1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Alytaus rajonas
2019 Gruodžio 6d.
4

Butrimiškių ir aplinkinės bendruomenės tęsia kovą dėl elektros jungties su Lenkija keliamo triukšmo

title

Alytaus rajono gyventojai, gyvenantys šalia elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ srovės keitiklių pastotės, skundžiasi jos keliamu triukšmu. 2017 metais buvo pastatyta triukšmo mažinimo sienelė, tačiau problemos ji neišsprendė.

Šių metų spalio mėnesį Butrimiškių ir aplinkinių kaimų bendruomenė buvo susitikusi su elektros jungtį valdančios AB „LitGrid“ atstovais, kurie žadėjo ieškoti priemonių, kad pastotės keliamas triukšmas netrikdytų žmonių ramybės ir nekeltų jiems diskomforto.

Sprendimų ieškota ir Alytaus rajono savivaldybėje.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas susitiko su AB „LitGrid“ atstovais. Susitikime dalyvavo administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, administracijos direktorės pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, architekto skyriaus specialistai, Alytaus seniūnijos seniūnas Kęstutis Tumynas, Užubalių kaimo bendruomenės „Užubalių gojus“ atstovas Danas Žilinskas.  

Savivaldybės meras A. Vrubliauskas išsakė bendrovės atstovams priekaištus dėl įmonės neveiksnumo sprendžiant elektros pastotės keliamo triukšmo problemą,  priminė dėl sugadinto, tačiau neatstatyto kelio, kuomet buvo įrenginėjama elektros jungtis.

Pastotę valdančios bendrovės atstovai pažadėjo iki šių metų pabaigos pateikti matavimo tyrimų planą, pagal kurį būtų nustatomas srovės keitiklių keliamo triukšmo lygis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

4
Komentuoti
jadze2019-12-11
kitais metas dar prasiples pastote, su keliais autotransformatoriais :D
Hu2019-12-07
Tas staugimas pastotes taip siutina kad atrodo tik istaskyt ja i visas puses.... o valdzios uro.dams nusispjaut...
Senė2019-12-06
Nesiskaito su gyventojais ir savivaliauja privačiose valdose. Kažkoks košmaras su elektros energija tiekenčia oligarkija.
a2019-12-06
pakvies sertifikuota laboratorija ir parasys kad triuksmas normoj
traffix.lt