19 c Alytus
Antradienis, Rugpjūčio 4d.
Dzūkija
2019 Gruodžio 6d.
0

„Ne tik sau“ Alytuje: nuo senjorų dienų, žaidimų aikštelės iki grojančio fontano ir ... dėžučių ekskrementams

titleJaunimo parkasAsociatyvi Alytausgidas.lt skaitytojo nuotr.

Nuo užsiėmimų Alytaus senjorams, protų kovų organizavimo Varėnoje iki stovyklaviečių prie Dusios ir Metelio ežerų bei dviračių tako Druskininkai-Merkinė įrengimo – tokia gyventojų pateiktų idėjų, kurios bus pasiūlytos realizuoti socialiai atsakingoms Dzūkijos regiono įmonėms, amplitudė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) iniciatyvos „Ne tik sau“ metu šalies gyventojai pasiūlė per 670 idėjų socialiai atsakingam verslui, iš jų daugiau nei 30 idėjų buvo skirta būtent Alytaus apskrities įmonėms. Aktyviausi buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskričių gyventojai – šių regionų įmonėms pasiūlyta atitinkamai 163, 124 ir 80 iniciatyvų.

„Gyventojai buvo kviečiami teikti idėjas atsakingam verslui dar iki ekologine katastrofa pasibaigusio gaisro Alytaus mieste, kuris, žinoma, galėjo ir pakoreguoti visuomenės nuomonę apie tinkamiausias Dzūkijos įmonėms socialinės atsakomybės kryptis. Kita vertus, šio baisaus įvykio metu visuomenė taip pat galėjo pamatyti socialiai atsakingo verslo veidą – nemažai šalies įmonių ir organizacijų prisidėjo prie paramos ugniagesiams ir gaisro padaliniams likviduoti“, – sako SADM vyriausioji patarėja užimtumo klausimais Asta Aranauskienė. Pasak jos, skatinant daugiau įmonių įsitraukti į socialinės atsakomybės veiklas, o vartotojus – rinktis produktus bei paslaugas iš socialiai atsakingo verslo, gyventojų ir verslo dialogas yra ypač svarbus. Tad kampanijos metu siekiama, kad regionų gyventojai padėtų vietos įmonėms užčiuopti jautriausias problemines sritis, o įmonės, jausdamos realų vartotojų poreikį, inicijuotų šių problemų sprendimą.

Idėjų, kurios skirtos Alytaus apskrities įmonėms, sulaukta pačių įvairiausių. Nemaža dalis gyventojų atkreipė dėmesį į socialinę atskirtį patiriančių Alytaus senjorų padėtį – vietos įmonėms siūloma organizuoti „Senjorų dienas“, vykdyti kitas vyresnių žmonių tarpusavio bendravimą skatinančias veiklas. Taip pat, alytiškių nuomone, mieste trūksta daugiau spalvų – verslui siūloma imtis iniciatyvos nudažyti suolus, įrengti spalvingą „grojantį“ fontaną miesto sode, suteikti kitų ryškesnių akcentų viešosioms erdvėms.

Sulaukta siūlymų ir dėl konkrečių teritorijų tvarkymo. Gyventojų nuomone, vietos verslas galėtų prisidėti prie poilsiaviečių įrengimo Dusios ir Metelio ežerų pakrantėse, Alytaus Jaunimo parke – įrengti stovus su maišeliais ir dėžėmis šunų ekskrementams surinkti, o Topolių gatvėje šalia parduotuvės „Mėta“ – įrengti vaikų žaidimo aikštelę.

Druskininkuose, gyventojų manymu, įmonės galėtų imtis iniciatyvos įrengti aikštelę šunų dresūrai, prisidėti prie dviračių tako, vedančio link Merkinės, įrengimo, taip pat organizuoti jaunimui skirtas laisvalaikio veiklas. Varėnoje, gyventojų nuomone, kaip tik trūksta suaugusiems skirtų veiklų – nuo protų kovų iki kitokių edukacinių užsiėmimų.

Bendradarbiaujant su gyventojų bendruomenėmis, artimiausiu metu iš idėjų banko bus atrinktos aktualiausios socialinių veiklų iniciatyvos, kurias bus pasiūlyta įgyvendinti regionų verslo organizacijoms.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė