17 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 2d.
Rėmėjų turinys
2019 Gruodžio 6d.
0

Geriausi klasikiniai stalo žaidimai vaikams ir suaugusiems

titleSenukai.lt nuotr.

Stalo žaidimų pasirinkimas šiandien yra milžiniškas – rodos galima rasti bet kokį žaidimą, kokį tik galite įsivaizduoti. Vis dėlto, stalo žaidimų era prasidėjo nuo klasikinių žaidimų, kaip šachmatai, Backgammon ar šaškės. Kai kurie klasikiniai stalo žaidimai buvo tokie sėkmingi, kad jie tebėra vieni populiariausių ir perkamiausių net šiandien. Todėl norime pakalbėti apie tai, kokie klasikiniai stalo žaidimai vaikams ir suaugusiems turėtų būti kiekvienuose namuose.

Scrabble

Dar 1938 metais Kanadoje sukurtas žodžių žaidimas yra puikiai žinomas ir šiandien. Per daugiau nei 80 metų šis žaidimas beveik nepakito – pati pirmoji žaidimo lentos struktūra buvo tokia sėkminga, kad pokyčių jai beveik nereikėjo.

Žaidime yra naudojamas standartinis žodynas ir standartinio tipo dėlionė. Kiekviena raidė yra įvertinta tam tikru balų skaičiumi ir strategiškas raidžių panaudojimas suteikia daugiau taškų. Taigi, svarbu sudėti ne bet kokius žodžius, o tuos, kurių vertė būtų kuo didesnė.

Šiuo metu Scrabble labai populiarus interneto platybėse – žaidimo mėgėjai nuolat susijungia į įvairius turnyrus ir rungiasi visame pasaulyje. Vis dėlto, stalo žaidimai turėtų išlikti stalo žaidimais – Scrabble dėžutę namuose privalo turėti kiekvienas.

Catan

Jeigu nesidomite stalo žaidimais, tada Catan jums gali būti ir ne itin gerai žinomas. Šio žaidimo veikla susidaro iš resursų rinkimo, nelaimių vengimo ir resursų planavimo. Resursai gali būti tradiciniai – mediena, vilna, plytos, grūdai. Catan išsiskiria dideliu pripažinimu – žaidimas nuo pat 1995 metų nuolat laimėdavo didžiulius apdovanojimus.

Catan labai pamėgs strategijos mėgėjai, kadangi žaidimo metu yra plėtojamas miestas, susisiekimas tarp jų, resursų gavimas, naudojimas, netgi vogimas iš kitų žaidėjų – tai žaidimas norintiems mąstyti, „sverti“ galimybes ir įvertinti aplinkybes.

Monopolis

Na, ir kaip gi be Monopolio. Šis žaidimas yra taip gerai visiems žinomas, kad kai kurių stalo žaidimų sąrašų pavadinime net minima, kad šiame sąraše paminėta ir daugiau žaidimų nei monopolis. Yra sukurta daugybė šio žaidimo versijų, išversta į dešimtis kalbų, tarp kurių ir lietuvių, o pats žaidimas žaidžiamas tiek tradiciniu, tiek virtualiu būdu.

Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt – čia siūlomi įvairiausi stalo žaidimai vaikams, suaugusiems, įvairių rūšių žaislai ir kitos laisvalaikio prekės. Savo laisvalaikį leiskite turiningai!

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena