 c Alytus
Ketvirtadienis, Rugpjūčio 6d.
Verslas
2019 Gruodžio 17d.
0

Seimas padidino pelno mokestį bankams

title

90 Seimo narių pritarė pelno mokesčio įstatymo pataisoms – kredito įstaigų apmokestinamasis pelnas bus apmokestinamas taikant 5 procentų papildomo mokesčio tarifą. 

Šiuo metu bankams yra taikomas 15 proc. pelno mokesčio tarifas.

Papildomu 5 proc. mokesčiu nebus apmokestinama nustatyta tvarka apskaičiuoto pelno dalis, neviršijanti 2 mln. eurų.

Taip pat nustatyta platesnė turto perkėlimo apmokestinimo tvarka, taisyklės, siekiant užtikrinti, kad įmonių pelnas būtų apmokestinamas ten, kur sukuriama vertė. Turto iškėlimo, perkėlimo iš Lietuvos atveju bus sumokamas mokestis nuo Lietuvoje sukurtos turto vertės, taikant tokias pat apmokestinimo taisykles, kaip ir turto pardavimo atvejais, tai yra bus apmokestinamas iškelto, perkelto turto ekonominės vertės prieaugis.

Papildomam bankų apmokestinimui nepritarė 36 seimūnai, kurių nuomone, „valdančiųjų sprendimas papildomai apmokestinti bankus, nepaisant galimo prieštaravimo Konstitucijai ir ekspertų nuogąstavimų dėl neigiamo poveikio ekonomikai, tėra žemažiūris dabartinės valdžios noras greitai pasipinigauti, pasinaudojant skeptišku visuomenės požiūriu į bankininkystę...".

Apmokestinimo nepalaikiusieji taip pat teigia, kad „artėjantys rinkimai ir noras bet kokia kaina pamaloninti savo rinkėjus dosnesnėmis išmokomis valdančiuosius stumia daryti itin kontraversiškus sprendimus. Valdžia nutyli, kad padidintus mokesčius šalyje veikiantiems užsienio kapitalo bankams iš tikrųjų turės apmokėti ne jie, o šiuose bankuose indėlius laikantys ir paskolas imantys žmonės ir įmonės – Lietuvos vidurinė klasė ir verslas...".


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė