-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
VideoreportažaiAlytusŠvietimas
2019 Gruodžio 10d.
11

Panemunės progimnazija žegnojasi Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos

titlePanemunės progimnazijaAlytausgidas.lt nuotr.

 Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyrius svarsto galimybę perkelti Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokinius į Alytaus Panemunės progimnaziją. Dabar šią mokyklą lanko per 400 moksleivių. Paskaičiuota, kad progimnazija galėtų priimti dar bent 300. Todėl imta žvalgytis į artimiausias mokymo įstaigas.

Putinuose įsikūrusi Suaugusiųjų ir jaunimo mokykla. Čia mokosi 70 suaugusiųjų, 168 Alytaus pataisos namuose įkalinti asmenys taip pat mokomi šios mokyklos pedagogų bei 32 vaikai nuo 12 iki 16 metų. Jie į šią įstaigą pateko dėl to, kad prastai sekėsi įprastoje mokykloje, kiti dėl to, kad turėjo reikalų su policija. Specifinis kontingentas,- sako mokyklos direktorius Gintautas Draugelis. Dėl to klasėse dirbama su maždaug aštuoniais vaikais. Kad tai specifinė mokymo įstaiga - galima spręsti ir iš 50-ies procentų didesnio finansavimo.

Įstaigos vadovas mano, kad tai netipinė mokymo įstaiga ir ji turi išlikti, tačiau šių metų rugpjūčio mėnesį Alytaus miesto savivaldybės taryba įpareigojo Vytuolio Valūno vadovaujamą Švietimo skyrių sudaryti pedagogų darbo grupę, kuri pasiūlytų, kaip spręsti miesto švietimo problemas, tai yra pasiūlyti kaip sutaupyti. „Kol kas jokio sprendimo nėra. Darbo grupėje būta įvairių pasiūlymu - net uždaryti Panemunės progimnaziją"- susirinkusiems progimnazijos pedagogams, tėvų atstovams ir aštuoniems tarybos nariams prasitarė Alytaus miesto Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, nors apie grupės siūlymus ir buvo sutarta nekalbėti viešai. Kad progimnazija ne visiškai užpildyta - sutinka ir pedagogai, bet nenori, kad į mokyklą būtų įkelti 32 Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokiniai.Esą šaukštas deguto gali sugadinti statinę medaus.

Panemunės progimnazijos direktorė mano, kad čia galėtų būti įkurtos priešmokyklinės grupės. Tokiu būdu progimnaziją galėtų papildyti 200 vaikų. Taupyti bandantys politikai dar neatskleidė kas bus jei Suaugusiųjų ir jaunimo mokykla bus perkelta. Europinėmis lėšomis čia sutvarkyta ir sėkmingai veikia tinklinio salė. Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos išlikimo Miklusėnų gatvėje klausimas Alytaus miesto savivaldybės taryboje bus sprendžiamas po naujųjų metų. Tai jau ne pirmas politikų bandymas optimizuoti mokyklų tinklą. Ankstesnės kadencijos politikų bandymai uždaryti kelias mokyklas baigėsi nesėkmingai.

Plačiau apie situaciją – Alytausgidas.lt parengtame videoreportaže:


 


Naujausios žinios

Komentarai

11
Komentuoti
Būsimiems2019-12-17
priešmokyklinukų tėveliams vertėtų paklausyti, ar tikrai norite, kad jūsų 5-6 metų vaikas keliautų į mokyklą... Tikėtina, kad paankstinus mokyklinį amžių į priešmokyklines grupes mokyklose keliaus 4-5 metų vaikai:) Dabar priešmokyklinukų tėvai turi pasirinkimo teisę, kodėl jų nuomonė ir pasirinkimas nėra svarbus??? Коdėl vėl ir vėl kiauras skyles bandoma užkaišioti darželiais (uždarytų -10). Ir ar tikrai darželiuose nėra laisvų grupių, ar tik nenorima jų atidaryti:)???
Būsimiems 2019-12-17
priešmokyklinukų tė
Beabejo2019-12-12
Nieks nenori jungtis. Juk dings darbo vietos. Bet. Taupyti reikia.
y2019-12-12
..juokinga,kai pezama,jog jei nebus jaunimo mokyklos tai susikurs organizuota nusikaltėlių grupė,išdalinkit tuos kelis lankančius,jei išvis tokių yra,po gretimas mokyklas ir nereiks panemuniečiams sukt galvos,o suaugusiems yra profesinė.Nusikaltėliai puola...
Nu joo2019-12-12
Viskas žmonių gerovei. Gera
gyvent Alytuje.
ggg2019-12-11
tai kad ten tie mokiniai nelanko mokyklos salia gyvenu kekviena ryta matau ateina gal penki mokiniai ir tai ne kas ryta
Taupom2019-12-11
Gal p.Valūnas turėtų įsiklausyti į žmonių nuomonę,nes visi seniai suvokia,kokia pinigų švaistykla yra ta suaugusiųjų ir jaunimo mokykla,o jam kažkaip norisi ją išlaikyti.Gal gana tų draugelių,o ne tai gal tegul p.vadėjas finansuoja pastato išlaikymą iš asmeninių lėšų.
Jaunimas2019-12-11
Visi puikiai supranta kad tokia mokykla Alytuje reikalinga tik visokiems eksveikėjams kurie sugeba vest užsiėmimus tuščiose-be mokinių klasėse ir gauti gerą atlyginimą. Suaugusiųjų mokymą ir pataisos namų mokinių mokymą galėtų vykdyti APRC, kurio darbuotojai ir taip dirba pataisos namuose o iš progimnazijų nešalinkit nepažangių ir nelankančių mokinių tai ir išsispręs tų 30 jaunimo klasių mokinių problema. Kiti miestai ir rajonai jau atsisakę tų jaunimo mokyklų.
Žmogus2019-12-11
Pinigai į ksirę ir į dešinę.Ar reikia mokyklos,kurios beveik nelanko.Konkursą laimi pats prieš save direktorius,kaip tapo įprasta mūsų mieste.Šv.skyrius turėtų susimąstyti,kad jau ne sovietmetis,valstybė ne melžiama karvė.
Tevas2019-12-11
Ir aš dalyvavau. Kai kurie tarybos nariai pezėjo bile ką , patys nesuprasdami ką peza. Norėjo pigiai pasireklamuot, bet gavosi atvirkščiai.
Tėvai2019-12-11
Dalyvavom šiame susirinkime. Keista, kad svarbūs, esminiai kai kurių tarybos narių pasisakymai net neįdėti į reportažą. Žiniasklaidos funkcija - suteikti informaciją. Nesugebate to padaryti, geltonieji, stipriai trūksta profesionalumo :)
traffix.lt