1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
DzūkijaPolitika
2019 Gruodžio 10d.
0

Seimūnus rinkti ir jais tapti bus paprasčiau?

titleNuotraukų galerija

Ne mažiau kaip 3 proc. (buvo 5 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų pakaks partijas renkant į Seimą. Seimūnus rinkti, jais tapti bus paprasčiau.

Žinoma, politinis Lietuvos margumynas dar labiau pagausės, tačiau visi rinkėjų pasirinkimai turės daugiau šansų patekti į Seimą.

Mažesnė kartelė bus taikoma ne tik partijoms, tačiau ir koalicijų, jungtinių kandidatų sąrašams, šiems dabar pakaks 5 proc. (buvo 7 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Kaip tai veikia, galėsime įsitikinti artimiausiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose 2020 m. spalio 11 dieną.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo  Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) specialistas Mindaugas Mizaras, pasiūlyta keisti Dainavos pietinės apygardos pavadinimą, Alytaus ir Dainavos pietinės apygardos ribas, prie pastarųjų prašant prijungti kelias apylinkes iš kaimyninių apygardų. 

„Keičiantis naujoms Seimo apygardų riboms, kalbant apie Alytaus, Jotvingių ir Dainavos pietines apygardas, keičiasi ir apylinkių skaičius jose“, - informavo VRK specialistas. 

2016 m. Seimo rinkimuose Alytaus rinkimų apygardą sudarė 16 rinkimų apylinkių (2020 m. numatoma 18).

Pagal projektą, prie Alytaus apygardos būtų prijungiamos dvi apylinkės (Putinų ir Santaikos), kurios per 2016 m. Seimo rinkimus priklausė Dzūkijos rinkimų apygardai. 

Jotvingių apygardą, remiantis projekto, turėtų sudaryti 44 apylinkės, kurios 2016 m. Seimo rinkimuose priklausė Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardai.  

Dainavos pietinę apygardą planuojama sudaryti iš 45 apylinkių, kurios 2016 m. Seimo rinkimuose priklausė dviem, t. y. Prienų-Birštono ir Dzūkijos rinkimų apygardoms.
 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt