17 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 2d.
DzūkijaVerslasAktualijos
2019 Gruodžio 11d.
3

Pigiausiai Pietų Lietuvoje šildosi Birštonas ir Alytus

titleNuotraukų galerijaAlytaus miesto savivaldybės iš „Litesko“ susigrąžinti Alytaus šilumos tinklaiAlytausgidas.lt nuotr.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia naujausias centralizuotai Lietuvoje tiekiamos šilumos kainas.

Gruodį pigiausia šiluma šalyje – Utenoje (3,96 ct/kWh su PVM), gaminama vietos šilumos tinklų, o brangiausia – Biržuose (9,17 ct/kWh su PVM), tiekiama „Litesko".

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje gruodį yra 4,66 ct/kWh be PVM ir, palyginus su lapkričio mėn., padidėjo 3,79 proc. 
Nuo vidutinės kainos Alytaus mieste šilumą gaminantys, vietos savivaldybės valdomi šilumos tinklai atsilieka nedaug ir iš savo vartotojų gruodį prašys 4,90 ct už kWh su PVM (spalį buvo 4,85 ct/kWh su PVM).

Pagal mažiausią centralizuotai tiekiamos šilumos kainą Alytaus miestas yra septintas. Už Dzūkijos sostinės gyventojus pigiau šildosi tik minėta pigiausia Utena, taip pat Birštonas, Šiaulių miestas, Vilniaus miestas, Šilutė ir Kauno miestas.

Spalį pigiau nei alytiškiai šildėsi ir Klaipėdos miestas, tačiau dabar šiluma uostamiestyje kainuoja brangiau (5,14 ct/kWh su PVM).

Pigiausia centralizuotai tiekiamos šilumos kaina ne tik Dzūkijoje, bet ir visoje Pietų Lietuvoje yra Birštone (4,51 ct/kWh su PVM), brangiau nei Birštone ir Alytaus mieste gruodį šildosi Druskininkai („Litesko“) – 5,38 ct/kWh su PVM, Druskininkuose („Litesko“) – 5,38 ct/kWh su PVM, Varėnoje (5,59 ct/kWh su PVM), Prienuose (6,40 ct/kWh su PVM), Marijampolės mieste – „Litesko“ (6.53 ct/kWh su PVM), Lazdijuose (6.56 ct/kWh su PVM), o Vilkaviškyje – „Litesko“ (7.20 ct/kWh su PVM). Vilkaviškiečiai už šilumą moka šeštą brangiausią kainą Lietuvoje.

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
hh2019-12-17
pereme tinklus bet kaina beveik tokia kokia buvo prie litesko ir dar salcio nebuvo
Jaja2019-12-12
Visą mėnesį pliusinė temperatūra ir naktį ir dieną ir Alytuje 43 e už 3 karių šildymą. Tai čia pigu???
Įdomu2019-12-12
"Pagal mažiausią centralizuotai tiekiamos šilumos kainą Alytaus miestas yra septintas" Iš šešių miestų...
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena